1
Maria Malicka - zestaw fotografii aktorki - 50 sztuk fotografie czarno-białe oraz reprodukcje pocztówkowe;
papier fotograficzny, format zróżnicowany
Cena wywoławcza. 2 000 zł

2
Leksykon artystów [Thieme- Becker] 37 tomów w 19 woluminach; miękka oprawa,
München, Deutscher Taschenbuch Verlag, 1992.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

3
Chłopiec litografia barwna, papier;
59,3 x 44,5 cm (wymiar, płyty),
sygn. l. d.: Kisling / Sanary/ 1948 (na kamieniu);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)

4
Teka rycin: „Kraków. Album 10 drzeworytów St. Raczyńskiego” drzeworyt, apla jasnobrązowa; ok. 21,9 x 16,3 cm;
sygn. p. d.: St. Raczyński
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Feliks Stanisław JASIŃSKI (1862-1901)

5
Chora matka heliograwiura, papier; 44 x 64 cm (odcisk płyty);
54,5 x 70 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Józefa KRATOCHWILA-WIDYMSKA (1878-1965)

6
Oczekiwanie autolitografia, sepia, papier;
19 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Kratochwila-Widymska
Cena wywoławcza. 700 zł

Feliks JABŁCZYŃSKI (1865-1928)

7
Studnia w Łazienkach ceratoryt, papier; 27 x 19,5 cm;
sygn. l. d.: FJabłczyński (…),
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

8
Wjazd cesarza Franciszka Józefa do Krakowa ok. 1890 - wg akwareli z 1880
chromolitografia, papier;
47 x 57,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Józef PIENIĄŻEK (1888-1953)

9
Kaplica Boimów we Lwowie akwaforta, akwatinta, papier;
21,3 x 14,4 cm (odcisk płyty),
sygn. p. d.: J. Pieniążek (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 600 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942) - według

10
Chorągiew pancerna, 1903 heliograwiura, papier; 35 x 61 cm (odcisk płyty),
46 x 70 cm ( w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 700 zł

Ignacy WRÓBLEWSKI (1858-1953)

11
Odrodzenie, 1935 kredka, papier; 31,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej pośrodku: Ig. Wróblew
/ "ODRODZENIE”
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

12
Autoportret, ok. 1910 tusz, piórko, papier; 15,8 x 12 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. WH (monogramem wiązanym)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

13
Portret kobiety, 1957 ołówek, kredki, papier;
35 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil / Hofman / 17/X 57
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

14
Wiejskie podwórze, 1916 kredki, papier; 24 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S.C. napis p. d.: Heeze 1916.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

15
Zabudowania gospodarcze w Krzesławicach, 1919 kredki, papier; 34 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Krzesławice lipiec 1919/ S.C.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

16
Wenecja ołówek, papier; 15,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

17
Pejzaż podgórski z samotnymi świerkami, ok. 1908 ołówek, papier; 18,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

18
Motyw z Wenecji ołówek, papier; 22 x 27 cm;
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

19
Widok na dwór polski w różanych krzewach, ok. 1905 ołówek, papier; 23,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 300 zł

20
Akt leżącej kobiety ołówek, papier szary;
36,2 x 42 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Giovanni Battista SILVESTRI (1796-1873)

101
Sibylla Hellespontica, 1843 piórko, tusz, akwarela, ołówek, papier; 73 x 53 cm;
sygn. p. d.: Gio. Silvestri cr. dis e tradeusiet
/ se dal vero 1843/ .
Cena wywoławcza. 1 200 zł

102
Sybilla Delficka, 1843 piórko, tusz, akwarela, ołówek, papier; 72,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Giovanni Silvestri cr.dis etradus
/ se dat vero l'anno 1843.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Marek SZWARC (1892-1958)

103
Studium - Portret dwóch kobiet, 1917 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
26,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Natan KORZEŃ (1985-1941)

104
Dom za ogrodzeniem akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton;
42,5 x 55,5 cm; sygn. l. d.: N. Korzeń;
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

105
Zabawa podmiejska,1905 akwarela, gwasz, papier;
34,5 x 57,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: F. Kostrzewski/ 1905
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA(1906-1983)

106
Kaplica Boimów we Lwowie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton;
29,6 x 35,6 cm;
Cena wywoławcza. 1 800 zł

107
Odpoczynek w plenerze, 1928 akwarela, papier; 25,5 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Wojciech WIESS (1875-1950)

108
Akt siedzącej kobiety ołówek, akwarela, karton;
59,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

109
Pejzaż z domami w zieleni, 1950 akwarela, tusz, papier;
30,5 x 43,5 cm ( w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Henryk HAYDEN (1883 - 1970)

110
Pejzaż z Lyons-la-Foret, 1950 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
31 x 49 cm; sygn. p. d: Hayden
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Erno ERB ( 1890-1943)

111
Na straganie olej, tektura; 25,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: EErb
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

112
Martwa natura z ananasem olej, płótno dublowane; 46 x 61,5 cm;
sygn. z prawej: Rzepiński [uszkodzenia ramy]
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

113
Pejzaż olej, płótno; 51 x 61 cm;
sygn. p. d. Rzepiński
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

114
Melancholia olej, płótno; 55 x 44,5 cm;
sygn. p. g.: Menkes
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Ignacy Izydor GOLDHUBER - CZAJ (1896-1942?)

115
Podwórze, ok. 1930 olej, płótno; 40,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: J. Czaj
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Ludwik MISKY (1884-1938)

116
Na plaży, ok. 1930 olej, tektura; 48 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: LMYSKY
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

117
Scena miejska olej, płótno; 29,5 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: H. Epstein
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Alfred ABERDAM (1894-1963)

118
Pejzaż ze Szwajcarii, 1938 olej, tektura; 44 x 59,5 cm;
sygn. p. d. "Aberdam/Suise 1938;
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Antoni BARTKOWSKI (1891-1974)

119
Panorama Lwowa, 1944 olej, płótno; 47 x 69 cm;
sygn. p. d.: A. Bartkowski / 944.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

120
Lwów - Podwale olej, tektura; 20,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA / -ACEDAŃSKA;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

121
W ogrodzie, ok. 1920 olej, tektura; 39,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: W. de Terlikowski
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

122
W miasteczku olej, płótno dublowane; 120 x 100 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

123
Róże w wazonie, 1943 olej, tektura; 34,5 x 49,5 cm;
sygn. z prawej: akarpiński / 1943r
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

124
Pejzaż górski olej, tektura; 33 x 49 cm;
sygn. p. d.: aneri
Cena wywoławcza. 6 900 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

125
Żonkile, 1943 olej, tektura; 34,5 x 49,5 cm;
sygn. z lewej pośrodku: a karpiński 43.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

126
Jasne wybrzeże, 1936 olej, płótno; 33 x 46 cm;
sygn. p. d.: aneri
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

127
Pejzaż zimowy z drogą olej, płótno; 66 x 105 cm
sygnowany l.d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

128
Via Appia Antica olej, płyta; 33 x 23 cm;
sygn. l. d.: IwTrusz
Cena wywoławcza. 13 000 zł