Wiktor KORECKI (1890-1980)

125
Pejzaż zimowy, ok. 1970 olej, płótno; 61,5 x 91,5 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

127
Młody Hucuł, 1930 olej, płótno naklejone na tekturę; 90 x 65 cm;
sygn. i dat. u dołu po środku: FPautsch 30;
estymacja: 40 000 - 60 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

128
Zimne światło - Baszta Floriańska olej, sklejka; 60 x 39,5 cm;
sygn. i opisany p. d.: St. Paciorek ... / Kraków;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

129
Pejzaż z południa Europy olej, tektura; 30 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

130
Kwitnące drzewo olej, tektura; 13,5 x 17,5 cm;
sygn. p. d.: JAN STANISŁAWSKI.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

131
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 61,5 x 51 cm;
sygn. p. d.: J. Zucker
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Artur KLAR (1895-1942)

132
Dzikie róże olej, tektura; 34,5 x 25 cm;
sygn. p. g.: KLAR;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Joachim WEINGART (1895-1942)

133
Martwa natura z kwiatami olej, płótno; 69 x 54 cm;
sygn. l. d.: Weingart;
estymacja: 30 000 - 45 000 zł

Eugeniusz WANIEK (1906-2009)

134
Autoportret, 1933 olej, tektura; 60,5 x 40,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: e. Waniek / 1933, l. d.: E.W. 33;
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Zygmunt LANDAU (1898-1962)

135
Portret Stefana Tymowskiego olej, płótno; 80 x 66 cm;
dedykacja autorska z sygnaturą l. g.: á St. Tymowski/ amicalement/ Landau
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

136
Portret kobiety - Ada Hammerova, 1918 olej, tektura; 35 x 30,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: WLASTIMIL / HOFMANN / Praga 1917-KRAKÓW 1918;
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Maria PAWLIKOWSKA-JASNORZEWSKA (1891-1945)

137
U źródła olej, płótno; 50 x 34 cm;
sygn. l. d.: M. J-Pawlikowska
estymacja: 25 000 - 30 000 zł