KLINGENTHAL - MANUFACTURE D’ARMES BLANCHES

1817
Szabla francuska, oficerska, wz. 1855 (?), w pochwie stal, mosiądz, róg; dł. głowni 76,5 cm, dł. całk. 90,5 cm;
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

FABRYKA BRONI BIAŁEJ HEINRICH ZELINKA

1818
Szabla austriacka, kawaleryjska stal, drewno, skóra: dł. głowni 76,5 cm, dł. całk. 90 cm;
Austro-Węgry, Wiedeń, 1914
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Fabryka broni białej, ZŁATOUST

1819
Szabla rosyjska, dragońska, wz. 1881, w pochwie stal, mosiądz, drewno, cerata? skóra?; dł. głowni 75,5 cm;
Rosja, Złatoust, 1901-1905
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Fabryka Broni Siecznej, GABRIEL BOROWSKI (?)

1820
Szabla polska, oficera kawalerii stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. głowni 83 cm;
Polska, Warszawa, lata 20. XX w.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

MANUFACTURE D’ARMES DE CHATELLERAULT

1821
Szabla francuska, kawalerii lekkiej, wz. 1822, w pochwie stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. głowni 91,8 cm;
Francja, 1877
estymacja: 8 500 - 11 000 zł

1822
Tkanina dekoracyjna jedwab, haft ręczny jedwabnymi nićmi; oprawa z listew i płyty plexi;
44 x 192 cm. Chiny, XIX/XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

SYMPHONION FABRIK LOCHMANNSCHER MUSIKWERKE AG

1823
Pozytywka - polifon talerzowy + 1 płyta drewno sosnowe, mazerowane, czernione; żeliwo, mosiądz, stal;
chromolitografia, kalkomania; 8,5 x 16,7 x 16,7 cm. Niemcy, Lipsk, pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 300 zł

901
Szafka art déco fornirowana mahoniem; 69,5 x 60,2 x 36 cm;
Europa Zachodnia, 30./40. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

902
Para szafek nocnych art déco fornirowane wzorzystym orzechem; 48,5 x 40,7 x 40 cm;
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

903
Biurko art déco o asymetrycznym kształcie, fornirowane wzorzystym
orzechem; 75,3 x 109,7 x 60 cm; Polska, 20./30. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

905
Szafka nocna art déco fornirowana jesionem; 56 x 41 x 36,3 cm;
Polska, 2 poł. lat. 20. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

908
Komoda w stylu Ludwika XVI fornirowana i intarsjowana [z grupy palisandrowców];
korpus: 80 x 120,8 x 54 cm; Francja (?), ok. 1780.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł