Huta Szkła Johann LOETZ Aktiengesellschaft

604
Patera szkło przeźroczyste, powlekane, iryzujące, matowane, fakturowane; wys. ca 7 cm;
Czechy, Klostermu¨hle (Klastersky Mlyn); lata 20-30. XX w. (?)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

605
Wazon owoidalny szkło iryzujące, barwione proszkami, zdobione naciekową dekoracją aplikowaną;
wys. 18,8 cm; Austro-Węgry?, w typie Loetz-Witwe, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

606
Wazon w formie pucharu szkło dmuchane, opalizujące, miodowe, barwione proszkami; wys. 25 cm;
Austro-Węgry?, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Charles LEMANCEAU (1905-1980) - model z 1925

607
Gazele (jeleń i łania) fajans, szkliwo ołowiowe - błękitne; wys. 30 cm;
Francja, Manufacture de Faiences d’Art de Saint Clément, okres międzywojenny.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

608
Trzy lwy ceramika spieczona (fajans?), szkliwo półmatowe - pudrowo-różowe;
Nieustalona wytwórnia lub atelier ceramiczne, Francja?, Belgia?, okres międzywojenny?
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Niels NIELSEN (1872-1921) - model

609
Niedźwiedź polarny Dania, Kopenhaga, fabryka porcelany J. Bing & F. Gröndahl (zał.1853)?,
XX w.- okres międzywojenny?
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Karl TUTTER (1883-1969), model z ok. 1930 rok

610
Leżący łoś Niemcy, nieustalona wytwórnia porcelany, wg modelu
dla Kunstabteilung wytwórni Lorenza Hutschenreuthera w Selb, 2 ćw. XX w. ?
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Manufaktura Porcelany Royal Dux Bohemia

611
Patera - muszla z klęczącą dziewczyną porcelana, szkliwo matowe kremowe, farby naszkliwne matowe i połyskliwe- złotawe,
wys. 26; Czechy, Duchcov (Dux), 1 - 2 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

612
Madonna z Dzieciątkiem biskwit porcelany, wys. 35,5 cm, nie sygnowana, od spodu ryte: 5
Nieokreślona wytwórnia europejska (francuska?), około połowy XIX w.?
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Amphora - Werke k.k. priv. Keramische Werke R

613
Patera dekoracyjna z grupą: Psiarczyk z dwoma psami fajans delikatny, szkliwo ołowiowo-boraksowe z krakelurą, farby naszkliwne matowe, złocenia;
Austria (Czechy), Turn (Teplitz), lata 1899-1905.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

614
Wazon dekoracyjny z gałązką leszczyny z orzechami glinka terakotowa ze szkliwem czarnym- patynowanym, wys. 43,5 cm;
Nieustalona wytwórnia lub atelier autorskie - Austria?, Niemcy?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

model: Karl BAYREUTHER (1891-1953)

616
Zespół naczyń z serwisu obiadowego Regina Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal & Co.,
model z lat 30. XX wieku, 1938 rok.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł