Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990) - projekt

906
Szafka pomocnicza - barek w stylu klasycystycznym fornirowany i intarsjowany orzechem i brzozą oraz innymi gatunkami;
178 x śr. 69 cm; Warszawa, 30. XX w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

907
Fotel typu uszak w stylu biedermeierowskim wyściełany, z jesionową konstrukcją; 113 x 64 x 88 cm;
Europa Środkowa, 2 pol. XIX wieku.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

908
Stół w stylu biedermeierowskim ze składanymi klapami blatu, orzechowy, wys. ok. 78 x 101 x 65cm;
Europa Środkowa, XIX/XX wieku.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

909
Szafa biblioteczna w stylu biedermeier fornirowana mahoniem; 177 x 89 x 48 cm;
Europa Środkowa, 1 ćw. XX wieku.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Bernard II van RISENBURGH - przypisywany

910
Komoda rokokowa o konstrukcji orzechowej, fornirowana palisandrem, mahoniem, ozdobiona złoconymi brązami;
86,8 x 110,5 x 58,5 cm; Paryż, ok. 1740.
estymacja: 180 000 - 240 000 zł

911
Skrzynia - ława w stylu neorenesansowym dębina; 107,5 x 120 x 52 cm;
Europa Środkowa, koniec XIX wieku.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

912
Stół eklektyczny dąb; 78,5 x 140 x 107,5 cm, powierzchnia blatu
z wkładami: ok. 425 x 107,5 cm; Polska (?) XIX/XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

1901
Komplet siedzisk w stylu angielskiego neorokoka 4 krzesła i 1 fotel; orzech;
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 6 600 - 8 800 zł

1903
Żardiniera w stylu klasycystycznym mahoniowa, 91,5 x 92,5 x 31 cm,
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1904
Stół pomocniczy mahoniowy, 78 x 95,7 x 64,2 cm;
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1905
Stolik pomocniczy - ekranowy z odchylanym do pionu blatem, intarsjowanym wstęgą tworzącą esy - floresy;
76,5 x śr. 54 cm, Polska południowo-wschodnia, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

1906
Serwantka neorokokowa o falistych liniach szkieletu, fornirowana orzechem; 234,7 x 189 x 60 cm;
Europa Zachodnia, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł