Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

138
Modlitwa Arabów olej, płótno; 49,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: F. M. Wygrzywalski
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Władysław ROGUSKI (1890-1940)

139
Zwiastowanie olej, tempera, tektura; 48 x 68,5 cm;
sygn. p. d.: WRoguski (inicjał wiązany);
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

141
W oczekiwaniu, 1906 olej, tektura; 31 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. dat. i opisany: l. d.: B. RYCHTER-J. 1906 / NETTUNO;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

142
Jastrzębia Góra, 1903 olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: MG. Wywiórski 1903
estymacja: 50 000 - 65 000 zł

Jan Zdzisław KONOPACKI (1856-1894)

144
Powrót żniwiarzy, 1880 olej, płótno; 49,5 x 87 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: J Konopacki Paris 80;
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

145
Pejzaż ze sztafażem olej, płótno dublowane; 60 x 70,5 cm;
praca po konserwacji
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVI

146
Chłopskie zabawy olej, płótno dublowane;
60 x 92,5 cm
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Adolf EBERLE (1843-1914)

147
Jamniki - scena rodzajowa we wnętrzu olej, płótno, 43,5 x 51 cm;
sygn. i opisany l. d.: Adolf Eberle Mu¨nchen.
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

August KRAUS (1852-1917)

148
Scena historyczna - epizod z wojny chłopskiej w Niemczech olej, płótno, 68,5 x 91 cm;
sygn. u dołu: A. Kraus
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Autor Nieokreślony

1101
Odpoczynek pod drzewem - miniatura gwasz, kość; średnica 9 cm.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Malarz Nieokreślony

1103
Studium portretu olej, płótno; 13,5 x 16,5 cm.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Malarz Nieokreślony, XX w.

1106
Pejzaż zimowy olej, tektura; 48 x 63,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: R.Fra Najman (?) 1927 … (słabo czytelna, ryte w farbie).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł