25 stycznia 2012

W jednym katalogu prezentujemy Państwu ofertę sztuki dawnej, sztuki współczesnej oraz rzemiosła artystycznego.

Stanisław SPRINGWALD (1864-1951)

1
Widoki austriackie - zestaw 28 fotografii, ok. 1914-1918 fotografia czarno-biała, formaty różne.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

2
Warszawa - Tunel trasy W-Z, 1949 fotografia czarno-biała, brom, papier,
17 x 12 cm (w świetle oprawy),
Cena wywoławcza. 600 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

3
Wilno - Katedra, lata 20. XX w. fotografia czarno-biała, brom, papier na tekturze,
fotogram: 16,2 x 11,4 cm, tektura: 31,5 x 24 cm;
Cena wywoławcza. 700 zł

Josef VETROVSKY (1897-1944)

4
Akt kobiecy fotografia czarno-biała, brom, papier, 35,1 x 26, 3 cm;
sygn. p. d.: COPYRIGHT -
JOSEF / VETROVSKY PRAGUE (sucha pieczęć)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Frantisek DRTIKOL (1883-1961)

5
Akt z kołem fotografia czarno-biała, brom, papier, 22,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: COPYRIGHT
/ DRITKOL PRAGUE (sucha pieczęć)
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Frantisek DRTIKOL (1883-1961)

6
Akt kobiety fotografia czarno - biała brom, papier , 26.5 x 19,5 cm;
sygn. p. d.: COPYRIGHT
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

7
Autokarykatura litografia, papier szary,
15 x 15 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 250 zł

8
Feliks Jasieński litografia, papier,
Cena wywoławcza. 250 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

9
Wiosna litografia, papier, 15 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WH (monogram wiązany);
Cena wywoławcza. 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

10
Dziewczynka z figurką litografia, papier, 19 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 500 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

11
Kościół św. Piotra [w Krakowie], 1915 litografia - kredka, papier,
18,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczół (na płycie)
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

12
Pejzaż z drzewami akwaforta, sucha igła, papier; rycina: 24,3 x 21 cm,
arkusz: 31,9 x 23,8 cm;
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Stanisław SZWARC (1880-1953)

13
Fala i sosna autolitografia, papier,
37,3 x 45,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Wojciech KOSSAK, Stanisław TONDOS- według

14
Barbakan i Brama Floriańska w Krakowie chromolitografia, papier,
21 x 27,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

15
Córka Ben Brahima, 1938 drzeworyt barwny, papier;
obraz: 49,5 x 41 cm, arkusz: 52 x 43 cm
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

16
Rodzina Zborowskich przed królem Stefanem Batorym, 1860 ołówek, papier, 17 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 14 500 zł

Jakub ZUCKER (1900-po 1969)

17
Główka dziecka, 1930 sangwina, papier, 28,8 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. ZUCKER. / 1930
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

18
Szkice chłopów, ok. 1900 kredka czerwona, papier, 23 x 30 cm;
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Jan P. NORBLIN de la GOURDAINE (1745-1830)

19
Scena z wojownikami, 1773 piórko, tusz lawowany, na podrysowaniu ołówkiem,
papier żeberkowy, 34,5 x 47 cm;
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

20
Grodkowice, 1908 ołówek, papier,
15,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

21
Stara zabudowa Nowego Targu, ok. 1935 ołówek, papier, 24 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: NOWY TARG
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

22
Przed dworem, ok. 1900 tusz, tusz lawowany, papier jasnoszary,
37,5 x 37 cm; sygn. l.d.:
Hyacinttus Malczewski 7-8 Grudzień 1895 !!!!!
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Wacław WĄSOWICZ (1891-1942)

101
Villa Falgani w Tarquinii, 1937 akwarela, papier, 27,5 x 33 cm;
sygn. l. d.: VILLA FALGANI TARQUINIA
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

102
W polu akwarela, papier, 23,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gibiński
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Władysław STACHOWICZ

103
Wnętrze pałacu w Wilanowie, ok. 1935 akwarela, papier, 48 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wilanów / Wł. Stachowicz
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891 - 1976)

104
Scena góralska w karczmie, po 1930 gwasz, ołówek, karton, 34 x 32,8 cm;
sygn. u dołu po środku: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

105
Kobieta z różą, ok. 1930 pastel, tektura, 48,5 x 38,5 cm;
sygn. p. g.: Kidoń
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

106
Ruda pastel, papier, 47,5 x 66 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

107
Pejzaż wiejski z rzeką, 1945 akwarela, papier, 65 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Jarocki 1945
Cena wywoławcza. 6 900 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882 - 1932)

108
Dzieci na plaży akwarela, papier, 22,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Makowski
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Kajetan KOSIŃSKI (1847-1935)

109
Napad wilków, ok. 1920 akwarela, papier, 23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn p. d.: K.Kosiński
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Stanisław GEPNER (1889-1965)

110
Umundurowanie wojska polskiego-10 plansz akwarela (część podrysowana piórkiem), papier,
różne wymiary;
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

111
Pejzaż - Sad akwarela, tektura, 35,5 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MJabłoński (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

112
Scena historyczna akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
27,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wojciech Kossak.
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

114
Na saniach, ok. 1958 olej, tektura, 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Cena wywoławcza. 5 600 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

115
Wyjazd do miasta olej, płótno, 50,5 x 80,5 cm,
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Józef JAROSZYŃSKI (1835-1900)

116
Powrót do dworu olej, płótno, 35,5 x 67,5 cm;
sygn. l. d.: J. Jaroszyński
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

117
Polowanie par force, 1938 olej, sklejka, 49,3 x 38 cm.
sygn. l. d.: Jerzy Kossak/ 1938?
(ostatnia cyfra nieczytelna)
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

118
Napoleon patrzący na Sfinksa, 1901 olej, płótno, 61 x 81 cm;
sygn. p. d. z dedykacją autorską po niemiecku
Cena wywoławcza. 90 000 zł

120
Dorożkarze olej, płótno, 50 x 79 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

121
Postój, 1895 olej, płótno, 86 x 132 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Rybkowski/ 1895
Cena wywoławcza. 120 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

122
Ułan na koniu, 1934 olej, sklejka, 41 x 35 cm
sygn. p. d.: Wojciech Kossak/ 1934
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

123
Ułan z koniem, ok. 1935 olej, płótno, 60 x 50 cm;
sygn. l. d.: Wojciech Kossak
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875 - 1946/47)

124
Naprawa koła olej, płótno, 70 x 118 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

125
Pejzaż, 1912 akwarela, gwasz,
papier naklejony na płytę, 33,5 x 42 cm;
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Edward TROJANOWSKI (1873-1930)

126
Pejzaż nadmorski, 1898 olej, płótno, 67 x 86 cm;
sygn. p. d.: EDWARD TROJANOWSKI 98
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

127
Pejzaż olej, tektura, 34 x 40 cm;
sygn. p. d.: Iw. Trusz
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

128
Kapliczka wśród drzew, 1919 olej, tektura, 44 x 59,5 cm;
sygn. l. d.: Aneri/ 19
Cena wywoławcza. 5 800 zł