Adam MICKIEWICZ, Elwiro ANDRIOLLI

1
Pan Tadeusz Lwów [1889], 37 x 28 cm, oprawa wydawnicza, czerwone płótno
z bogatymi tłoczeniami i złoconymi ornamentami na licu i grzbiecie, stron 295
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Franz Bayros (1866-1924)

2
Die Bonbonniere Galante Und artige Samlung Erotischer Phantasien Don.Choisy Le Conin mit Paraphrasen
in Poesie und Prosa Don Amadee de La Houlette .Wien und Leipzig, [1908]
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

1001
ALBUM Malarstwa Polskiego Album de l`art Polonais. Wydawnictwo M. Arcta. Paris [1900],
50 barwnych tablic przedstawiających znakomite malarstwo polskie
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1002
ARCYDZIEŁA Muzeum Luksemburskiego Przedmowa i objaśnienia Leona Benedite konserwatora Muzeum Luksemburskiego.
50 reprodukcyj kolorowych, 50 reprodukcyj czarnych, Warszawa [między 1913-1916 r.]
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Peter Paul RUBENS (1577-1640) - według

1003
Święta Rodzina rytował Joseph WILDIERS
miedzioryt, papier; 44 x 35 cm (wymiar kompozycji)
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Józef CZAJKOWSKI (1872-1947)

1004
Fragment Rynku w Krakowie, 1911 autolitografia barwna, papier; 28,5 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. w kompozycji p. d.: JÓZEF CZAJKOWSKI 911.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Jan WOJNARSKI (1879-1937)

1005
Kościół św. Wojciecha, 1911 autolitografia barwna, papier; 28,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
Grafika pochodzi z teki Kraków 1911
estymacja: 900 - 1 200 zł

Włodzimierz BŁOCKI (1885-1921)

1006
Kościół św. Marka, 1911 autolitografia barwna, papier; 31 x 20,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Błocki 911;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Józef CZAJKOWSKI (1872-1947)

1007
Fragment z Rynku w Krakowie, 1911 autolitografia barwna, papier; 29 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Józef CZAJKOWSKI 911.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Wojciech GERSON (1831-1901)

1008
Portret hetmana Romana Sanguszko H. ASCHENBRENNER - rytownik
Rys. Wojciech Gerson. Lit. H Ashenbrenner (sic!). Warszawa [1860-1862].
litografia, papier; 22, 7 x 17,4 cm (wymiar kompozycji)
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1009
Zestaw czterech grafik I. Tableau D’Andre Del-Sarte,
akwaforta, papier czerpany; 39,5 x 25,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

E. CHARPEUTIER - według

1010
Wojny napoleońskie - cykl 14 grafik, XIX w. rytował: GONTIERE
staloryt, papier; ok. 10 x 13 cm (wymiar każdej kompozycji).
estymacja: 1 900 - 2 500 zł