1
Semper Fidelis. Obrona Lwowa w obrazach współczesnych Lwów 1930, Nakładem Towarzystwa
Straż Mogił Polskich Bohaterów,
strona tytułowa w barwnej litografii sygn. L. Gyurkovich.
Cena wywoławcza. 700 zł
Cena oferowana 650 zł

Eligiusz NIEWIADOMSKI (1869-1923)

2
Wiedza o sztuce na tle jej dziejów. Malarstwo, architektura, rzeźba, przemysł artystyczny.
Warszawa 1923.
Cena wywoławcza. 500 zł
Cena oferowana 450 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

3
Stanisław Witkiewicz Warszawa 1900 Nakład Gebethnera i Wolffa.
Oprawa wydawnicza, 33 x 25 cm,
sygn. Karol Wójcik, introligator Kraków
Cena wywoławcza. 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

4
Sztuki Piękne - Rok szósty 1930 Miesięcznik poświęcony architekturze, rzeźbie,
malarstwu, grafice i zdobnictwu.
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena oferowana 1 200 zł

5
POLSKA na morzu Warszawa 1935 - Główna Księgarnia Wojskowa.
32 x 25 cm, oprawa wydawnicza wykonana
przez Bolesława Zjawińskiego
Cena wywoławcza. 800 zł
Cena sprzedaży 800 zł

Zygmunt GLOGER

6
Rok polski w życiu, tradycyi i pieśni. wyd. 2. z czterdziestu rycinami; Warszawa b. r. [po 1900]. Druk W. L. Anczyca i Sp. nuty w tekście;
oprawa półskórek współczesny,
27 x 20 cm, grzbiet 6-polowy
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Hartmann SCHEDEL (1440-1514)

7
[Nysa] Nissa, Norymberga 1493 drzeworyt kolorowany w epoce, papier;
20 x 53 cm (kompozycja),
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

8
Głowa Beduina, 1932 drzeworyt barwny, papier;
45,5 x 42 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Henryk PIĄTKOWSKI (1853-1932)

9
Rzymianka w kąpieli rytował Konstanty PRZYKORSKI (?-1882)
drzeworyt, papier, 31 x 24 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 600 zł
Cena oferowana 550 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

10
Ciekawskie dzieci drzeworyt, papier; 24 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: FKost
Cena wywoławcza. 500 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

11
Otrucie królowej Bony rytował Józef HOLEWIŃSKI (1848-1917)
drzeworyt, papier; 33 x 27 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 800 zł

Francois DEQUEVAUVILLERS (1745-1809)

12
Napoleon visite les travaux du siege de Dantzick, diriges par le marechal Le Febvre, le 9 mai 1807 Bernard Edouard SWEBACH (1800-1870) - według
akwaforta, papier; 29 x 46 cm (arkusz); u dołu tytuł;
Cena wywoławcza. 800 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

13
Motyw miejski ołówek, kredki, papier;
15,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

14
Zaprzęg z okolic Ciechocinka, ok. 1960 ołówek, papier; 19 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KKossak
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

15
Szkice postaci, główek dzieci i kompozycji pejzażowych piórko, tusz, papier; 32,5 x 51 cm (w świetle oprawy);
l. g. okrągły stempel
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

16
Przy stole ołówek, papier; 26,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Eleszkiewicz
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

17
Zestaw 3 szkiców - Łodzie ołówek, kredka, papier;
zespół 3 prac w wspólnej oprawie
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

18
Martwa natura z lampą naftową, nożyczkami i naczyniami stołowymi, ok. 1895 ołówek, niebieska kredka, papier;
31,8 x 19,7 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

19
Portrety dzieci - zestaw 4 szkiców, 1894 na odwrociach szkice dziecięce
ołówek, kredka, papier; 20 x 16 cm (wymiary arkuszy);
Cena wywoławcza. 50 000 zł

1001
Zestaw 5 portretów z dzieła J. Straszewicza litografia, papier; ok. 27 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na pł.: Lith. de Villain; prace opisane u dołu
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Artysta nieokreślony

1002
Zwierzęta - zestaw 4 prac akwaforta ręcznie kolorowana akwarelą,
papier żeberkowy;
ok. 23,5 x 18,5 cm;
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Albrecht ADAM (1786-1862)

1003
Dokszyce na Litwie, 1812 litografia, kolorowana akwarelą,
25 x 36 cm (wymiar kompozycji);
l. d. sygn. AAdam, poniżej drukowany napis
Cena wywoławcza. 800 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

1004
Kępa drzew i wiejska dróżka, ok. 1895 ołówek, papier; 15,3 x 18,7 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie luźne rysunki z późnego okresu
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Katsushika HOKUSAI (1760-1849)

1005
Modlitwy o deszcz drzeworyt barwny, bibuła;
30,2 x 19,5 cm (wymiar odbitki)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

101
Widok na wieżę kościoła parafialnego w Zatorze, ok. 1905 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
27,8 x 19,8 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1867-1952)

102
Gdynia - widok z Kamiennej Góry na port gwasz, tektura; 25 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Jaxa
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

103
Dziedziniec ze studnią akwarela, papier; 29,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Rubczak
Cena wywoławcza. 10 000 zł

104
Polowanie, 1890 gwasz, akwarela, papier;
44 x 71 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 7 200 zł

Karol STOBIECKI (1908-1970)

105
Przygotowania do święta, lata 50. XX w. ołówek, akwarela, papier;
46 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kar Stobiecki
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Stanisław GRZYMS (XX w.)

106
Portret dziewczyny, ok. 1930 pastel, papier; 47,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Grzyms
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena oferowana 950 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

107
Portret kobiety pastel, papier, 32 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Berlewi
Cena wywoławcza. 30 000 zł

108
Akt z niebieską kurtyną, 1949 ołówek, akwarela, papier;
23,4 x 17,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 3 700 zł

109
Odpoczynek na trawie II, ok. 1920 akwarela, papier; 20,2 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 3 900 zł
Cena sprzedaży 4 100 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

110
sygn. p. d.: Juliusz Kossak
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

111
Chryzantemy w wazonie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
48 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

112
Kosaćce, ok. 1899 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
35,5 x 25,3 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Franciszek ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

113
Cietrzewie, ok. 1920 olej, płótno naklejone na tekturę;
46 x 62 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 7 000 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

114
Kwitnące kasztany pod Wawelem, ok. 1914 olej, tektura; 47 x 36 cm;
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Eugeniusz DOŁGANOW (1888-1955)

115
Krajobraz z cerkwią olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: E. DOLGANOW
Cena wywoławcza. 4 300 zł
Cena oferowana 3 200 zł

116
Pejzaż z polami olej, płótno; 44,5 x 63 cm;
sygn. p. d.: W Weiss
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Leopold SCHOENNCHEN (1855-1935)

117
Pejzaż olej, sklejka; 97,5 x 178 cm;
sygn p. d.: Leo Schoen[sen]
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

118
Nimfa na skałach morskich olej, sklejka; 48 x 64 cm;
sygn. l. d.: F. M. Wygrzywalski
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

119
Skalisty brzeg, 1895 olej, płótno naklejone na tekturę;
25,5 x 34 cm;
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Paul MERWART (1855-1902)

120
Skradziony odpoczynek olej, deska; 24,5 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: P. MERWART
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX/XX w.)

121
Martwa natura z filiżankami olej, płótno dublowane; 79 x 58,5 cm;
sygn. l. d.: nieczytelnie 1915
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Chrystian BRESLAUER (1805-1882)

122
Pejzaż z Norwegii olej, płótno dublowane, 74 x 92 cm;
sygn. l.d.: C. Breslauer 1868
Cena wywoławcza. 120 000 zł
Cena oferowana 90 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

123
Scena alegoryczna, 1914 olej, tektura, 63 x 78,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 39 000 zł
Cena oferowana 36 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

124
Na plaży I - Artysta i jego modelka - Wojciech Weiss malujący nad morzem, 1935 olej, płótno;
33,5 x 48,7 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 7 000 zł