Jan BUŁHAK (1876-1950)

4
Album - „Polska”, 1938 album w płóciennej oprawie; 31 x 26 x 7 cm;
z napisem: J Bułhak / POLSKA / POLEN-POLAND / POLOGNE;
Cena wywoławcza. 23 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

8
Ilustracje do La Porte Lourde Rene Moranda, 1929 Dziewięć prac - autorskie prace graficzne
(miękki werniks), papier;
format zróżnicowany; 25,5 x 20 cm (format egzemplarza).
Cena wywoławcza. 2 900 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

19
Szkic zaprzęgu na odwrocie: Szkic postaci
ołówek, podmalowany akwarelą (Zaprzęg), papier; 26 x 33 cm; poniżej szkicu z obu stron adnotacja: autentyczność pracy ś. p. ojca meg
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

20
Akt klęczący, 1925-1930 węgiel, akwarela, karton; 33,5 x 28 cm;
sygn. p. d.: l. gottlieb;
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

21
Portret młodej kobiety, 1917 ołówek, pastel, papier; 49,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński. 17.;
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

24
Akt kobiety tyłem piórko, tusz, papier;
39 x 29 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

26
Ilustracje we wspólnej oprawie akwarela, tusz, papier, 30,5 x 43 cm (w świetle oprawy)
sygn. po środku monogramem wiązanym: JK
Cena wywoławcza. 18 000 zł
Cena oferowana 17 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

113
Scena z Polesia, ok. 1915 akwarela, papier; 34,5 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: jFałat / Polesie
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Włodzimierz TETMAJER (1861-1923)

117
Projekty dekoracji malarskiej wnętrza bazyliki Matki Boskiej Anielskiej i klasztoru O.O. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, 1. Prezbiterium
2. Sklepienia
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

121
Portret malarza Zygmunta Badowskiego pastel, papier żeberkowy, jasnobrązowy,
47 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 56 000 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

124
Portret kobiety w kapeluszu pastel, papier brązowy; 64 x 52,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

125
Portret męski, 1897 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
63 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 18 000 zł
Cena sprzedaży 18 000 zł

Szymon MONDZAIN (1890-1979)

126
Kwiaty w kielichu olej, płótno; 55 x 38,5 cm
sygn. l. d.: mondzain
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

128
Żółte róże w wazonie olej, tektura;
48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 19 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

133
Goździki, 1924 olej, płótno; 60 x 92 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1924 / Terlikowski (końcówką pędzla w mokrej farbie);
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

137
Pejzaż z cyprysami olej, sklejka; 45,5 x 59 cm;
sygn. p. d.: I. Trusz
Cena wywoławcza. 38 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

141
Portret rodzinny olej, sklejka; 172 x 120 cm;
sygn. l. d.: z. pronaszko
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

142
Ułan na koniu, 1934 olej, sklejka; 41 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: Wojciech Kossak/ 1934;
Cena wywoławcza. 16 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

143
Na prerii, 1941 olej, tektura; 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1941
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

144
Odpoczynek ułana, 1936 olej, płótno, 55,5 x 45,5 cm;
sygn. l. d.: Wojciech Kossak / Kraków/ 1936 / 23/7
Cena wywoławcza. 29 000 zł

J. KONARSKI, XIX-XX w.

145
Wyjazd do miasta olej, deska; 16,5 x 26 cm;
sygn. p. d.: JKonarski
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

157
Dropie olej, płótno, 74,1 x 58,8 cm (malatura 73 x 58,8 cm)
sygnowany u dołu po prawej: JÓZEF CHEŁMOŃSKI / 1886
Cena wywoławcza. 330 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

160
Portret mężczyzny - Portret aktora (?) olej, tektura, 45 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Malczewski
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

161
Wiejski kościółek, ok. 1925 olej, płótno naklejone na sklejkę; 43 x 54 cm;
sygn. p. d.: E.Krcha
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Roman KRAMSZTYK (1885-1942)

164
Przed domem, ok. 1913 olej, płótno, 64 x 79 cm;
sygn. l. d.: R. Kramsztyk
Cena wywoławcza. 86 000 zł
Cena oferowana 70 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

165
Przekupki lwowskie, ok. 1935 olej, tektura; 33 x 49 cm;
sygn. l. d.: E Erb
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

168
Dziewczyna olej, płótno; 111 x 71,5 cm
sygn. p. d.: S.Bieszczad.
Cena wywoławcza. 18 000 zł

169
Śniadanie w parku olej, gwasz, papier; 44 x 41cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Carl KAUBA (1865-1922)

204
Pastereczka brąz, odlew patynowany, marmur; wys. 81 cm.
Austria, Wiedeń, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Louis-Marie-Jules DELAPCHIER czynny k. XIX w

205
Akt brąz, odlew patynowany;
Francja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Johann PILAR (czynny XIX/XX w.)

206
Dziewczynka z widłami brąz polerowany;
wys. 18,8 cm, szer. 10 cm (z widłami);
Austro-Węgry, Wiedeń, ok. 1900.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

209
Westalka, 2 poł. XIX w. na profilowanym cokole; marmur kararyjski,
wys. 59 cm (całość),
Cena wywoławcza. 4 000 zł

GRUPA TWOŻYWO (założona w 1995)

301
Kineskop, 2007 olej, blacha; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: twożywo 2007
Cena wywoławcza. 7 000 zł

303
Tytoń - Ty Ty Ty Toń, 2010 sitodruk, tektura; 35 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisany na odwrocie: twożywo 2010 34/50
Cena wywoławcza. 1 000 zł

305
Trickster dzierży ster, 2008 olej, szablon, papier; 51,5 x 50,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: twożywo 2008 4/9
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

318
Melancholia, 1958 ołówek, papier; 24 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Stef. […- nazwisko zakryte oprawą] / lipiec 1958. (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena sprzedaży 5 700 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

320
Adam i Ewa, 1967 ołówek, papier; 31,5 x 42 cm;
sygn. p. d.: S Ż / 67
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena sprzedaży 5 700 zł

Tadeusz BRZOZOWSKI (1918-1987)

401
Projekt kostiumu do „Dziadów” Adama Mickiewicz, 1963 piórko, tusz, gwasz (ultramaryna), papier;
28,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Jerzy TCHóRZEWSKI (1928-1999)

404
Niepokój, 1984 akryl, papier; 65 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Tchórzewski 84;
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

405
Wszechogarniające wszechzło, 2004 węgiel, kreda, pastel, kredka czerwona, papier jasnoszary;
48 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

406
Twarz pastel, papier; 49 x 63,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stasys
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

407
67 x 97 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

408
Kręgi, przed 1971 olej, płyta wiórowa;
116 x 99,5 cm;
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)

409
2 + Lampa -1, 1989 olej, płótno; 130,5 x 90 cm;
sygn. l. d.: E. Markowski
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Andrzej URBANOWICZ (ur. 1938)

412
Słońce i oczy przestrzeni nad grotą olej, płótno naklejone na deskę; 98 x 71,5 cm;
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

413
Martwa natura z lampą górniczą, 1954 olej, płótno; 69 x 95 cm;
sygn. p. d.: mbogusz;
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

415
Martwa natura olej, płótno; 75 x 90 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach
Cena wywoławcza. 23 000 zł

605
Wazon Moissac szkło w odcieniach brązu, odlewane, formowane;
wys. 13 cm średn.: 15 cm;
Francja, firma Rene Lalique, ok. 1925.
Cena wywoławcza. 9 500 zł
Cena oferowana 7 500 zł