Jan WESELIK (1923-2005)

1
Stadion Dziesięciolecia, 1956 fotografia czarno-biala, brom, papier,
25 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

3
Portret artysty malarza Zenona Kononowicza fotografia czarno-biała, guma, solaryzacja, papier;
12,5 x 8,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Erik J. DAHLBERG, Samuel von PUFENDORF

4
Plan umocnień miasta i zamku Malbork Z dzieła "De rebus a Carolo Gustavo…";
Norymberga, 1697.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Guillaume de l'ISLE (1675-1726)

5
Mapa Polski Amsterdam, wyd. Jean Covens and Corneille Mortier;
1742.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

6
Drzewo genealogiczne Książąt Pomorskich - Gryfitów miedzioryt, odcisk płyty 40,5 z 25,2 cm; passe-partout.
Wyd. przed 1625
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

7
Lilie w wazonie litografia barwna, papier;
60 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.: Kisling;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Samuel CYGLER (1898-1943)

8
Kobieta w izbie, ok. 1930 drzeworyt, bibuła, 24 x 17,7 cm (wymiar odbitki),
sygn. p. d.: s_cygler, (ołówkiem poniżej kompozycji)
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Chaim GOLDBERG (1917-2004)

9
Żyd z kozą litografia barwna; 45,8 x 31 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: Chaim Goldberg;
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

10
Ewa litografia barwna, papier;
58 x 47 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

11
Portret kobiety, 1925 litografia barwna, papier;
55,5 x 40,5 cm (wymiar kompozycji)
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

12
Fryderyk Chopin autolitografia, bibułka; 26,5 x 22 (wymiar odbitki)
27 x 23 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Stanisław CHROSTOWSKI-OSTOJA (1897-1947)

13
Karta świąteczna - Wesołych Świąt drzeworyt dwubarwny, karton;
12,4 x 15,2 cm (złożona karta);
sygn. l. d.: St. O.- Chrostowski (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 700 zł

Aniela CUKIERÓWNA (1900-1944)

14
Góra Bony w Krzemieńcu, 1942 drzeworyt, papier; 25,5 x 33,5 cm (odbicie klocka),
sygn. p. d.: Aniela Cukierówna
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

15
Dziewczyna z dzbanem glinoryt czterobarwny; papier;
59 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Axent (na płycie).
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

16
Fontanna w Dreźnie, ok. 1903 ołówek, papier;
16 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

17
Wola Radziszowska, ok. 1910 ołówek, papier;
18,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Walerian KRYCIŃSKI (1852-1929)

18
Akt męski - studium akademickie, 1877 węgiel, papier jasno brązowy;
35,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

19
Zabójstwo Cezara ołówek, papier, 35,5 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Józef Mehoffer
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

20
Projekt witraży do kościoła św. Stanisława Kostki na Dąbnikach w Krakowie, 1932-38 ołówek, papier, 34 x 16 cm; (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: JM
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

101
Pejzaż, 1963 gwasz, tektura;
24,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

102
Pejzaż śródziemnomorski akwarela, papier; 10 x 16 cm (owal, w świetle oprawy);
sygn. u dołu: B. RYCHTER JANOWSKA (piórkiem).
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

103
Portret młodej kobiety pastel, papier jasnobrązowy;
sygn. z lewej: T.Axentowicz
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

104
Martwa natura z kwiatami i portretem, ok.1970 ołówek, akwarela, papier;
44 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Jan CYBIS (1897-1972)

105
Pejzaż - Stary Sącz, 1957 akwarela, gwasz, na podrysowaniu ołówkiem, papier;
37 x 55 cm; sygn. i dat.: Jan Cybis 57 r.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

106
Powrót z miasta akwarela, papier; 14,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

107
Bajdy przy saniach akwarela, papier; 14,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Maurice BLOND (1899-1974)

108
Martwa natura akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: M. Blond.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

109
Pod lasem olej, tektura; 16,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

110
Wozy z sianem akwarela, gwasz, ołówek, papier;
23,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Natan KORZEŃ (1895-1941)

111
Pejzaż z domem [w Kazimierzu Dolnym?] akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 41,5 x 56,5 cm;
sygn. l. d.: N. Korzeń (piórkiem)
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Józef UJHELYI (1895-?)

112
Wiejska dziewczyna pastel, papier szary;
63,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Ujhelyi
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Józef HOLEWIŃSKI (1848-1917)

113
Berlinianka - ilustracja do "Tygodnika Ilustrowanego" tusz, gwasz, papier; 23,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JHolewiński (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX/XX w.

114
Portret damy z płaszczem gronostajowym, 1894 pastel, papier, 95 x 68 cm;
sygn. p. d.: ... / 1894
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Mela MUTER (1876-1967)

115
Obraz dwustronny: Widok na miasteczko na południu Francji
Pejzaż z drzewami
akwarela, karton, 35 x 47 cm
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Abraham NEUMANN (1873-1942)

116
Dworek latem pastel, tektura, 76,5 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Neumann (ołówkiem, słabo czytelna)
Cena wywoławcza. 6 800 zł

M. GODLEWSKI, XIX w.

117
Para pejzaży egzotycznych Tubylcy na moście
Pejzaż z panterą
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Wacław ŻABOKLICKI (1879-1959)

118
Pejzaż morski o zachodzie słońca, 1939 pastel, papier; 23,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem l. d. i dat.:1939/ WŻaboklicki
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

119
Święto Jordanu akwarela, gwasz, pastel, tektura, 50 x 70 cm
Cena wywoławcza. 26 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

120
Nimfa na skałach morskich olej, sklejka; 48 x 64 cm;
sygn. l. d.: F. M. Wygrzywalski
Cena wywoławcza. 14 000 zł

121
Fale morskie, 1932 olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn. p. d.: F. M. Wygrzywalski 1932.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

122
Krajobraz, 1937 olej, sklejka; 41,5 x 53 cm;
p. d.: j.hrynkowski /1937
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Stanisław ŻUKOWSKI (1873-1944)

123
Puszcza Świsłocka, 1936 olej, płótno; 74,5 x 61 cm;
sygn. i dat. p.d.: SŻukowski/1936
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Marcin SAMLICKI (1876-1932)

124
Pejzaż z Lipnicy Murowanej, 1931 olej, płótno; 65,5 x 93 cm;
sygn. l. d.: Samlicki 1931
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Bernard SZER (1888-?)

125
Rynek w Kazimierzu Dolnym olej, płótno; 53,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: B. Szer
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Konrad WINKLER (1882-1962)

126
Pejzaż z widokiem miasteczka, 1926 olej, płyta; 41,5 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

127
Pejzaż, 1902 olej, płótno; 91 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: JÓZEF RAPACKI 1902 rok
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Witold WOJTKIEWICZ (1879-1909)

128
Przed obrazem olej, płótno naklejone na tekturę;
47 x 33 cm ( w świetle oprawy);
sygn. u dołu: W. Wojtkiewicz 1902.
Cena wywoławcza. 190 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

129
Pejzaż, 1936 olej, płótno; 54 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1936 / WłodziTerlikowski
Cena wywoławcza. 18 000 zł