Manufaktura Porcelany w Miśni

617
Chłopiec i dziewczyna - Zaloty porcelana, farby naszkliwne, złocenia, wys. 13 cm;
model z ok. 1889 roku, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Porzellanfabrik Gebru¨der Bauscher, Weiden (z

618
Para amfor turkusowych z miniaturami wojskowymi porcelana, biskwit, farby naszkliwne nakładane ręcznie i z natrysku, złocenia;
Niemcy, 1 ćw. XX w. (?).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Firma Lladro (zał. 1953)

1601
Pierrot ze stokrotką porcelana, farby podszkliwne; wys. 31,5 cm;
Hiszpania, Valencia, 1990
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1602
Młodzieniec z lirą i trzy lwice fajans delikatny (odlew), szkliwo ołowiowo-boraksowe z lekką krakelurą,
wys 48 cm, Czechy, wytwórnia nieustalona (Amphora?), 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

1603
Waza dalekowschodnia z jaszczurkami porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 45 cm, szer. 32,5 cm;
Chiny, XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

1604
Waza wschodnia, dwuuszna, Satsuma porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 60 cm;
Chiny, XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J.

702
Para lichtarzy plater cechowany; wys. 29 cm, szer. 13 cm;
Warszawa, 4 ćw. XIX w. (przed 1896)
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Julia KEILOWA (1902-1943) - projekt

704
Cukiernica art déco plater nie cechowany (srebrzenie wtórne); wys. 14 cm, średn. 14 cm.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 5 500 - 7 200 zł

Wu¨rttembergische Metallwarenfabrik (czynna o

705
Cukiernica secesyjna plater cechowany, wys. 11 cm, szer. 18 cm;
Geislingen, ok. 1900
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

706
Sztućce do ryb dla 6 osób oraz nóż i widelec środka stołu w etui srebro próby 3 cechowane, mosiądz złocony; waga 1045 g.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

707
Kropielniczka domowa srebro próby 13, masa perłowa; wys. 14 cm, szer. 6 cm.
Niemcy?, k. XVIII w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

A. Michelsen (firma czynna od 1841)

708
Pucharek emaliowany srebro cechowane, waga 115 g.
Kopenhaga, 3 ćw. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł