Jan BUŁHAK (1876-1950)

1
Dwór Peresieka pod Mińskiem, 1921 fotografia czarno-biała, brom, papier; 10,7 x 16,2 cm;
sygn. (suchym tłokiem) p. d.: J. BUŁHAK
/ WARSZAWA (w prostokącie).
Cena wywoławcza. 1 000 zł

2
Sztambuch Marii hr. Tyszkiewiczówny herbu Leliwa (1898-1942) Sztambuch zawiera wpisy od
8 sierpnia 1914 - do 21 lipca 1939 przedstawicieli
rodów ziemiańskich i arystokracji polskiej
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953) - według

3
Ewa litografia barwna, papier; 45 x 37 cm (odcisk płyty);
sygn. na płycie l. d.: Kisling;
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Marc CHAGALL (1887-1985) - według

4
Ukrzyżowanie litografia barwna, papier; 35,8 x 51,5 cm (odcisk płyty),
38 x 55 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Pierre-August RENOIR (1841-1919) - według

5
Bukiet kwiatów w wazonie litografia barwna, papier czerpany (Arches / France);
53,5 x 39,8 cm (odcisk płyty);
Cena wywoławcza. 800 zł

Tadeusz DWORZAŃSKI (1911-1991)

6
Warszawa - drzeworyty Tadeusza Dworzańskiego, lata 50. XX w. teka grafik zawierająca 14 plansz z drzeworytami
przedstawiającymi Warszawę;
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Feliks ZABŁOCKI (1846-1874)

7
Przy grobach Stanisława i Anny Oświęcimiów w Krośnie Jan MATEJKO (1838-1893) - według
drzeworyt podmalowany akwarelą, papier;
22 x 29 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Feliks LIPNICKI, XIX w.

8
Dyplom z wizerunkiem Matki Bożej i Anioła miedzioryt, papier; 42 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. w kompozycji F. Lipnicki sc
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

9
Wawel litografia, papier; 19 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczółkowski
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

10
Widok na kościół Mariacki w Krakowie litografia, papier; 28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczółkowski
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

11
Praca w zagrodzie tusz lawowany, papier;
16,5 x 12,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: F. Kos
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

12
W miłosnym uścisku tusz, papier; 28 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza. 1 000 zł

13
Wieczorny spacer tusz, papier; 28 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

14
Triumfalny wjazd tusz, papier; 27,5 x 20,5 cm;
sygn. u dołu: majaberezowska
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

15
Nad kołyską tusz, papier; 30,7 x 21,7 cm;
sygn. p. d.: majaberezowska
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

16
Spotkanie z Frankiem [Starowieyskim], 1959 tusz, tusz lawowany papier; 42 x 28,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: maja / 59
Cena wywoławcza. 3 500 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

17
Góralka, 1931 kredka, papier; 13 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W.W. / 11-IX 1931
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

18
Na ławce ołówek, papier;
19,5 x 12 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 800 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

19
Chłop z Podola, 1890 piórko, tusz, papier; 13 x 9 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wołyń / TRybk 1890
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Zygmunt Józef MENKES (1896-1986)

20
Postacie we wnętrzu ołówek, papier; 22 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Menkes
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

21
Śpiąca Maria Malczewska ołówek, papier; 16 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: ..... 88.- (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

22
Miasteczko kredka, papier; 17,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J Malczewski (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Wiktor ZINN (1925-2007)

23
Fragment architektury, 1967 węgiel, papier; 37 x 28 cm;
l. g. dedykacja: Dla Hani Różyckiej / Wiktor Zin / na dyplomie 30.V.1967
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Maksymilian OBORSKI (1809-1878)

24
Koń, 1873 ołówek, papier; 21 x 25,2 cm;
Na odwrocie napis odręczny: 500 / 62
Cena wywoławcza. 1 400 zł

S. MIRECKI , XX w.

25
Portret dziewczyny, 1943 sangwina, papier; 19,5 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Mirecki / 1943
Cena wywoławcza. 900 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

26
Scena historyczna piórko, tusz, papier; 17,8 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
u dołu napisy schowane pod passe-partout
Cena wywoławcza. 10 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1930)

101
Portret kobiety sangwina, tektura; 45 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: P. STACHIEWICZ
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Władysław JAHL (1886-1953)

102
Dwie dziewczyny w łodzi akwarela, papier; 16,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. ołówkiem: Jahl
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Błażej IWANOWSKI (1889-1966)

103
Barbakan w Warszawie, 1960 olej, papier; 28,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Błażej Iwanowski 1960
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Malarz nieokreślony, polski XIX w.

104
Na wzgórzu akwarela, papier,
24 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Adam DOBROWOLSKI (1884-?)

105
Portret Stanisława Namysłowskiego, ok. 1920 pastel, papier, 61 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Dobrowolski
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Hans SEYDEL (1866-1916)

106
Forum Romanum - Basilica Aemilia, 1910 akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier jasnobrązowy; 42,5 x 36,5 cm;
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

107
Portret Aurelii pastel, tektura; 67 x 48 cm;
sygn. u dołu: JKidoń
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Stanisław GóRSKI (1887-1955)

108
Góralka pastel, papier; 71 x 51,5 cm;
sygn. z prawej: S. Górski
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

109
Portret młodej kobiety, ok. 1900 pastel, papier, 49 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Axent
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

110
Motyw z Singapuru, 1885 akwarela, papier; 16,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis: p. d.: JulFałat Singapore 85
Cena wywoławcza. 14 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

111
Hucuł, 1935 akwarela, papier; 85,5 x 55 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Sichul/ 1935
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

112
Portret kobiety pastel, papier, 66,5 x 48 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. z lewej strony: T. Axentowicz (ołówkiem).
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

113
Obrońca islamu - Autoportret, 1931 pastel, papier, 75 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: „Obrońca islamu”/ F. M. Wygrzywalski 1931;
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

114
Portret dziewczyny, po 1913 pastel, papier, 31 x 26 cm;
sygn. p. g.: Eug. Zak
Cena wywoławcza. 130 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1862-1941)

115
Stare Miasto - Warszawa, ok. 1925 akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
gwasz, papier; 24 x 34 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 6 100 zł

Malarz nieokreślony polski, XIX w.

116
Mężczyzna z trójką koni akwarela, karton;
26 x 31 cm
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

117
Widok na Stare Miasto z dzwonnicy przy kościele św. Anny w Warszawie
akwarela, papier; 23,3 x 37 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena oferowana 2 300 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

118
Huzar, ok. 1850-55 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
42 x 31 cm (w świetle oprawy).
Cena wywoławcza. 76 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

119
Jarmark na konie w Bałcie, 1875 akwarela, ołówek, papier; 38,8 x 73,3 cm;
sygn. i dat. l. d.: Juliusz Kossak / 1875
Cena wywoławcza. 180 000 zł

Tadeusz NARTOWSKI (1892-1971)

120
Pejzaż jesienny z dworkiem akwarela, papier; 44,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: TNartowski
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

121
Rynek w Krakowie pastel, papier; 27,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Serafin
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

122
W pracowni malarza, 1942 ołówek, akwarela, gwasz, papier, 25 x 34,8 cm;
sygn. p. d.: marzec 1942 FPautsch (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 2 700 zł