Jan RUBCZAK (1884-1942)

3
Wawel - Widok na katedrę, ok. 1913 akwaforta, akwatinta, papier; 23,5 x 29,5 cm (odcisk płyty),
33,5 x 36 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Roman KRAMSZTYK (1885-1942)

4
Portret mężczyzny sangwina, papier żeberkowy;
34,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

1001
Warszawa - 5 fotografii fotografia czarno-biała, brom, papier naklejony na karton;
wymiar każdej fotografii ok.: 11 x16 cm (w pionie lub w poziomie)
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1005
Moderne Kunst in Meister - Holzschnitten nach Gemälden und Skulpturen berühmter Meister der Gegenwart; VI Band RICH. BONG - wydawca
H.S. HERMANN - druk
Berlin, 1891-1892 (oprawa Lipsk).
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

1006
Izyda i Horus, 1930 drzeworyt barwny, papier; 28 x 19,5 cm (odcisk klocka);
sygn. l. d.: A. Laszenko (ołówkiem);
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1007
Ptasie zaloty, 1934 drzeworyt barwny, papier; 39,5 x 24 cm (odcisk klocka);
sygn. l. d.: A. Laszenko (ołówkiem),
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Paulus POTTER (1625-1654) - według

1009
Para koni akwaforta, papier; 15,5 x 21,5 cm;
u dołu na passe-partout napis:
Paulus Potter / 1625-1654 / Museum Boijmans, Rotterdam.
estymacja: 500 - 600 zł

Roman SZCZERZYŃSKI (1908-?)

1010
Motyw z Tczewa miękki werniks, papier; 10 x 13 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Szczerzyński R. (ołówkiem).
estymacja: 500 - 600 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

1011
Kościół św. Katarzyny, 1911 autolitografia barwna, papier; 28 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana na kamieniu p. d.:
KRAKÓW CZAJKOWSKI STANISŁAW 1911.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Jan Kanty GUMOWSKI (1883-1946)

1012
Fragment bazaru przy Bramie Grodzkiej w Lublinie, z cyklu: Motywy architektury polskiej, 1918 litografia barwna, papier; 43 x 31,5 cm (w świetle passe-partout);
l. d. napis na kamieniu: Fragment bazaru przy bramie grodzkiej / w Lublinie / JGumowski 1917
estymacja: 900 - 1 200 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

1013
Kościół św. Barbary, 1911 autolitografia barwna, papier;
40 x 28,5 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Stanisław PODGÓRSKI (1882-1964)

1014
Mury Krakowa, 1911 chromolitografia barwna, papier; 28,5 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Stanisław Podgórski / 911.
estymacja: 900 - 1 200 zł