Maria NIEDZIELSKA (1976-1947)

1126
Wisła w okolicach Tyńca, 1932 olej, tektura; 17 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: M. NIEDZIELSKA / 1932.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Józef ROJKOWSKI, XX w.

1127
Martwa natura z chryzantemami i owocami, 1949 olej, płyta; 59 x 69 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Rojkowski Józef / Kraków 49;
estymacja: 3 200 - 4 300 zł

Jerzy LUBAŃSKI (1925-2005)

1128
Zielone jabłka olej, płótno, 65,5 x 81,5 cm;
sygn. l.d.: Lubański
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

201
Postacie dwóch mężczyzn drewno dębowe, polichromowane; wys. 78,5 cm, szer. 33,5 cm;
Europa Zachodnia, w tradycji gotyckiej, XVI w.
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

George VAN DER STRAETEN (1856-1928)

203
Popiersie kobiety z kokiem brąz patynowany, malowany; wys. 37,5 cm; Francja, Paryż,
SOCIÉTÉ DES BRONZES DE PARIS (odlewnia czynna 1875-1930), k. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Leon BUREAU (1866-1906)

204
Bażant brąz patynowany, malowany, pozłacany; wys. 29 cm; Francja, Paryż,
SOCIÉTÉ DES BRONZES DE PARIS (odlewnia czynna 1875-1930), ok. 1900.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

G. FORZELLI

205
Michał Anioł przy pracy marmur biały, karraryjski; wys. 72 cm, szer. ca 40 cm;
Włochy, Florencja, XIX w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

Paul MENGIN (1853-1937)

206
Popiersie dziewczęcia biały marmur; wys. 46,5 cm, szer. 29 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

207
Bodhisattwa marmur biały, z zielonawymi żyłkami; wys. 92,5 cm;
Chiny, XVII w. (w tradycji okresu dynastii Tang).
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

1201
Dziewczyna z łabędziami brąz patynowany; wys. 47 cm, szer. 27 cm;
Niemcy?; k. XIX w. (bez sygnatury)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

IRENÉE ROCHARD (1906-1984)

1202
Psie zaloty brąz patynowany; wys. 15 cm, szer. 12,5 cm;
Francja, 2 tercja XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

PAWEŁ KOWALCZEWSKI (1865-1910)

1203
Urwis brąz patynowany, granit; wys. 11,5 cm, szer. 4 cm;
Niemcy, XIX/XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł