1
Certyfikat szlachectwa pergamin, bifolio, rękopis kolorowany gwaszem i akwarelą;
złocenia; pieczęć tuszowa, znaczek opłaty skarbowej; 35,6 x 23,4 cm. Lwów, 7 maja 1889.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1895-1944), Artur OPPMAN

5
Pieśń o Rynku i Zaułkach Nowy cykl o Starem Mieście. Osiemnaście akwafort Tadeusza Cieślewskiego syna.
Warszawa 1931, Wyd. J. Mortkowicza, 31 x 25 cm;
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Louis MARCOUSSIS (1878-1941)

8
Martwa natura serigrafia? podmalowana gwaszem, papier; 15,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
l. d. opisana w obszarze kompozycji (druk)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)

9
Bitwa Gruzinów z góralami, 1826 litografia, papier; 52 x 75,7 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na kamieniu p. d.: A. Orlowski St. Petersbourg 1826;
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Francisco GOYA Y LUCIENTES (1746-1828)

10
Sopla - Tchnienie, z cyklu Caprichos 1799, wydanie III akwaforta, akwatinta, sucha igła, papier;
20,9 x 14,6 cm (odcisk płyty); sygn. l. d.: Goya (na płycie)
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

12
Głowa kobiety ołówek, papier; 29,5 x 19,5 cm;
sygnowany l. d.: T. Axent;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

13
sygn. l. d.: maja
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Jean PÉSKE (1870-1949)

15
Mój dom gwasz, ołówek, papier szary; 29 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: Peske / gouache / ma maison.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Jan Piotr NORBLIN de la GOURDAINE (1745-1830)

16
Głowa dziewczyny kredka, papier; 33 x 25 cm (owal);
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

17
Portret z profilu ołówek, kredka, papier szary; 28 x 22 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie opisy: ołówek / T. Axentowicz (ołówkiem)
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Zofia NASIEROWSKA (1938-2011)

1001
Para fotografii 1. Portret Haliny Łukomskiej
2. Portret Jerzy Połomski, lata 50.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

1002
Zestaw fotografii portretowych 1. Portret dyrygenta - Andrzeja Cwojdzińskiego
2. Portret Jana Danka
estymacja: 1 400 - 1 800 zł