Władysław JAROCKI (1879-1965)

17
Siedzący chłopiec ołówek, papier; 35 x 27 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: Rys. mego męża / Anna z Kasprow[iczów] Jarocka
estymacja: 900 - 1 200 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

18
Pejzaż, 1969 węgiel, papier; 22 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Podsadecki, dat. l. d. 15.9.969.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Fotograf Nieokreślony

1001
Portret grupowy - Związek Legionistów Polskich wśród sportretowanych osób Walery Sławek;
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny;
16 x 22,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Antoni GAWIŃSKI (1876-1954), Adolf DYGASIŃSKI

1003
Gody życia Warszawa 1910, wydawnictwo M. Arcta, 22 x 17 cm,
oprawa płótno z tłoczoną złotem tytulaturą w ozdobnej secesyjnej bordiurze
estymacja: 900 - 1 200 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934), Stanisław WA

1004
Klasztor i kobieta. Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu.
Lwów - Poznań 1923. 29 x 21 cm, oprawa płótno z epoki
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Stanisław JAKUBOWSKI (1885-1964)

1005
Bogowie Słowian Kraków 1933, nakład 3000 egz. 36 x 29 cm;
oprawa broszurowa, 21 tablic z drzeworytami oraz 111 drzeworytów w tekście.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Stanisław EJSMOND (1894-1939)

101
Irysy akwarela, ołówek, karton; 48 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. EJSMOND;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Malarz nieokreślony, francuski (?), XVIII w.

102
Scenka rodzajowa. 1780 akwarela, papier; 10,5 x 7 cm;
sygn. i dat. p. d.: Follés la / Bastille 1780 (słabo czytelna)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

103
Kompozycja alegoryczna - studium malowidła sklepienia (?) akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 51,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: J. Malczewski (ołówkiem);
estymacja: 26 000 - 33 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

104
Ułan na koniu, 1977 akwarela, ołówek, papier; 49 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: E. Geppert 1977 (?).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

106
sygn. p. d.: Juliusz Kossak
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)

107
Popiersie kobiety, ok. 1910 sangwina, papier żeberkowy; 46 x 62,5 cm;
sygn. przy prawej krawędzi: P.STACHIEWICZ.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł