Emil KRCHA (1894-1972)

2
Maki, 1964 akwarela, ołówek, papier szaro-kremowy; 70 x 51 cm;
sygn. p. d.: E. Krcha (ołówkiem);
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Erno ERB (1890-1943)

4
Motyw z włoskiego miasteczka Oderzo, 1918 akwarela, ołówek, papier; 25 x 36,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Oderzo 918 / E.Erb (ołówkiem).
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Józef MEHOFFER (1869 -1946)

5
Portret mężczyzny ołówek, papier żeberkowy, 58,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis autorski?: O. Honorat (?) Jezuita w Wojczy
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

6
Dziewczyna z dzbanem pastel, papier naklejony na tekturę; 99 x 71 cm;
sygn. p. d.: T. Axentowicz;
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

7
Wazony z kwiatami, 1934 olej, płótno; 63,5 x 53,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kanelba / 1934;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

10
sygn. p. d.: Eug. Zak
estymacja: 200 000 - 250 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

11
Akt tyłem sangwina, papier; 59 x 41 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Menkes;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

12
Karta ze scenami rodzajowymi piórko, tusz, papier; 36,8 x 53 cm;
na odwrocie pieczątka: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ z numerem powyżej: 367.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

13
Przy ognisku - Nieśwież, ok. 1917 olej, sklejka, 28 x 77 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany l. d.: jFałat / Nieśwież.
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

14
Ogród kwiatowy w Pustowarni olej, tektura; 32 x 50 cm;
na odwrocie nalepka wystawowa TPSP we Lwowie z 1933 roku
estymacja: 180 000 - 220 000 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

15
Morze i niebo, 1896 olej, płótno naklejone na tekturę; 22,5 x 31,5 cm;
na odwrocie naklejka z TPSP w Krakowie, z grudnia 1937 r.
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)

16
Mokradła, 1913 olej, płótno; 154,5 x 150 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI 913
estymacja: 50 000 - 65 000 zł

Wojciech Otton FLECK (1903-1972)

17
W ogrodzie, przed 1950 olej, płyta; 33,5 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: Woj.Fleck
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

19
Pejzaż, ok. 1920 olej, płótno; 74,5 x 93 cm;
sygn. l. d.: Kamocki.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Teofil KWIATKOWSKI (1809-1891)

21
Pejzaż śródziemnomorski z ruinami średniowiecznego zamku olej, płótno; 32 x 43 cm.
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Stefan POPOWSKI (1870-1937)

22
Zachód słońca olej, płótno; 71 x 71 cm;
sygn. śr. d.: STEF. POPOWSKI.
estymacja: 45 000 - 60 000 zł

24
Sygnaturka kościoła w Wiszniewie, 1904 olej, płótno; 24 x 35 cm;
na odwrocie, na blejtramie napis: I-132
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

25
Czwórka w zimowym pejzażu, 1927? olej, płótno dublowane na wosk; 75 x 95 cm;
sygn. p. d.: Cz Wasilewski 1927 (? - ostatnia cyfra nieczytelna)
estymacja: 9 500 - 12 000 zł

Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852-1916)

27
Jeździec z luzakiem, 1911 olej, płótno; 40,5 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz / 1911.
estymacja: 36 000 - 48 000 zł

Władysław JAHL (1886-1953)

28
Batalia - scena historyczna olej, płótno; 51,5 x 72 cm;
sygn. p. d.: Jahl.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Jules van JUNDJOOT? (XIX w.)

29
Utarczka, 1812 olej, deska; 18,5 x 31 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jedes Van Jundjook (?) 1812.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Antoni PIOTROWSKI (1853-1924)

30
Scena przed polowaniem olej, płótno dublowane; 65 x 100 cm;
sygn. l. d.: A. PIOTROWSKI.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Walter SPITZER (ur. 1927 Cieszyn)

31
Wesele olej, płótno; 50 x 100 cm;
sygn. l. d.: W Spitzer.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Adolf (Abraham) BEHRMANN (1876-1943)

32
Wojownik, 1933 pastel, papier; 83 x 66 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat., opisany p. d.: Behrmann / Marrakesz 33.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

33
na odwrocie naklejona kartka z numerem: 19.
estymacja: 42 000 - 55 000 zł

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

34
Scena historyczna - Zabieranie Polaka na 25 lat służby w armii carskiej olej, płótno; 71 x 100 cm;

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

35
Główka dziewczynki ołówek, papier naklejony na karton; 30,5 x 22 cm;
sygn. p. d.: T. Makowski.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Leopold GOTTLIEB (1883-1934)

37
Posiłek, ok. 1927 gwasz, akwarela, papier; 35,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy):
sygn. l. d.: l. Gottlieb.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Julius WENTSCHER (1842-1918)

39
Widok na morze, 1911 olej, płótno; 62 x 91 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Wentscher 1911.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Alfred ŚWIEYKOWSKI (1969-1953) - ?

41
Portret dziewczynki z zabawką olej, płótno; 100 x 81 cm;
na odwrocie, u góry na płótnie, napis: A. Świeykowski.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Maurycy TRĘBACZ (1861-1941)

42
Kwiaciarka, ok. 1924 olej, płótno; 97,5 x 66 cm;
sygn. l. d.: Maurycy Trębacz.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

43
Pejzaż górski z rzeką, 1961 olej, tektura; 51,3 x 34,5 cm;
sygn. l.d.: aneri / 1961
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Marek SZAPIRO (1884-1941)

46
Krzemieniec [Motyw z małego miasteczka], 1936 olej, sklejka; 63,5 x 50,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Marek Szapiro-/ Krzemieniec 1936.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

47
Kobiety w ogrodzie olej, płótno, 147 x 108 cm;
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII / XVIII w.

48
Święty Sebastian olej, płótno dublowane; 85,5 x 63 cm.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

49
Ustanowienie sakramentu Eucharystii, ok. 1800 olej, płótno naklejone na deskę; 36,5 x 53 cm.
estymacja: 8 000 - 9 500 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

50
Adoracja pasterzy olej, płótno dublowane; 42 x 52,5 cm;
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 28 000 - 36 000 zł

Leonello SPADA (1576-1622)

51
Salome z głową Jana Chrzciciela olej, płótno; 120 x 163 cm.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

52
Madonna z Dzieciątkiem olej, płótno; 99 x 78 cm;
Obraz po konserwacji.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Malarz nieokreślony polski, XVIII w.

53
Sarmata - Portret epitafijny olej, blacha miedziana; 32 x 29 cm (owal).
Wysokiej klasy artystycznej portret, rzadkość antykwaryczna.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Malarz nieokreślony, polski (?), XIX w.

54
Portret dziecka jako kupidyna olej, płótno dublowane;
61 x 47 cm (wymiar w świetle owalnej oprawy),

Ignacy ŁOPIEŃSKI (1865-1944), według Juliana

1002
Cesarz Wilhelm II na polowaniu akwaforta, papier; 11,5 x 27,5 cm (wymiar kompozycji),
opisany na płycie l. d.: JULIAN FAŁAT PXT
estymacja: 900 - 1 200 zł

Autor nieokreślony, XX w.

1003
Portret mężczyzny ołówek, papier; 38,5 x 28 cm.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

1004
Autoportret, ok. 1920 olej, tektura; 40 x 31 cm;
poniżej opis: FEDKOWICZ - autoportret ok. 1920 ... (ołówkiem),
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

1005
Portret matki - Anny Lubańskiej, 1918 akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę;
29 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Z. Stryjeńska / 1918 (ołówkiem).
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Monogramista TS, XIX w.

1006
Hetman Stefan Czarniecki, 1898 olej, deska; 16 x 14 cm;
sygn. i dat.: 18 TS [monogram] 98;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Geza ROZMUS (1898-1989)

1007
Ostatkiem sił olej, płótno; 73,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: - Geza Rozmus -;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Zefiryn ĆWIKLIŃSKI (1871-1930)

1009
Koszar z owcami, 1922 olej, tektura; 30 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Z ĆWIKLIŃSKI / 922.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł