Józef Ignacy KRASZEWSKI, Elwiro ANDRIOLLI

2
Stara baśń Powieść z dziewiątego wieku. Ilustrował E.M. Andriolli.
Wydanie jubileuszowe z portretem autora. Warszawa 1879 Nakład Gebethnera i Wolffa.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

3
Dirce chrześcijańska [Neron w cyrku], 1899 fotograwiura, papier; 37 x 77 cm (wymiar kompozycji)
sygnatura autorska w obrębie kompozycji: H. SIEMIRADZKI MDIIIXCVII;
estymacja: 1 700 - 2 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

4
Wenecja - Ca’ d’Oro litografia, papier; 25 x 31 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: StK 1907 (na płycie).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

5
Robótka, 1937 węgiel, papier; 59 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kidoń 1937.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Feliks JABŁCZYŃSKI (1865-1928)

1001
Widok na kościół św. Anny od strony Mariensztatu, 1916 litografia, papier; 72,5 x 54,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. l. d.: FJabłczyński (ołówkiem)
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1002
Widok na dzwonnicę kościoła św. Anny w Warszawie, 1915 litografia, papier; 72,5 x 54 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: FJabłczyński (ołówkiem)
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1003
Widok na dzwonnicę katedry Świętojańską, 1916 litografia, papier; 72,5 x 54 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jabłczyński (ołówkiem)
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Jean Pierre Marie JAZET (1788-1871)

1004
Le Jockei au moment de monter a Cheval [Dżokej dosiada konia], 1827 Carl VERNET (1758-1836) - według
akwatinta barwna, papier; 32 x 39,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. l. d. w kompozycji: Carl Vernet;
estymacja: 900 - 1 200 zł

1005
Jockei coupant son Adversaire [Dżokej naciera na przeciwnika], 1827 Carl VERNET (1758-1836) - według
akwatinta barwna, papier; 32 x 40 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 900 - 1 200 zł

1006
La Course au premier Tournant [Wyścig na pierwszym zakręcie], 1827 Carl VERNET (1758-1836) - według
akwatinta barwna, papier; 30 x 39,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. po środku w kompozycji: C le Vernet;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

1008
Papugi, 1937 drzeworyt barwny, papier; 41 x 25 cm;
poniżej obrazu sygn. l. d.: A. Laszenko (ołówkiem)
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1009
Córka Ben Brahima, 1938 drzeworyt barwny, papier; 53 x 41 cm;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł