Marian JAESCHKE (1904-1980)

108
Czytająca, 1946 piórko, tusz, papier; 25,5 x 39,2 cm;
sygn. p. d.: MJaeschke / z / Warszawy / Bamberg 1946
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

109
Portret młodej kobiety pastel, papier; 65,5 x 46 cm (w świetle passe-partout);
sygn. z prawej, po środku: T Axentowicz;
estymacja: 40 000 - 65 000 zł

Jerzy Rene GROSZANG (1929-2004)

110
Mauzoleum Izraela Poznańskiego na Nowym Cmentarzu Żydowskim w Łodzi akwarela, papier; 58 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Groszang
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

112
Przed domem - szkic z cyklu „Powrót”, 1900 akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę; 42 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J Malczewski 1900;
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Marceli Nałęcz DOBROWOLSKI (1876-1959)

114
W stajni, 1906 olej, płótno; 51 x 70,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Marceli Nałęcz Dobrowolski 1906;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław BATOWSKI-KACZOR (1866-1946)

115
Potyczka z bolszewikami, ok. 1925 olej, płótno; 75,5 x 115 cm;
sygn. p. d.: K. Batowski.
estymacja: 45 000 - 65 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

116
Huzar napoleoński na wielbłądzie, 1912 olej, płótno naklejone na tekturę; 31 x 21,5 cm;
sygn. l. d.: WKossak (monogram wiązany).
estymacja: 18 000 116 - 24 000 zł

Henryk PILLATI (1832-1894)

117
Epizod z wojny krymskiej, 1855 olej, płótno; 48 x 58 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. Pillati 55
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Władysław SZERNER (1836-1915)

118
Gęsi na łące olej, tektura; 18,5 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: Władysław Szerner.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

119
Motyw holenderski olej, płótno; 83 x 58 cm.
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

122
Portret kobiety - Margit Tillowa, 1929 olej, płótno; 129 x 100 cm;
sygn. p. d.: FPautsch / 929 / Kraków;
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

123
Dziewczynki grające na multankach, 1917 olej, płótno; 42,5 x 52 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman 1917;
estymacja: 30 000 - 40 000 zł