Janusz BENEDYKTOWICZ (1918-2001)

1
Zestaw 7 rycin, z których 6 przedstawiają zabytki Krakowa akwaforta, papier;
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Jeremiasz FALCK (1619-1677)

2
Łuk Triumfalny z okazji wjazdu żony króla Władysława IV Marii Ludwiki Gonzagi do Gdańska w 1646 roku - Inscriptio Arcus, 1646
Adolf BOY (1612 - po 1680) - według
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

3
„Z dawnej i niedawnej Warszawy. Album typów ulicznych. 20 autolitografii” Warszawa - Nakładem Biblioteki Domu Polskiego,
druk offsetowodbitki offsetowe wg autolitografii,
papier, 49 x 34,5 cm;
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)

4
Wódz perski na koniu, 1819 litografia, papier; 50 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. w obszarze kompozycji,
na płycie: AOrłowski / 1819
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

5
Akt podwójny litografia, papier; 42,5 x 53 cm (cały arkusz);
sygn. l. d. na płycie: Kisling
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

6
Drzewo litografia, papier; 53 x 42,5 cm (cały arkusz);
l. d. róg: owalna pieczęć oraz nr: IX / LXX
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

7
Portret kobiety, ok. 1911 piórko, tusz na podrysowaniu ołówkiem, papier,
24,7 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 28 000 zł
Cena sprzedaży 33 000 zł

Artysta nieokreślony

8
Polski jeździec, 1810 tusz lawowany, papier;
41 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Ignacy WRÓBLEWSKI (1858-1953)

9
Portret Mai Berezowskiej, 1938 kredka, papier; 35 x 46 cm;
sygn. i dat. p. g.: Ig. Wróblewski / 1938
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Carl ZOPF (1858-1944)

10
W sklepie tusz lawowany, karton, 23,5 x 31,5 cm;
sygn. u dołu.: C. Zopf
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

11
Studia głów mężczyzn do kompozycji „Powrót z niedźwiedziem”, 1892 ołówek, papier;
18,5 x 14,3 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

12
Postać świętej kredka, papier;
7 x 6,3 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 600 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

13
Kościółek w Rudawie pod Krakowem, ok. 1905 r. ołówek, papier; 11 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: Rudawa (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

14
Samotne drzewa w polu, ok. 1908 r. kredka, papier;
15,5 x 19,3 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

15
Studia młodej kobiety w kostiumie renesansowym - Barbara Radziwiłłówna? ołówek, papier; 20,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JM;
Cena wywoławcza. 18 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

101
List, ok. 1960 piórko, tusz, akwarela, papier;
25 x 18 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Karol KOSSAK (1895-1975)

102
Podróż saniami akwarela, papier; 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KKOSSAK
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena sprzedaży 3 400 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)

103
W drodze na łowy akwarela, papier; 29,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Masłowski
Cena wywoławcza. 2 000 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Stanisław TONDOS (1854-1917)

104
Rynek Krakowski akwarela, papier;
54 x 74,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)

105
Katedra na Wawelu, ok. 1889 gwasz, papier; 14,3 x 10,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Witkiewicz
Cena wywoławcza. 10 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

106
Jazda saniami, ok. 1965 akwarela, papier; 47 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d: Jerzy Potrzebowski
Cena wywoławcza. 3 900 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

107
Przeprawa przez rzekę akwarela, papier; 34 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński
Cena wywoławcza. 4 200 zł

Lucjan JAGODZIŃSKI (1897 - 1971)

108
Jadą konie, jadą gwasz, papier, 18 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Jagodziński Lucjan
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

109
Głowa chłopa, 1883 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
35 x 32 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

110
Akt pastel, papier; 73 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: LBakałowicz
Cena wywoławcza. 15 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

111
Portret konny Piotra Chmielewskiego akwarela, papier; 28,5 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JKossak
Cena wywoławcza. 19 000 zł
Cena oferowana 17 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

112
Odpoczynek, ok. 1850 ołówek, akwarela, papier; 19 x 30 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: Juliusz Kossak
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Stanisław I. WITKIEWICZ-WITKACY (1885-1939)

113
Portret kobiety, 1938 pastel, papier ciemnoszary; 65 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: NP N? / S. I. Witkiewicz / 1938 IX / (T. B.+E)
Cena wywoławcza. 63 000 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

114
Portret młodej kobiety akwarela, gwasz, tektura; 49 x 39 cm;
sygn. p. g.: kanelba
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Artysta nieokreślony, XX w. Salvatore TANCI (

115
Portret damy pastel, papier;
50 x 40 cm
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

116
Na brzegu morza akwarela, papier; 40,5 x 57,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Epstein
Cena wywoławcza. 6 500 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Mela MUTER (1876-1967)

117
Pejzaż miejski akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
48,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Muter. (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

118
Studium kobiety, 1902 pastel, papier żeberkowy, 37 x 37 cm;
sygn. p. d.: St. Wyspiański/ 1902
(data obecnie pod oprawą);
Cena wywoławcza. 390 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

119
Portret własny z muzą, ok. 1925 olej, tektura; 70 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: W Wodzinowski
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

120
Scena góralska olej, płótno dublowane, 41,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 13 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

121
Lato, 1931 olej, płótno; 35,5 x 50 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1931/ Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

122
Pisarz i jego natchnienie, 1928 olej, płótno; 42 x 54 cm;
sygn. i dat. u dołu:
1928/ Wlastimil Hofman (do góry nogami);
Cena wywoławcza. 23 000 zł
Cena oferowana 22 000 zł

Jean LESSI, XIX w.

123
Motyw miejski olej, deska; 27,5 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: Jean Lessi
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Zygmunt RADNICKI (1894-1969)

124
Widok na Nowe Miasto w Warszawie olej, płótno naklejone na tekturę; 20,5 x 43,5 cm;
sygn. p. d.: Z. Radnicki
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Gaston Veuvenot LEROUX (1854-1942)

125
Pejzaż miejski olej, płótno, 35 x 60 cm;
sygn. p. d.: G. Leroux
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Wacław BOROWSKI (1885-1954)

126
Kościół Karmelitów w Krakowie, 1907 olej, płótno; 97 x 121,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Borowski/ 1907
Cena wywoławcza. 38 000 zł
Cena oferowana 36 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

127
Przydrożna kapliczka, 1921 olej, płótno; 74,5 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: Bratkowski 921
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

128
Raba w Myślenicach w zimie olej, tekturka; 34 x 50 cm;
sygn. p. d.: Mieczysław Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena oferowana 4 800 zł

Edward KOKOSZKO (1900-1962)

129
Pejzaż - Motyw z okolic Żyrardowa III olej, płótno; 54,5 x 66 cm;
sygn. p. d.: Edward Kokoszko
Cena wywoławcza. 6 400 zł

130
Maki - studia do obrazu, 1902-1903 Studia - pochodzące ze spuścizny po artyście,
wykonane zostały do okazałej kompozycji Maki,
znajdującej się w kolekcji prywatnej.
Cena wywoławcza. 95 000 zł

Stanisław ŻUKOWSKI (1873-1944)

131
Pejzaż z Puszczy Świsłockiej, ok. 1930 olej, płótno; 81,5 x 110 cm;
sygn. u dołu: S. Żukowski
Cena wywoławcza. 130 000 zł

Erno ERB (1880-1943)

132
Widok na Lwów olej, tektura; 37 x 52 cm;
sygn. l. d.: E. Erb (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Stanisław JANOWSKI (1866-1942)

133
Pejzaż olej, płótno; 56 x 71 cm;
sygn. u dołu: St. Janowski
Cena wywoławcza. 17 000 zł