Feliks KOPERA

1
Dzieje malarstwa w Polsce Kraków 1925-1929, Tom I-III w dwóch woluminach,
27 x 22 cm, oprawa współczesna skórzana
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Juliusz KOSSAK, Wincenty POL (1807-1872)

2
Mohort. Rapsod rycerski z podania … z 24 illustracyami Juliusza KOSSAKA;
Lwów [1883]. 37 x 28 cm.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

4
Szkic plenerowy tusz lawowany, papier; 10,5 x 17 cm;
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

Stefan ŻEROMSKI

1001
Popioły Powieść historyczna z końca XVIII wieku i początku XIX.
T. 1-2. Sześć barwnych akwarel malował Michał Boruciński.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Haldane MACFALL

1002
Historya malarstwa Dzieło zbiorowe z 300 barwnemi tablicami.
Pod redakcją Tadeusza Piniego.
T. 1 - 9. Lwów 1912 - 1918
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Stefan NORBLIN, Zdzisław KLESZCZYŃSKI

1004
Żywot Colombiny Poemat. Z 23 [jest mylnie 33] barwnymi obrazami Stefana Norblina.
Warszawa-Łódź [1922]. str. 77; 35 x 25 cm;
estymacja: 900 - 1 200 zł

1006
ALBUM SIENKIEWICZA Album Jubileuszowy Henryka Sienkiewicza.
Wydanie trzecie, Warszawa 1897; 35 x 28 cm;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Jan Chryzostom PASEK

1007
Pamiętniki Poznań 1926; Wielkopolska Księgarnia Nakładowa
Karola Rzepeckiego; 36 x 27 cm;
estymacja: 900 - 1 200 zł

1008
LUWR - Malarstwo od wieku XIII do XX Wydawnictwo M. Arcta, Warszawa [1920]; 38 x 28 cm;
Oprawa płótno z epoki, Stan zachowania idealny.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jan MATEJKO

1009
Poczet królów polskich Zbiór portretów historycznych. Rysunki Jana Matejki.
Tekstem objaśniającym zaopatrzył St. Smolka
i A. Sokołowski. Wiedeń 1893
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1010
PISMO ŚWIĘTE Starego i Nowego Testamentu podług textu łacińskiego Wulgaty. Przekład x. Jakóba [sic!] Wujka
zatwierdzony przez Stolicę Apostolską. Ozdobione
230 illustracyami Gustawa DORÉ.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Dante ALIGHIERI (1265-1321), Gustav DORE

1011
Boska komedia Przełożona z włoskiego przez J. M. Michała Kowalskiego
Arcybiskupa Maryawitów, z ilustracjami Gustawa Dore'a,
Płock 1932;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł