FRANZ XAVIER BERGMANN (1861-1936)

1204
Akt kobiety brąz polichromowany; 3 x 13,6 x 3,8 cm.
Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

ANTONI KURZAWA (1842-1898)

1205
Polonez brąz patynowany; wys. 11 cm, szer. 5,9 cm;
Polska, mod. ok. 1881, odlew XX w.
estymacja: 2 400 - 3 000 zł

601
Wazon secesyjny z nimfą Nieustalona europejska pracownia ceramiczna -
sygnowany wyrób autorski: A. Nanteuil (autor nieznany), 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 300 zł

Imperial Amphora, Turn (Teplitz)

602
Wazonik z reliefem plecionką i z gałązką nenufarów Imperial Amphora (Riessner & Kessel),
Turn -Teplitz, Austria, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

604
Talerz dekoracyjny z groteską i miniaturą: Diana wyruszająca na łowy majolika, szkliwo cynowe, farby podszkliwne, koperta ołowiowa z krakelurą;
średn. 51,5 cm; nie sygnowany. Włochy, XIX w.
estymacja: 2 900 - 3 600 zł

Atelier Heleny Wolfsohn, Drezno

605
Wazon dekoracyjny z pokrywą, z miniaturami dworskimi á la Watteau w rezerwach Niemcy Drezno, atelier malarskie Heleny Wolfsohn i następców
(Emilie i Leopold Elbowie), kon. XIX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

606
Waza z pokrywą, z miniaturami napoleońskimi, na talerzowej podstawie (presentoir) Francja, nieustalona wytwórnia porcelany.
Dekoracja malarska: Paryż, Grisard (malarz-dekorator i grawer na porcelanie), 4 ćw. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

607
Talerz dekoracyjny z miniaturą bachiczną Naśladownictwo wyrobu wiedeńskiego (manufaktury cesarskiej w Wiedniu),
Austria - Czechy, poł. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Edme (i Emile) Samson w Paryżu (wytwórnia zał

608
Para wazonów z puttami, dekoracją kwiatową i miniaturami z ptakami Francja, Paryż, wytwórnia Samsonów
(Edme i syna Emila- od ok. 1860), kon. XIX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

1601
Flasza myśliwska Szkło dmuchane, przeźroczyste, bezbarwne, szlifowane, otrawiane; mosiądz platerowany;
Śląsk?; 3 tercja XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1602
Talerz dekoracyjny, z miniaturą wg Angeliki Kaufmann Damon i Delia? Naśladownictwo wyrobu z manufaktury cesarskiej w Wiedniu,
Austria - Czechy, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

1603
Talerz dekoracyjny z miniaturą mitologiczną wg Angeliki Kaufmann?, Sąd Parysa ? Naśladownictwo wyrobu z manufaktury cesarskiej w Wiedniu,
Austria - Czechy,2 poł. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł