1201
Figurka aniołka drewno lipowe, polichromowane; wys. 37 cm, szer. 23 cm;
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1202
Aniołek drewno lipowe, niemalowane; pozłocone skrzydła i szarfa; wys. 41,5 cm, szer. 21,5 cm;
Europa Środkowa, k. XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

JEAN-BAPTISTE - AUGUSTE CLÉSINGER (wg)

1203
Maska pośmiertna Fryderyka Chopina odlew gipsowy (z formy sztuczkowej); 23,5 x 20 x 13,5 cm.
Powtórzenie maski z 1849
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

EDOUARD THIEBAUT (1878-1956)

1204
Plakieta - Zwiastowanie cyna miedziowana i srebrzona, galwanotechnika; wys. 21,7 cm;
Belgia, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

ÉMILE GALLÉ (1846-1904)

601
Wazon z motywem paproci szkło warstwowe, powlekane, trawione, polerowane; wys. 28,8 cm;
Francja, Nancy, po 1904
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

ÉMILE GALLÉ (1846-1904)

602
Wazonik z motywem maków szkło warstwowe, powlekane, trawione, polerowane; wys. 13 cm;
Francja, Nancy, pocz. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Amphora Werke Riessner (1910-1945)

605
Wazon-dzban, z dekoracją wypukłą z motywami egipskimi Czechosłowacja, Turn - Teplitz (Trnovany), Amphora
Werke Riessner, okres międzywojenny.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

606
Półmisek z dekoracją w stylu dalekowschodnim fajans, szkliwo cynowe, kobalt, wys. 4,2 cm, średn. 39 cm;
nie sygnowany. Delft (Holandia) lub Niemcy (Frankfurt)?, XVIII w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

607
Komplet do pielęgnacji dłoni (w futerale) Francja, Paryż, wyrób przygotowany na Wystawę Światową w Paryżu w 1899 roku
przez firmę jubilerską Bréant & Coulbaux (Paryż, 12.rue de Paix), 1899
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

608
Para przy lektyce porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 18 cm, podstawa 26,5 x 15 cm;
Nieustalona wytwórnia środkowoeuropejska, XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Manufaktura Porcelany w Miśni

609
Wackelpagode männlich (męska) - śmiejący się Chińczyk Miśnia, wg modelu (nr 156) Johanna F. Eberleina (1695-1749) z 1740,
oprac. wg większego modelu Johanna J. Kaendlera z ok. 1730, XIX/XX w. - XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Huta NIEMEN, Juliusz Stolle

1601
Wazon kulisty szkło przeźroczyste, dmuchane, barwione w masie; wys. 20,5 cm;
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł