Anna Rosina Lisiewska MATTHIEU DE GASC

Nr katalogowy: 126

Portret hrabiny Elisabeth Juliane Friederike von Baertling, 1774
olej, płótno dublowane; 82 x 66,5 cm;
na odwrocie na płótnie napis, powtórzony na płóciennej nalepce przyklejonej na krosno malarskie: Peint par Rosine de Gasc / nee Lisiewska a Bronsvic 1774; oraz napisy na płóciennych nalepkach rozmieszczonych wokół krosna malarskiego: Joh Elisab. Friedericke von Beartling. Zweite Gemahlin von Herrn Friedrich. / Julius v. Damm
Elisabeth Juliane Friederike von Baertling (1748-1832), druga żona Friedricha Juliusa von Damm (1735-1793). Poślubiła go w 1773 roku.

Anna Rosina Lisiewska Matthieu De Gasc - wybitna malarka niemiecka polskiego pochodzenia, córka malarza Georga Lisiewskiego. Jej nauczycielem, poza ojcem, był m. in. Antoine Pesne.
W 1769 roku została członkiem Akademii w Dreźnie. Specjalizowała się głównie w malarstwie portretowym osób z wyższych sfer. Działała m. in. na niemieckich dworach książęcych, była nadworną malarką książąt brunszwickich.

Przyjmujemy obiekty na:

240 Aukcja
Dzieł Sztuki i Antyków
wyślij ofertę

Obiekty przyjmujemy do 28.03.2017
Zapraszamy