Louis MARCOUSSIS (1878-1941)

2
Martwa natura grafika (serigrafia?) podmalowana gwaszem, papier;
15,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

4
Trójka koni krakowskich litografia, papier; 18 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. d.: JKossak;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

6
Konie poniosły, ok. 1889 piórko, tusz, papier naklejony na tekturę; 16 x 22 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie oprawy opis sporządzony ręką brata artysty
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Ludwik VEUILLOT (1813 - 1883)

1002
Jezus Chrytstus Warszawa, 1877. Dołączone przez
E. Cartiera Studyum o sztuce chrześcijańskiej.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

1003
Osobowość artysty, twórczość, forma i styl 385 rycin w tekście i 40 tablic oraz 2 tablice synchronistyczne;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Feliks KOPERA (1871-1952)

1004
Dzieje malarstwa w Polsce ilustrowane licznemi rycinami w tekście, tablicami barwnemi i rotograwiurami.
Kraków 1925-1926-1929. Druk i nakład Drukarni Narodowej w Krakowie.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

1006
Anhelli, 1881 litografia, papier; 25 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na kamieniu l. g.: Jacek Malczewski 81
estymacja: 900 - 1 200 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

1007
Amazonka, 1881 litografia, papier; 18,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu l. d.: WKossak.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Witold PRUSZKOWSKI (1846-1896)

1008
Krakowiacy, 1881 litografia, papier; 32 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. śr.: Witold Pruszkowski.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Johan Wolfgang BAUMGARTNER (1712-1761), Marti

1009
Zestaw 7 grafik - Sceny ze Starego i Nowego Testamentu miedzioryt, papier czerpany; ok. 21 x 33 cm (każda z grafik, arkusz);
Ryciny wycięte z większej publikacji, przed konserwacją.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

1010
Taniec brzucha, 1937 drzeworyt barwny, papier; 43 x 25 cm;
sygn. l. d.: A. Laszenko (ołówkiem)
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Wiktor Zbigniew LANGNER (1906-1985)

1011
Tancerze litografia barwna, papier, 68 x 54 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygnatura wraz z dedykacją p. d.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł