1
Album „Les colonies françaises” Paryż, Aux Editions de la Girafe, 1931
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Noël BUREAU (czynny 1916-1957)

2
„MARCHÉ AUX PUCES” Paryż, wydawca i drukarz - Marcel Seheur,
Rue Tourlaque 10, 12 VIII 1930.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Bolesław PRUS

3
Zestaw 10 woluminów pełne wydanie, oprawione w skórę;
Warszawa, 1954
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

4
Litografie barwne zamieszczone zamieszczone w wydawnictwie:
Heron Villefosse, L`epopée bohemiénne. Kisling.
Aux dépens d`un amateur, Paris, 1959,
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Philibert Louis DEBUCOURT (1755-1832)

5
Śmierć ks. Józefa w nurtach Elstery wg obrazu: Horace Jean Emile
VERNET (1789-1863)
akwatinta, miedzioryt punkt., papier; 62 x 80 cm
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

6
Zawstydzona patyk, tusz, papier;
40,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Maksymilian OBORSKI (1809-1878)

7
Koń ołówek, papier,
28,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

8
Akt klęczący, 1925-1930 węgiel, akwarela, karton; 33,5 x 28 cm;
sygn. p. d.: l. gottlieb;
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

9
Zestaw trzech rysunków (we wspólnej oprawie
- pierwotnie obejmującej cztery prace artysty)
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

10
Pejzaż wiejski ołówek, papier; 11,7 x 17, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Ra... 1923 / TRyb (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

11
Widok na pałacyk, ok. 1910 r. kredka, papier,
15,8 x 19 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

12
Szkic zaprzęgu na odwrocie: Szkic postaci
ołówek, podmalowany akwarelą (Zaprzęg),
papier; 26 x 33 cm;
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

13
Postać mężczyzny z fajką ołówek, piórko, tusz, papier;
24 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Kozakiewicz (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 3 300 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

14
Wiejska chata ołówek, papier;
10 x 14,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: TRyb
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

15
Widok z Arco S. Marco, 5.III.1905 r. ołówek, papier, 19 x 15 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: 5 Marzec Arco
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

16
Portrety dzieci - zestaw 4 szkiców ujętych w jedną oprawę, 1894 na odwrociach szkice dziecięce
ołówek, kredka, papier;
20 x 16 cm (wymiary arkuszy);
Cena wywoławcza. 38 000 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1870-1956)

101
Kościół Św. Anny w Warszawie, przed 1939 akwarela, ołówek, papier; 28 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: T. Cieślewski
Cena wywoławcza. 900 zł

102
Widok na Kolumnę Zygmunta i Stare Miasto, przed 1939 piórko, tusz, akwarela, papier;
26 x 32 cm;
sygn. p. d.: T. Cieślewski
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

103
Błogi stan, lata 50. XX w. piórko, tusz, akwarela, papier;
24 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: maja
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)

104
Drzewa akwarela, papier;
39 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Cyan
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

105
Pejzaż górski, przed 1939 akwarela, gwasz, papier;
36,5 x 53 cm;
sygn. p. d. (ołówkiem): KMackiewicz
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

106
Góral z fajką pastel, papier;
48,5 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Górski
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

107
Portret kobiety ołówek, pastel, papier;
63 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

108
Portret młodej dziewczyny ołówek, pastel, papier;
68 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891 - 1976)

109
Ceramika, po 1945 gwasz, papier, 90,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

110
Portret mężczyzny, 1933 pastel, papier;
49 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d:. H. Berlewi 33 r.
Cena wywoławcza. 7 900 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

111
Dworek akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
7,5 x 10,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA
Cena wywoławcza. 2 300 zł

112
Dworek akwarela, papier,
7,5 x 10,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA
Cena wywoławcza. 2 300 zł

113
Kobiety przed dworkiem, 1946 akwarela, papier;
9,8 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA. 3.IX.1946
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

114
Pejzaż prowansalski, 1942 tusz, akwarela, papier;
30,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Hayden / 42
Cena wywoławcza. 5 800 zł

115
W kawiarni przy plaży, ok. 1925 węgiel, pastel, papier;
21,5 x 30,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WWeiss (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Antoni CHRZANOWSKI (1905-2000)

116
Kościółek w Dębnie, 1984 akwarela, papier;
42 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Antoni Chrzanowski / Dębno 1984
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

117
Kapliczka przydrożna akwarela, papier;
51 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Serafin
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Henryk SAJDAK (1905-1995)

118
Widok na Wawel z ulicy Kanoniczej, ok. 1970 akwarela, papier;
35 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Sajdak
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

119
Scena z Polesia, ok. 1915 akwarela, papier; 34,5 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: jFałat / Polesie
na odwrocie: Pejzaż z Bystrej - szkic
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

120
Dama w kapeluszu - projekt plakatu olej, tektura; 49 x 35,5 cm;
sygn. u dołu: A. Karpiński
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Sylweriusz SASKI (1863-1954)

121
Portret kobiety, 1930 olej, płótno;
52 x 37,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Sylw. Saski / 1930
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

122
Marychna olej, tektura,
50 x 35 cm;
sygn. l. g.: St. Żurawski
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Leon CHWISTEK (1884-1944)

123
Henryk Balka dyrygent Teatru Lwowskiego - szkic na odwrocie zarys do portretu H. Balki
olej, sklejka; 62,5 x 51,5 cm;
sygn. p. d.: L Chwistek
Cena wywoławcza. 38 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

124
Portret młodej kobiety z różą, 1909 olej, tektura, 72,5 x 91,5 cm;
sygn. l. d.: J Malczewski 1909
Cena wywoławcza. 190 000 zł

125
Portret córki artysty z alegorycznymi postaciami olej, płótno,
98 x 143 cm;
sygn. l.d.: J. Malczewski
Cena wywoławcza. 230 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894 -1985)

126
Motyw miejski [Ulica Mostowa] olej, płótno; 72,5 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: K Mackiewicz
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Ignacy PINKAS (1888-1935)

127
Kościoły św. Wojciecha i Mariacki w Krakowie olej, tektura;
50 x 25 cm;
sygn. l. d.: Ign Pinkas
Cena wywoławcza. 2 500 zł

LEVKOWITCH, XX w.

128
Pejzaż miejski olej, płótno;
62 x 71 cm;
sygn. l. d.: LEVKOWITCH
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Czesław ZAWADZIŃSKI (1878-1936)

129
Bukiet kwiatów, ok. 1930 olej, płyta;
74 x 154 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Zawadziński
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Molli CHWAT (1888-1963)

130
Bratki olej, płótno;
22,5 x 33 cm;
sygn. p. d.: M. Chwat
Cena wywoławcza. 3 300 zł

Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA (1886-1971)

131
Kwiaty w wazonie olej, płótno,
30 x 39,5 cm;
sygn. l. d.: Zofia Albinowska
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

132
Martwa natura z kwiatami, maską i fletem olej, płótno, 67 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: Menkes
na odwrocie powtórzenie sygnatury
Cena wywoławcza. 130 000 zł