Tadeusz SUMIŃSKI (1924-2009)

1
Teka fotografii (56 szt.), 2 poł. XX w. o różnych wymiarach i tematyce (architektura
zabytkowa i współczesna, krajobrazy rodzime
i egzotyczne, kilka portretów);
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Autor nieokreślony, XX w.

2
Zestaw fotografii z albumu rodzinnego malarza Józefa Kidonia (1890-1968) 121 sztuk;
fotografie czarno-białe, format zróżnicowany;
Cena wywoławcza. 700 zł

Philippe TRIERE (1756-1815)

3
Zestaw 3 rycin wg obrazów artystów szkół włoskich znajdujących się w zbiorach francuskich,
Paryż 1833 wg Alessandro ALLORI (1535-1607)
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Johann Elias RIDINGER (1698-1767)

4
Zestaw 4 rycin z przedstawieniem jeźdźców miedzioryt, papier;
sygn. p.d.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Joseph Grozer (1755-1799) wg Henry Singleton

5
The Supper Or Return From Market, 1798 mezzotinta, papier; 56 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Painted by H. Singleton,
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Toyohara KUNICHIKA (1835-1900)

6
Z cyklu: Genji gojushi-jo, 2. poł. XIX w. drzeworyt barwny, papier; 34 x 23 cm (wymiar odbitki),
sygn. na klocku p. d.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

7
Aktor Arashi Kichisaburo III w roli Sato Masakiyo z serii: Seisho Nanatsu Iroha, 2. poł. XIX w. drzeworyt barwny, papier; 34,8 x 24 cm;
sygn. na klocku p. d.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

8
Kwiaty w wazonie litografia barwna, papier;
60 x 44 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kisling (na płycie)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

9
Akt kobiety litografia barwna, papier ;
64 x 52 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

10
Motyw z Montparnasse akwaforta, papier; 33,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d: Kisling
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Stanisław CHROSTOWSKI-OSTOJA (1897-1947)

11
Ucieczka do Egiptu, 1936 drzeworyt, papier; 18,7 x 17,8 cm (wymiar klocka),
19,5 x 18,4 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 900 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

12
Powrót z połowu akwaforta, papier;
39,5 x 49,5 cm;
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Józef HECHT (1891-1951)

13
Ogród w Colliure, 1920 sucha igła, papier; 17,5 x 23,5 cm (wymiar odbitki),
37 x 47 cm ( w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Jan Piotr NORBLIN de la Gourdaine (1745-1830)

14
Powołanie Przemysława na króla Czech, 1777 akwaforta, papier; 38,5 x 31 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: Norblin fecit 1777 a Wolssin en Lithuanie
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

15
Pejzaż z Rudna, ok. 1910 kredki, papier; 15 x 19 cm (w świetle oprawy);
Napis autorski z lewej u dołu i wzdłuż
prawej krawędzi: Rudno (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

16
Droga przez las kredka na podrysowaniu ołówkiem, papier;
19 x 16 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 400 zł

17
Autoportret, 1930-1935 ołówek, tusz lawowany, papier, 40 x 29,8 cm;
sygn. z prawej strony ołówkiem:
WW [monogram wiązany].
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

18
Żołnierz piechoty szwedzkiej z czasów Potopu - szkic ołówek, papier; 31 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
oznaczenie: JB poniżej rysunku (wtórne?)
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

19
Szkic do obrazu „Powitanie stepu" ołówek, papier; 15 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
praca przed konserwacją
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

20
Autoportret, 1927 piórko, tusz, papier; 25,5 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: Wlasimil Hofman / 27/ XII 27
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

21
Odpoczynek, 1946 piórko, tusz lawowany, papier;
20,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 19AU46
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1930)

22
Gondolier, 1888 tusz lawowany, papier,
23,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Piotr Stachiewicz / 88
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Józef SIMMLER (1823-1868)

23
Chrystus w Ogrójcu, 1841 ołówek, papier; 37 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JSimmler / 1841/7
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

24
Autoportret, ok. 1965 kredki, papier; 21 x 27 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

101
Apoteoza Jana III Sobieskiego - karykatura piórko, tusz, akwarela, papier;
27 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza. 2 900 zł

102
Kanonier piórko, tusz, akwarela, papier;
25 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Maksymilian OBORSKI (1809-1878)

103
Wieśniaczka, 1863 akwarela, papier; 27 x 22 cm;
Na odwrocie napis ołówkiem:
MAX OBORSKI ok. 1863
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

104
Martwa natura z cytrynami, czajnikiem i szklanką akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle oprawa);
Cena wywoławcza. 9 000 zł

105
Panie na leżakach, 1915 akwarela, papier; 20,4 x 42,8 cm;
sygn. i dat. u dołu po środku: WW 1915 (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Baron N. de JOMINI, XX w.

106
Wieś rosyjska, 1918 akwarela, papier; 23 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Baron N. de Jomini 1918
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

107
Przy stole gwasz, tektura; 22 x 17 cm; (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: j.hrynkowski
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

108
Autoportret, ok. 1925 akwarela, papier; 28 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JFałat
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

109
Pejzaż górski akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton;
35 x 50 cm; sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 5 200 zł

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

110
Pejzaż akwarela, papier; 45 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kaź. Pochwalski
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

111
Wenecja, 1901 akwarela, papier; 42 x 76 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. p. d.: Jul Fałat Venezia 1901
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

112
Ogród - szkic akwarela, gwasz, ołówek, papier jasnobrązowy;
35,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

113
Pejzaż z drogą do miasteczka akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton;
43 x 55 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 100 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

114
Chanteuse aux bas rouges [Śpiewaczka w czerwonych pończochach] - Z Moulin Rouge III, 1907
pastel, papier jasno brązowy; 37 x 30,5 cm;
Cena wywoławcza. 39 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

115
Hucuł, 1935 akwarela, papier; 85,5 x 55 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Sichul/ 1935
Cena wywoławcza. 21 000 zł

116
Akt stojącej kobiety,1912 akwarela, papier; 30 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

117
Portret kobiety z białej sukni pastel, papier; 59,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej u góry: T.Axentowicz
Cena wywoławcza. 34 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

118
Uczestnicy powstania narodowego z 1863 roku - fragment obrazu, 1911 olej, tektura; 35 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: W. Wodzinowski / 1911
(? - nieczytelne dwie ostatnie cyfry)
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Juliusz SŁABIAK (1917-1973)

119
Motyw wiejski olej, tektura; 50 x 70,5 cm;
sygn. l. d.: Juliusz Słabiak
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

120
Odwrót spod Moskwy, 1933 olej, tektura; 31 x 43 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak/ 1933
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

121
„Huragan" - szarża polskiej kawalerii, 1946 olej, płótno; 94 x 119,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Kokietek 1946
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

122
Wenecja - Most Westchnień olej, tektura; 50 x 35 cm;
Na odwrocie napis autorski: S. KAMOCKI
(powtórzony dwukrotnie) / PONTE DEI / SOSPIRI"
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Fryderyk HAYDER (1905-1990)

123
Mazowiecka zagroda, 1939 olej, płótno naklejone na sklejkę; 42 x 56 cm;
sygn. l. d.: F. Hayder
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Abraham NEUMAN (1873-1942)

124
Przystań w Tulonie, ok. 1920 olej, płótno; 45 x 54,5 cm;
sygn. l. d.: A. Neuman
Cena wywoławcza. 12 000 zł