Jan BUKOWSKI (1873-1943)

1
Prace graficzne Zebrał i opracował Przecław Smolik, Nakładem
Towarzystwa Bibljofilów w Łodzi, 1930 r.
estymacja: 2 800 - 3 600 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899), Kajetan SUFFCZYŃS

2
Zawsze oni Obrazy historyczne i obyczajowe z czasów Kościuszki i Legionów.
Z ilustracyami J. Kossaka i epigramatami W. Pola, Poznań 1875.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Konstanty BRANDEL (1880-1970)

5
Érotique - Grand (Erotyk duży) - stan II, 1921 akwaforta, akwatinta, ruletka, papier;
32 x 28,9 cm (odcisk płyty); sygn. p. d.: Brandel (ołówkiem)
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

7
Portret kobiety węgiel, papier; 65 x 51 cm;
sygn. p. d.: Józef Mehoffer;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Stanisław BOHUSZ-SIESTRZEŃCEWICZ (1869-1927)

9
Pędzący zaprzęg, 1903 tusz, piórko, papier; 19 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Siestrzeńcewicz 903.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Hermine DAVID (1886-1970), Jean GIRAUDOUX (18

1001
Bella Paris, 1928. Książka w języku francuskim. 29 x 20 cm;
oprawa późniejsza, skóra, ozdobne wyklejki, grzbiet 6-cio polowy
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1002
Wojsko Polskie Kościuszki w 1794 16 tablic obejmujących 105 figur z natury rysowanych przez Michała Stachowicza,
malarza krakowskiego, który żył za czasów Kościuszki.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)

1004
Juliusz Kossak Warszawa-Kraków, 1912 [wydanie drugie rozszerzone]; nakład Gebethnera i Wolffa.
260 rysunków w tekście, 8 intagliodruków, 6 faksymiliów kolorowych z akwarel
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1005
Księga jazdy polskiej Praca zbiorowa pod red. gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego; Warszawa 1938;
kierownictwo i opr. graficzne Stanisław Haykowski
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Stanisław LEWANDOWSKI (1859-1940)

1006
Henryk Siemiradzki Warszawa - Kraków 1904. Nakład i własność Gebethnera i Wolffa;
34 x 27 cm; z dziewięćdziesięcioma trzema ilustracyami w tekście
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

1008
Zaloty drzeworyt barwny, papier; 39,5 x 24,5 cm (odcisk klocka);
sygn. l. d.: A. Laszenko (ołówkiem)
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Juliusz KOSSAK (1824 - 1899)

1011
Tabory w drodze litografia, papier; 6 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: JK (monogram wiązany).
estymacja: 900 - 1 200 zł