Helena RZEPECKA (1863-1916)

1
Ojczyzna w piśmie i pomnikach. Ilustrowane dzieje piśmiennictwa polskiego. Wydanie pierwsze; T. 1-2, Poznań [1911]; 27 x 21 cm;
Egzemplarz zawiera autograf: Jacek Sempoliński Warszawa
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jacob Philipp HACKERT (1737-1807) - według, r

3
Widok na Mont Liberatorio w Molina, 1818 akwaforta, akwatinta barwna, papier;
42,5 x 62 cm (wymiar kompozycji), 48 x 65,5 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Stefan BAKAŁOWICZ (1857-1947)

4
Odpoczynek wędrowców, 1883 ołówek, papier; 23 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: St. Bakałowicz Algier 1883,
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Wacław BOROWSKI (1885-1954)

5
Rysunek satyryczny ołówek, papier jasnobrązowy;
32 x 40,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Jadwiga KRASIŃSKA (1840-1913)

6
Portret dziecka, 1857 ołówek, kredka czarna, błękitna, biel, papier; 41 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
opisany i dat. p. d.: Edvige Krasińska - 1857 - 4. October (ołówkiem)
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Sztuka polska

1002
Historja architektury, rzeźby i malarstwa od czasów najdawniejszych, aż do chwili obecnej. Warszawa [1932]; 31 x 24 cm;
Oprawa oryginalna, płótno bogato zdobione, tytulatura tłoczona złotem
estymacja: 900 - 1 200 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

1003
Studium pasącego się konia ołówek, papier; 18,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie szkice koni, krowy i ptaka.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

104
sygn. p. d.: Juliusz Kossak
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

105
Wiano, 1941 gwasz, papier; 30,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski 194[1] (ostatnia cyfra daty pod oprawą).
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Maria CZAYKOWSKA-KOZICKA (1878-1963)

107
Widok na wieżę Eiffla z placu przed Palais Chaillot, 1920 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
48 x 58 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: CZAYKOWSKA / PARIS 1920
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

108
Mojżesz, 1904 ołówek, gwasz, papier; 54 x 25 cm;
sygn. p. d.: SW (monogram wiązany)/ 1904
estymacja: 160 000 - 200 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

110
Don Kichot szalony, 1963 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz,
papier naklejony na tekturę; 69 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Kokietek 1963 r.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł