Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

106
Mężczyzna grający na fujarce gwasz, tempera, papier;
61,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

107
Powstanie, ok. 1930 gwasz, tempera, papier;
85 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 56 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

112
Głowa mężczyzny, 1900 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
26 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: Jul Fałat / 900
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

116
Przedwiośnie w Bystrej, 1916 akwarela, tektura;
39,5 x 123 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: jFałat / Bystra / 1916
Cena wywoławcza. 38 000 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

120
Pejzaż podhalański olej, płótno; 97,5 x 125,5 cm;
sygn. p. d.: Wł. JAROCKI
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Stefan POPOWSKI (1870-1937)

123
Pejzaż olej, płótno; 96,5 x 191 cm;
sygn. l. d.: POPOWSKI
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

125
Jastrzębia Góra, 1903 olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: MG. Wywiórski 1903
Cena wywoławcza. 45 000 zł

133
Widok z pracowni artysty w Akademii na Barbakan olej, płótno; 66,5 x 81 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
Cena wywoławcza. 115 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

136
W poświacie księżycowej (Grodzisko), 1913 olej, płótno dublowane; 101 x 150 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1913 / J Malczewski
Cena wywoławcza. 195 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

139
Maki olej, płótno; 66 x 51 cm;
sygn. p. d.: Menkes
Cena wywoławcza. 65 000 zł

Stanisław BATOWSKI-KACZOR (1866-1946)

142
Potyczka z bolszewikami olej, płótno; 75,5 x 115 cm;
sygn. p. d.: K. Batowski
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

147
Wędrowcy, 1923 olej, płótno; 147,5 x 127,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman 1923
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

149
Anioł, 1913 olej, tektura; 43 x 58 cm;
sygn. i dat. l. g.: Jacek Malczewski/ 1913 grudzień
Cena wywoławcza. 100 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

152
Madonna Sierotek, 1922 olej, płótno; 178 x 126 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1922
Cena wywoławcza. 120 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

154
Portret kobiety w kapeluszu z piórami, 1921 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. g.: J. Malczewski / 1921
Cena wywoławcza. 135 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

157
Portret rodzinny olej, sklejka; 172 x 120 cm;
sygn. l. d.: z. pronaszko
Cena wywoławcza. 55 000 zł

Leonard WINTEROWSKI (1886-1927)

160
Poranek przy czarnej kawie, 1913 olej, płótno; 94 x 134 cm;
sygn. i dat. p. d.: Leonard Winterowski / Lwów 1913
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Franciszek STREITT (1839-1890)

163
W altanie olej, płótno; 120,5 x 80 cm;
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Władysław MALECKI (1836-1900)

168
Tabor w lesie olej, deska mahoniowa;
32,5 x 23,5 cm;
Cena wywoławcza. 49 000 zł

Józef BRODOWSKI (1828-1900)

170
Pejzaż krakowski od strony Krzemionek, 1859 olej, płótno dublowane;
95 x 128,5 cm;
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

403
Kompozycja olej, tektura;
20,5 x 26,5 cm;
Cena wywoławcza. 48 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

408
Martwa natura z kwiatami, l. 80. XX w. olej, płótno;
85,5 x 75,5 cm;
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

410
Martwa natura olej, płótno; 74,5 x 120 cm;
sygn. l. d.: T.
Cena wywoławcza. 26 000 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

411
L’Apres Midi D’un Faune (Popołudnie fauna), 1946 olej, płótno;
139 x 219 cm
Cena wywoławcza. 57 000 zł

613
Dzbanek z kobaltowymi kokardkami porcelana, kobalt podszkliwny,
farby naszkliwne, złocenia;
Austria, Wiedeń - manufaktura cesarska, 1790.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

615
Wackelpagode figurka Chińczyka porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. ok. 16 cm;
nie sygnowana.
Niemcy, kopia modelu miśnieńskiego - Drezno?; XIX w.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

621
Wazka z herbem króla Stanisława Leszczyńskiego i dwa talerze z monogramem TS pod koroną Francja, Nancy (Lotaryngia), atelier Emila Galle
w Nancy oraz fajansjernia w St. Clement,
pocz. lat 70. - pocz. lat 90. XIX w.
Cena wywoławcza. 32 000 zł

712
Solniczka rokokowa srebro cechowane, waga 59 g.
Moskwa, złotnik Fiedor Pietrow,
probierz Michaił Borowszczikow, 1755.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

716
Taca owalna srebro próby 1 (950) z głową Minerwy cechowane,
waga 1400 g. Francja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

719
Mlecznik srebro próby 13 cechowane, waga 202 g
Wiedeń, 1845
Cena wywoławcza. 1 900 zł

728
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 12 cechowane, waga 600 g.
Polska, 1844.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

730
Kufel dekoracyjny w typie barokowym z monetami srebro z cechami fantazyjnymi nieczytelnymi;
waga 1995 g. Niemcy, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 25 000 zł

805
Pierścionek z brylantem białe złoto pr. 0.750, masa całkowita 8.200 g
Cena wywoławcza. 130 000 zł

806
Brosza złoto-srebrna oprawa kamieni srebro, złoto pr. 0.585,
masa całkowita 6.390 g; Lwów, 1921-31
Cena wywoławcza. 13 000 zł

813
Plakieta - „Sąd Ostateczny” gwasz na kości, drewno; wys. 14,7 cm, szer. 11,8 cm.
Europa Zachodnia, XVII w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

816
Taca szklana szkło szlifowane i rżnięte, brąz złocony;
Francja, firma Baccarat, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

830
Zegar konsolowy w manierze Boulle’a drewno czernione, brąz złocony, szylkret,
blacha mosiężna, żelazo, szkło; Francja, Paryż,
zegarmistrz Boucheret, k. XVIII w.
Cena wywoławcza. 25 000 zł

831
Tapiseria - Gra w kręgle wełna, jedwab, 183 x 211 cm;
Francja, Manufaktura Królewska Aubusson,
k. XVIII w.
Cena wywoławcza. 35 000 zł

910
Szafa sieniowa konstrukcja - sosna, jesion, żyłka - śliwka;
197 x 165,5 x 68,5 cm.
Polska Północna, Elbląg (?), 1 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 80 000 zł

913
Kanapa biedermeierowska konstrukcja - sosna; fornir - mahoń; żyłka - jawor;
116,5 x 216 x 87,3 cm.
Polska Południowa, ok. 1830-1835.
Cena wywoławcza. 11 000 zł