1604
Puszka (herbatnica?), z oprawą cynową i dekoracją nakładkami kamionka, szkliwo braunsztynowe (?) i solne, nakładki reliefowe, oprawa cynowa;
Niemcy, Nadrenia, XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Fabryka Fajansów Aleksandra Rogala-Lewickiego

1605
Zespół 15 figurek - zabawek ceramicznych Polska, okres międzywojenny (lata 20./30. XX w.).
estymacja: 2 900 - 3 600 zł

1606
Wazon ceramiczny zielonkawy Nieustalona europejska pracownia ceramiczna - wyrób autorski, XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

MODEL: Karl BAYREUTHER (1891-1953)

1607
Zespół naczyń z serwisu obiadowego Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal & Co.,
model z lat 30. XX w.; 1938 r.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

702
Zespół 12 łyżeczek, łopatka i nóż do deserów w etui srebro próby 1 cechowane; waga 637 g.
Francja, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

CPLiA - Cepelia (czynna 1949-1990)

703
Papierośnica męska z herbem Wierusz srebro próby 3 cechowane, waga 143 g.
Warszawa, 1949-1954
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Tétard Freres (założona w 1880 roku)

705
Komplet do kawy i herbaty art déco składający się z dzbanka do kawy, imbryka do herbaty, mlecznika i cukiernicy srebro próby 1 (950/1000) cechowane; waga 2378 g.
Paryż, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Vincenz Czokally (czynny 1864-1890, firma czy

706
Patera owalna srebro próby 3 cechowane; waga 736 g.
Wiedeń, lata 70. - 80. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jan POGORZELSKI (czynny 1844-1875, firma do 1

707
Półmisek do ryb srebro próby 84 cechowane, waga 1028 g.
Warszawa, 1852
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Württembergische Metallwarenfabrik

1701
Paterka secesyjna plater cechowany; wys. 10,3 cm, szer. 24,5 cm, głeb. 16 cm
Geislingen, pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

1702
Koszyczek łódkowaty srebro próby 2 cechowane; waga 477g
Portugalia, Porto, 1 ćw. XX w
estymacja: 1 800 - 2 300 zł

R. Wallace & Sons Mfg, Co. (czynna od 1871)

1703
Talerz okrągły srebro próby sterling (925) cechowane; waga 259 g.
Wallingford, Connecticut, lata 30. XX w. (po 1934)
estymacja: 1 500 - 1 900 zł