Stanisław HOROWICZ (1892-1927)

1006
Album - szkicownik szkice artysty wklejone do albumu, szkice w ołówku, węglu,
1 akwarela i kompozycje barwne, format różny
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Stanisław JANOWSKI (1866-1942)

1007
Motyw z Krzemieńca, 1938 ołówek, papier; 16,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: STJanowski / Motyw z Krzemieńca / 12 XI 1938 (ołówkiem).
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

104
Targ na Kresach, ok. 1930 gwasz, tektura; 21,3 x 30 cm;
sygn. p. d.: FPautsch
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

106
Przed wiejskim kościółkiem akwarela, papier; 33 x 48 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: S. Gibiński;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

107
Morze gwasz, karton; 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Jaxa (zatarta);
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

108
Bukiet kwiatów w wazonie akwarela, gwasz, papier; 58,5 x 42,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Menkes.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

109
W pracowni malarza, 1942 ołówek, akwarela, gwasz, papier; 25 x 34,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: marzec 1942 FPautsch (ołówkiem).
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Stanisław FABIAŃSKI (1865-1947)

111
Kościół św. Wojciecha w Krakowie nocą akwarela, gwasz, papier; 35 x 26 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański;
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

115
Łódź przy przystani, 1959 akwarela, papier naklejony na tekturę; 30 x 42 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: W Serafin / 1959 / Darłowo (ołówkiem);
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

116
Lato w Osieku akwarela, gwasz, tektura; 30,5 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: jFałat / Osiek.
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

Józef GURANOWSKI (1852-1922)

119
Powrót z miasta, 1906 olej, płótno; 79 x 127 cm;
sygn. i dat. l. d.: J.Guranowski / 1906.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Karl SCHAETTE (1884-1951)

120
Pejzaż górski olej, płótno; 80,5 x 80,5 cm;
sygn. l. d.: C. SCHAETTE / MCHN [Munchen].
estymacja: 12 000 - 15 000 zł