Leonard IDZIAK (1913-2001)

1
Pejzaże nadwodne - Teka 10 fotogramów fotografia czarno-biała, 40 x 50 cm (wymiar w arkusza),
sygn. p. d.: Idziak (brązowym pisakiem);
Cena wywoławcza. 2 100 zł

J. KOSTKA i MULERT dawniej K. Beyer

2
Fotografia Heleny Modrzejewskiej - carte albumin naklejony na karton, 8 x 5,5 cm (owal),
10,5 x 6,2 cm (karton);
Cena wywoławcza. 800 zł

Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)

3
Portrety Marii Bilińskiej-Riegierowej para fotografii, fotografia czarno-biała,
papier fotograficzny, 13,5 x 8,6 cm;
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Frantisek DRTIKOL (1883-1961)

4
Akt fotografia czarno biała, brom, papier,
33 x 22 cm wymiar kompozycji,
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Josef VETROVSKY (1897-1944)

5
Akt w pracowni fotografia czarno-biała, brom, papier,
31,7 x 23 cm,
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Bolesław GARDULSKI (1885-1962)

6
Kraków przetłok bromolejowy, papier, 17,3 x 12,2 cm;
sygn. p. d.: BG (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

7
Teodor Axentowicz, 1904 litografia, papier,
15 x 15 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 250 zł

8
Józef Mehoffer, 1904 litografia, papier,
Cena wywoławcza. 250 zł

Józef HOLEWIŃSKI (1848-1917)

9
Portret Jana Matejki według Floriana CYNKA (1838-1912)
drzeworyt, papier, 27,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 350 zł

Jan MATEJKO (1838-1893) Jan STYFI (1839-1921)

10
Stańczyk, 1871 drzeworyt, papier, 25 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: fcit JM/ 1871 (w obrębie płyty);
Cena wywoławcza. 800 zł

11
XXX karykatur rysował K. Sichulski Kraków [1904] Nakł. I druk.
Władysława Teodorczuka i Spółki.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Krystyna WRÓBLEWSKA (1904-1994)

12
Teka tatrzańska Składa się z 7 plansz
drzeworyt, papier, 29,2 x 22,7 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Otto DINGER (1860-1921)

13
Pejzaż z młynem akwaforta, moleta, podmalowanie akwarelą,
papier, 21,5 x 53 cm;
Cena wywoławcza. 800 zł

Wiesław PRZYŁUSKI (ur. 1959)

14
O tym i wszystkim innym IV akwaforta, papier, 18 x 12,5 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: W. Przyłuski (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

15
Czyściec - Pieśń XVII z cyklu ilustracji do "Boskiej Komedii" drzeworyt, bibułka, 32 x 24,5 cm;
Cena wywoławcza. 800 zł

Franz GERASCH (1826-1893)

16
Umundurowanie Cesarsko Królewskiej Armii Austriackiej [Die K. K. Oesterreichische Armee]
plansze numer 1-7 (plansza nr 4 powtórzona)
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Oskar LASKE (1874 - 1951)

17
W kawiarni litografia barwna, papier,
27 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: O. Laske (na płycie)
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

18
Autoportret, 1938 ołówek, papier, 20 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
data l. d.: 6/I / 1938
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

19
Powrót z połowu, 1922 ołówek, papier, 36 x 47,5 cm w swietle oprawy,
sygn. l. d.: Jarocki / Rozewie 1922
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Kamil MACKIEWICZ (1885-1931)

20
Jeszcze za wysoko tusz niebieski, lawowanie, papier, 17,6 x 10,7 cm;
sygn. p. d.: Kamil Mackiewicz
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843 - 1902)

21
Portret mężczyzny z fajką (Rybak z Hamburga) ołówek, papier, 12,7 x 8,2 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

22
Szkic litery "M" do winiety czasopisma "Moda", ok 1873
ołówek, papier, 16,8 x 21,7 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

23
Szkic wiejskiego chłopaka kredka, ołówek, papier,
22 x 28,3 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

24
Akt tusz lawowany, papier,
37,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kanelba (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

25
Erotyk I ołówek, papier, 17,5 x 25 cm;
sygn. p. d.: SŻ
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

26
Erotyk II ołówek, papier, 21 x 30 cm
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

27
Studia aktów, 1863 Stojąca kobieta ukazana z prawego profilu
Stojący mężczyzna ukazany z lewego profilu
Cena wywoławcza. 10 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

101
Budynek akwarela, papier, 26 x 21 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu: KRYNICAWSIWILLASEŁÓ.ZOG.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

102
Szanowni Państwo akwarela, papier,
24,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 2 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

103
Krynica, cerkiew akwarela, papier,
23,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

104
Synagoga akwarela, papier,
33 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

105
Cerkiew akwarela, papier,
19 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

106
Święta kredka, papier, 15 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu
Cena wywoławcza. 2 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

107
W łodzi akwarela, papier,
14,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 2 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

108
Pejzaż miejski akwarela, papier, 14,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu
Cena wywoławcza. 2 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

109
Architektura akwarela, papier, 24,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
u dołu opis
Cena wywoławcza. 4 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

110
Szopka bożonarodzeniowa akwarela, papier, 20 x 29 cm w świetle p-p,
opisany śr. d.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

111
Wnętrze akwarela, papier, 23 x 15 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu: MALARZ POLSKI
Cena wywoławcza. 2 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

112
Cerkiew II akwarela, papier, 23,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu: SWARYNA (...) nieczytelnie
Cena wywoławcza. 2 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

113
Panorama miasta akwarela, papier, 14 x 20 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu
Cena wywoławcza. 2 500 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

114
Zestaw 6 prac akwarela, papier, wymiar ok:
8 x 6,5 cm (w świetle oprawy); (wymiar każdej akwareli)
Cena wywoławcza. 15 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

115
Willa akwarela, gwasz, papier,
31 x 22 cm (w świetle oprawy); opisany u dołu
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

116
Ewka pastel, papier naklejony na tekturę , 50 x 35 cm;
sygn. z prawej: St Górski
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

117
Uczta w dawnej Polsce, 1973 piórko, tusz, akwarela, papier,
24,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

118
Kwiaty w wazonie pastel, karton, 44,5 x 53 cm;
sygn. p. d.: Kidoń
Cena wywoławcza. 4 700 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)

119
Stroje polskie - Polish Paesants' Costumes - 20 kart, 1939 gwasz malowany szablonem (pochoir);
Cena wywoławcza. 19 000 zł

120
Góralka, po 1945 gwasz, papier, 72 x 60,5 cm;
sygn. z prawej pośrodku: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Marek WŁODARSKI-Henryk STRENG (1903-1960)

121
Mężczyzna nalewający wino gwasz na podrysowaniu ołówkiem,
kalka, 28 x 31 cm;
Cena wywoławcza. 7 900 zł