Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX

158
Portret kobiety olej, płótno; 88,5 x 67,5 cm (wymiar owalnego płótna).
Autorstwo obrazu przypisywane jest Franzowi Xaveremu Winterhalterowi (1805-1873).
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Cornelis de BRYER (ok. 1620-1688)

159
Martwa natura z ptakiem i truskawkami olej, deska; 34,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: C… (zatarta);
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Malarz nieokreślony, 2 poł. XVIII w.

160
Sceny alegoryczne z puttami - para obrazów Alegoria Nadziei oraz Wiary
olej, płótno dublowane; 89 x 89 cm (każdy)
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Artysta nieokreślony, XVII w. z kręgu Melchio

161
Ptactwo domowe olej, płótno dublowane, 95 x 144,5 cm;
obraz po konserwacji
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Stanisław HOROWICZ (1892-1927)

1103
Akt stojącej kobiety, 1913 pastel, papier żeberkowy; 59 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: St. Horowicz: / Paris 1913.;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Maria RITTER (1899-1976)

1104
Cyganeczka olej, płótno; 64,5 x 49,5 cm;
na odwrocie napis: MRitter oraz pieczątka (nieczytelna).
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Stanisław KOŚCIUCH, XX w.

1105
Lenin mówi olej, płótno; 138 x 124 cm;
sygn. p. d.: StKościuch.
estymacja: 4 800 - 6 200 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

1106
Bukiet z irysami w wazonie olej, płótno; 45,5 x 33,5 cm;
sygn. p. g.: Rzepiński.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Ludwik MISKY (1884-1938)

1107
Zima olej, tektura; 18,5 x 25,5 cm;
sygn. l. d.: Misky (częściowo zatarta).
estymacja: 2 800 - 3 600 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1906-1988)

1108
Motyw zimowy z mostem, 1931 olej, tektura; 26 x 32 cm;
sygn. i dat. p. d.: Borysowski / 1931 r.;
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

1109
Pejzaż z kościółkiem - Nokturn, 1931 olej, tektura; 24,5 x 32 cm;
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Władysław RUDLICKI (1876-1949)

1110
Powstanie warszawskie olej, sklejka; 38 x 41 cm;
sygn. l. d.: W. Rudlicki.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł