Emmanuel VILLANIS (1858-1914)

209
“Prise de Corsaire” - Zdobycz korsarzy brąz patynowany; wys. 85 cm; Francja, Paryż,
SOCIÉTÉ DES BRONZES DE PARIS (odlewnia czynna 1875-1930), XIX/XX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Victor SZCZEBLEWSKI (XIX/XX w.)

210
Gwiżdżący chłopiec okrętowy brąz patynowany; wys. 42 cm, szer. 14 cm;
Francja, 1889, odlew XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Józef Mojżesz GABOWICZ (1862-1939)

211
Dziewczynka z kurczątkiem brąz, odlew patynowany; wys. 29 cm, szer. 31,7 cm;
Polska, Firma brązownicza BRACIA ŁOPIEŃSCY (zał. 1862) lata 20-30. XX w.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Arthur KAAN (1867-1940)

212
Gladiator niosący ranną towarzyszkę brąz patynowany; granit polerowany; wys. 62 cm (rzeźba 49 cm);
Austria, Wiedeń, 2. dekada XX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

1201
Główka aniołka drewno lipowe, polichromowane; wys. 20,5 cm, szer. 23,2 cm;
Polska, XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1203
Akt kobiety - Wenus alabaster; wys. 33 cm, głęb. 13,5 cm, szer. 11,5 cm.
Europa Zachodnia, Włochy?; XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

HENRI DÉSIRÉ GAUQUIÉ (1858-1927)

1204
Salus Patriae Suprema Lex brąz patynowany, wys. 54,5 cm, szer. 25,5 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

ARTUR HOFFMAN (1874-1960)

1205
Laponka na reniferze brąz patynowany; wys. 13,7 cm, szer. 27,7 cm;
Niemcy, Berlin, pocz. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

ARTYSTA NIEROZPOZNANY

1206
Portret konia brąz, zielona patyna; marmur; wys. 20,5 cm, szer. 17,7 cm;
Europa Środkowa, Polska?; 2 poł. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

601
Misa kobaltowa szkło dmuchane, przeźroczyste, kobaltowe, barwione w masie,
od wewnątrz opalizujące; wys. 14 cm; Włochy?; 2. tercja XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Huta Szkła ORREFORS

602
Wazon z postacią kobiecą i ptakiem szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane, otrawiane; wys. 17 cm;
Szwecja, Orrefors, lata 50.-60. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Huta Szkła SKRUF

603
Wazon z tańczącą dziewczyną szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane, otrawiane; wys. 19,3 cm;
Szwecja, Skruf, lata 50.-60. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł