Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

105
Z wesela krakowskiego gwasz, papier; 33 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

126
Kobieta z Bronowic, ok. 1910 olej, deska parkietowana; 72 x 58,5 cm;
sygn. l. d.: Włodzimierz Tetmajer (częściowo przetarta)
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

127
Akt olej, płótno, 90,5 x 58, cm;
sygn. p. g.: KASPER* POCHWALSKI
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

130
Dama z papugą olej, płótno; 56 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: Bakalowitz
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

132
Kobieta w ogrodzie, 1919 olej, tektura; 98 x 68 cm;
sygn. i dat. l. g.: -1919- J Malczewski
Cena wywoławcza. 290 000 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

136
Martwa natura z kwiatami i grzebieniem, 1932 olej, płótno; 92 x 65 cm;
sygn. p. d.: Kanelba;
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

137
Cynie w wazonie, ok. 1930 olej, tektura; 59 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Ign. Pieńkowski
Cena wywoławcza. 9 300 zł

Władysław ŚLEWIŃSKI (1854-1918)

144
Akt kobiety z rudymi włosami olej, płótno dublowane, 72 x 59 cm;
Cena wywoławcza. 200 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

148
Ulubiony piesek, 1928 olej, tektura; 49 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofmann / 1928;-
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

153
Bażant olej, płótno; 39 x 55 cm;
sygn. l. d.: Kisling
Cena wywoławcza. 87 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856 -1942)

154
Bitwa pod Berezyną - fragment panoramy olej, płótno wym. 172 x 250 cm
Cena wywoławcza. 110 000 zł

Jean-Baptiste PILLEMENT (Lyon 1728-1808 Lyon)

165
Chaty nad brzegiem wody, z podróżnym na ośle i wspartym na kiju starcem na pierwszym planie olej, płótno dublowane, 61 x 77 cm;
Cena wywoławcza. 400 000 zł

Teodor RYGIER (1841-1913)

211
Teofil Lenartowicz - popiersie, ok. 1900 brąz, odlew patynowany; wys. 25,5 cm;
na podstawie z boku: K. WP. / A
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Henri-Emile ALLOUARD (1849-1929)

216
"Lutiniere" - Nimfa z młodym faunem, lata 90. XIX w. brąz patynowany, 31 x 53 x 27 cm;
sygn. na podstawie: H. ALLOUARD
Cena wywoławcza. 21 000 zł

Artysta nieokreślony, francuski?, XIX/XX w.

217
Nyks alabaster; 101 cm; koniec XIX w.
Cena wywoławcza. 48 000 zł

Stanisław SZUKALSKI (1895-1987)

306
Wilczur sucha igła, papier; 17,8 x 13,7 cm (wymiar kompozycji)
sygn. pod kompozycją ołówkiem: S. Szukalski
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

312
Na krześle, 1956 piórko, tusz, papier milimetrowy;
56,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Józef WILKOŃ (ur. 1930)

401
Trąba słoniowa pastel, papier czarny; 45 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Wilkoń
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Zbysław Marek MACIEJEWSKI (1946-1999)

406
Pejzaż południowy z cyprysem, 1992 gwasz, papier jasno-szary żeberkowy; 47 x 62,5 cm;
sygn. l. d.: Zbysław Maciejewski oraz dat. : p. d.: 14 IX 92
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)

415
Ostatnia Wieczerza [Maria Magdalena obmywająca stopy Chrystusowi - tytuł z odwrocia obrazu], 1947 tempera, deska;
31,5 x 72 cm (w autorskiej listwie ramowej);
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Władysław JACKIEWICZ (ur. 1924)

423
Ciało II, 1982 olej, płótno; 73 x 60,5 cm.
na odwrocie m.in.: nalepka wywozowa z Gdańskiego Kantoru Sztuki z opisem obrazu.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

605
Wazon szkło warstwowe łososiowo-zielone, wys. 63 cm;
Francja, Nancy, firma Emila Galle, ok. 1910
Cena wywoławcza. 18 000 zł

618
Półmisek z malinową różą porcelana, farby naszkliwne;
Miśnia, 2 poł. - kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

619
Para lichtarzy 4-świecowych, 3-ramiennych, z plastyczną dekoracją kwiatową Niemcy, Drezno, VEB Sachsische
Porzellanmanufaktur Dresden,
1 ćw. XX w. - okres międzywojenny.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

620
Wazon ze szlakami ornamentu rozetowego Francja, Nancy, Joseph Mougin (1876-1961),
pracownia Josepha i Pierre’a Mougin (zał. 1906),
okres międzywojenny.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

624
Trzy naczynia - pojemniki w kształcie kaczek ( pasztetniczki?) Polska, Horodnica, fabryka fajansu i porcelany,
okres A. F. Sussmanna, lata 1880-1917
Cena wywoławcza. 3 000 zł

626
Półmisek dekoracyjny Kutani, ze smokami ceramika, farby emaliowe i złocenia,
szkliwo z krakelurą;
Japonia, Kutani, XIX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

710
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu (115 sztuk) w kantynie srebro próby 800 cechowane; Włochy, Allesandria,
firma A.Cesa S.C. (czynna 1935-1971), lata 50. XX w.
Cena wywoławcza. 24 000 zł

711
Mlecznik srebro próby 925 cechowane;
Londyn, złotniczka Hester Bateman, 1789,
dekoracja z ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

715
Konfitiera empirowa srebro próby 950 cechowane, waga 1142 g.
Paryż, złotnik Sixte Simon Rion, 1809-1819
Cena wywoławcza. 13 000 zł

719
Lustro srebro próby 84 cechowane,
Warszawa, złotnik Karol Malcz, lata 60. XIX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

722
Łopatka do lodów srebro próby 84 cechowane, waga 132 g.
Warszawa, wytwórnia Jana Pogorzelskiego, 1883
Cena wywoławcza. 1 300 zł

727
Para lichtarzy srebro próby 13 cechowane, waga 550 g.
Wiedeń, Herman Ratzersdorfer ?, 1846
Cena wywoławcza. 3 300 zł

728
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 84 sygnowane, waga 632 g.
Warszawa, złotnik Wojciech Birkowski,
sprzedawca Michał Mankielewicz, 1894
Cena wywoławcza. 4 800 zł

729
Taca srebro próby 12 cechowane, waga 891 g.
Warszawa, złotnik Karol Filip Malcz, 1868
Cena wywoławcza. 5 000 zł

730
Cukiernica skrzynkowa srebro wewnątrz złocone próby 84 cechowane,
waga 649 g. Warszawa, wytwórnia sreber
Teodora Wernera, 1899-1904
Cena wywoławcza. 7 000 zł

813
Pierścionek z brylantem złoto pr.ok.0.500, oprawa kamieni - srebro,
masa łączna 1.950 g
Cena wywoławcza. 12 000 zł

814
Bransoletka złota złoto pr.0.585, masa całkowita 32.170 g.
Wyrób pochodzi z terenu Austro-Węgier z II poł XIX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

818
Nóż do papieru w formie rapiera Polska, Warszawa, wytwórnia broni białej
Gabriela Borowskiego, lata 20./30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Peter TERESZCZUK (1875-1963)

820
Szkatułka secesyjna brąz; wys. 7,5 cm, szer. 14,6 cm, głęb. 11,4 cm;
sygn.: P. Tereszczuk
Austro-Węgry, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

830
Ikona - Matka Boska Tychwińska tempera na desce z 2 szpongami; 89 x 68 x 5 cm.
Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 31 000 zł

Franz Xavier BERGMANN (1861-1936)

833
Sprzedawca dywanów brąz polichromowany;
wys. 11,6 cm, szer. 9,8 cm, głęb. 6,6 cm.
Austria, Wiedeń, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

846
Zegar talerzowy, konsolowy, typu „vorderzappler” Niemcy, 1 poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

847
Kandelabr 5-ramienny, 6-świecowy, zelektryfikowany brąz patynowany, czerniony, złocony;
Europa Zachodnia, Francja?; k. XIX w.;
zelektryfikowany - XX w.
Cena wywoławcza. 50 000 zł

854
Para kinkietów z tarczą herbową blacha miedziana, kuta; średnica 29 cm,
głęb. 4,5//5 cm;
Polska, ok. 1710 r.
Cena wywoławcza. 23 000 zł

904
Stolik do łóżka konstrukcja - sosna, mahoń; fornir - mahoń, jawor;
83 x 109 x 51 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 4 700 zł

915
Stolik do robótek w stylu klasycyzującym konstrukcja - sosna, brzoza, fornir - mahoń;
intarsje - jawor, czereśnia, palisandrowiec;
72 x 58 x 43 cm. Europa Środkowa, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

916
Komoda w stylu późno-biedermeierowskim konstrukcja - sosna; fornir - orzech;
83,5 x 107 x 57 cm.
Europa Środkowa, ok. 1830-1840
Cena wywoławcza. 3 500 zł