Bolesław PRUS (1847-1912)

1
Faraon. Z 10 ilustracjami J. Holewińskiego. Józef HOLEWIŃSKI (1848-1917)
Warszawa- Kraków-Lublin [1923].
Nakład Gebethnera i Wolffa.
Cena wywoławcza. 1 300 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

2
Stanisław Lewandowski (1859-1940) Warszawa - Kraków 1904.
Nakład i własność Gebethnera i Wolffa;
Cena wywoławcza. 1 900 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Ignacy CHODŹKO (1794-1861)

3
Pamiętniki kwestarza Warszawa, Gebethner i Wolf, 1881;
12 ilustracji autorstwa E. Andriollego.
Cena wywoławcza. 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

4
ILUSTROWANA Encyklopedja Trzaski, Everta i Michalskiego pod red. Dra Stanisława Lama.
Warszawa, Gmach Hotelu Europejskiego,
[1930].
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena oferowana 1 200 zł

5
POLSKA. Malarstwo XV wieku. Przedmowa Rene Huyghe. Wstęp Michał Walicki.
Paryż 1964.
Cena wywoławcza. 800 zł
Cena oferowana 750 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869 - 1907)

6
"Dzieła malarskie" Bydgoszcz 1925
tekst: Stanisław Przybyszewski,
Tadeusz Żuk-Skarszewski
Cena wywoławcza. 3 500 zł
Cena sprzedaży 6 300 zł

Jan MATEJKO (1838-1893) - według

7
Jan Zamoyski po zwycięstwie pod Byczyną chromolitografia, papier;
41,5 x 70 cm (wymiar kompozycji w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 000 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

8
Elekcya Jana Kazimierza heliograwiura, papier, 24 x 40 cm.
Praca pochodzi z teki Juliusz Kossak
"Album obrazów historycznych", Wiedeń 1891
Cena wywoławcza. 800 zł
Cena sprzedaży 800 zł

Władysław BIELECKI (1896-1943)

9
Puszcza Białowieska: Ciąg dzików II, 1931 drzeworyt barwny, papier; 35,7 x 42 cm (odcisk klocka),
37,8 x 43,4 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Artur GROTTGER (1837-1867)

10
Wojna (W dolinie łez). Warszawa 1898. Nakł. redakcyi "Wędrowca".
11 plansz z patriotycznymi obrazami Grottgera;
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Felicja PACANOWSKA (1907 lub 1915-2002)

11
Nudystki, 1941 akwaforta, papier; 17,2 x 23 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d. ołówkiem: F. Pacanowska, l. d.: 13/40
Cena wywoławcza. 900 zł

Franciszek STREITT (1839-1890)

12
Pierwsze kroki rytował Michał KLUCZEWSKI
drzeworyt, papier, 24 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie, p. d.: F. Streitt
Cena wywoławcza. 600 zł
Cena sprzedaży 600 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

13
Śmierć Wapowskiego rytował Jan STYFI (1841-1921)
drzeworyt, papier; 28 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie monogram wiązany
Cena wywoławcza. 800 zł
Cena sprzedaży 900 zł

Axel TALLBERG (1860-1928)

14
Mężczyzna z kuflem piwa akwaforta, papier; 39 x 28 cm (odcisk płyty),
49 x 38 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 800 zł
Cena oferowana 700 zł

Jan Piotr NORBLIN de la GOURDAINE (1745-1830)

15
Ecce Homo akwaforta, papier;
36,5 x 39,4 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 200 zł

16
Wskrzeszenie Łazarza akwaforta, papier,
17,8 x 16,4 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

17
Na kolanach - ilustracja do książki Kazimierza Przerwy Tetmajera „Anioł Śmierci” tusz, piórko, tusz lawowany, papier; 30 x 23,5 cm;
sygn. p. d.: WTetmajer
Cena wywoławcza. 2 000 zł

18
Potyczka - ilustracja do książki Kazimierza Przerwy Tetmajera „Anioł Śmierci” tusz, piórko, tusz lawowany, papier; 23,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: WłTetmajer
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

19
Akt męski ołówek, papier; 30 x 16 cm;
na odwrocie szkic koni.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

20
Akt stojącej kobiety, 1892 węgiel, papier żeberkowy;
60 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Jan P.NORBLIN de la GOURDAINE przypisywany

21
Maciejowice - Ranny Kościuszko oddaje szpadę ołówek, tusz lawowany, papier;
30 x 41,2 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

22
Dęblin - Domek pułkownika, 1917 ołówek, papier;
16 x 20 cm (w świetle oprawy);
data l. d.: 15.IV / 1917 (?);
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

23
Szkic kompozycji obrazu - odpoczynek podczas pracy, ok. 1890 piórko, tusz, papier;
20,2 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Malczewski (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

24
Scena we wnętrzu, rozmowa mężczyzn, 1937 ołówek, papier; 16 x 19,8 cm (w świetle oprawy);
data l. d.: 30/III 1937 (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Feliks Stanisław JASIŃSKI (1862-1901)

1001
Chora Matka akwaforta, papier; 44,5 x 63 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na płycie l. d.: ZDZISŁAW JASIŃSKI PINX;
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Józef PIENIĄŻEK (1888-1953)

1002
Krzemieniec akwaforta, papier; 18 x 12,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie: J. PIENIĄŻEK
Cena wywoławcza. 500 zł

1003
Ubiory paryżanek - zbiór 4 prac, ok. 1800 miedzioryt podkolorowany akwarelą, papier;
18 x 11 cm (w świetle oprawy, każda z prac);
Cena wywoławcza. 800 zł

Maria HISZPAŃSKA-NEUMANN (1917-1980)

1004
Sandomierz, 1951 drzeworyt, papier jasnobrązowy;
13 x 18,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 150 zł

Artysta nieokreślony

1005
Św. Franciszek drzeworyt barwny, bibuła;
30,5 x 23,5 cm;
Cena wywoławcza. 350 zł
Cena sprzedaży 350 zł

Stanisław ŁUCKIEWICZ (1900-1989)

1006
Syrenka Warszawska, 1956 drzeworyt barwny, papier;
21,5 x 13 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 500 zł

Jan BUKOWSKI (1873-1943)

1007
Królewska pieśń litografia barwna, papier;
17 x 11 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 400 zł

Jan BUKOWSKI (1873-1943)

1008
Kanclerz Krzysztof Szydłowiecki litografia barwna, papier;
22 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 400 zł

CHOMICZ Witold (1910-1984)

1009
Mury Floriańskie w Krakowie drzeworyt, papier, 17,7 x 57,5 cm (odcisk klocka),
18,7 x 58,3 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 800 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

101
Domy w Krynicy akwarela, gwasz, papier; 14 x 19 cm (w świetle oprawy);
poniżej opis: KRYNICAWSIWILLASEŁO250ZŁ
Cena wywoławcza. 2 000 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł

Jan Marcin SZANCER (1902-1973)

102
Mazur - projekt kostiumu akwarela, tempera na podrysowaniu
ołówkiem, papier; 35 x 25,4 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: jms;
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

103
Wyścigi konne na Polach Mokotowskich, 1973 akwarela, tusz, papier;
43,5 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 19 AU 73
Cena wywoławcza. 5 500 zł

104
Pasterka Radziwiłła w Nieświeżu piórko, tusz, tusz lawowany, akwarela, papier;
24,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Michał ICHNOWSKI (1857-1915)

105
La Bella Donna, 1915 pastel, papier na tekturze;
68 x 57,9 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. z prawej: MJ 1915 (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Malarz nieokreślony (XIX/XX w.)

106
Semiramida akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 51 x 35 cm
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Andrzej PRONASZKO (1888-1961)

107
Fatum akwarela, gwasz, papier; 25,3 x 19,5 cm;
sygn. p. d.: and. Pronaszko
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

108
Akt kobiety pastel, papier; 69 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: F. M. Wygrzywalski;
Cena wywoławcza. 6 400 zł
Cena sprzedaży 6 400 zł

109
Polowanie, 1969 piórko, tusz, akwarela, papier;
18 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 19AU69
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Gustaw ROGALSKI (1887-1939)

110
Wiec, 1931 piórko, tusz, akwarela, papier; 44,5 x 58 cm;
sygn. l. d.: "wiec" / rys. Gustaw Rogalski / 1931;
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

111
Zima w miasteczku, 1934 akwarela, papier;
17,5 x 35 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

112
Rozmowa przy saniach akwarela, papier żeberkowy; 16,5 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz;
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

113
Pejzaż akwarela, papier; 45 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kaź. Pochwalski
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Henoch BARCZYŃSKI (1896-1941)

114
Pejzaż nadrzeczny pastel, papier; 50,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie rysunek: Modlący się chasydzi
Cena wywoławcza. 3 800 zł

115
Gołębie, 1910 akwarela, papier; 18 x 28,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 3 500 zł