Stanisław WYSPIAŃSKI (1869 - 1907)

6
"Dzieła malarskie" Bydgoszcz 1925
tekst: Stanisław Przybyszewski,
Tadeusz Żuk-Skarszewski
Cena wywoławcza. 3 500 zł
Cena sprzedaży 6 300 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

20
Akt stojącej kobiety, 1892 węgiel, papier żeberkowy;
60 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

23
Szkic kompozycji obrazu - odpoczynek podczas pracy, ok. 1890 piórko, tusz, papier;
20,2 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Malczewski (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

103
Wyścigi konne na Polach Mokotowskich, 1973 akwarela, tusz, papier;
43,5 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 19 AU 73
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

119
Pejzaż zimowy z Bystrej, ok. 1920 akwarela, gwasz, papier; 18 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JFałat Bystra
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

120
Dziecko w beciku, 1905 pastel na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 46 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: SW / 1905
Cena wywoławcza. 450 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

123
Dziewczynka z lalką, 1922 olej, płyta; 93,5 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1922
Cena wywoławcza. 30 000 zł
Cena sprzedaży 43 000 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

126
Pejzaż z Bretanii, ok. 1916 olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p. d.: Jan Rubczak
Cena wywoławcza. 55 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

129
Kraków zimą - widok na most, 1925 olej, tektura; 64,5 x 87,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: FPautsch 25
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

130
Wiosna - Park Krakowski, ok. 1900 olej, deska; 22,5 x 16,5 cm;
sygn. p. d.: JAN STANISŁAWSKI;
Cena wywoławcza. 55 000 zł
Cena sprzedaży 57 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

133
Modlitwa, 1924 olej, płótno; 68,5 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1924
Cena wywoławcza. 35 000 zł
Cena oferowana 32 000 zł

Karol WIERUSZ-KOWALSKI (1869-1953)

136
Stadnina olej, płótno; 66 x 100 cm;
sygn. p. d.: Karol Wierusz-Kowalski
Cena wywoławcza. 18 000 zł
Cena sprzedaży 18 000 zł

Henryk PILLATI (1832-1894)

139
Epizod z wojny krymskiej, 1855 olej, płótno; 48 x 58 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. Pillati 55
Cena wywoławcza. 90 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

142
Ułan na galopującym koniu, ok. 1925 olej, tektura; 40 x 50 cm;
sygn. l. d.: W Kossak;
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

143
Lirnik, ok. 1882 olej, płótno dublowane; 111 x 131 cm;
sygn. l. d.: K. Pochwalski
Cena wywoławcza. 30 000 zł
Cena sprzedaży 95 000 zł

Jan Piotr NORBLIN DE LA GOURDAINE (1745-1830)

146
Wizerunek własny? olej, deska; 27 x 21,5 cm;
na odwrocie uszkodzona drukowana nalepka
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Wilhelm WACHTEL (1875-1942)

149
Akt kobiety, ok. 1925 olej, płótno, 70,5 x 52 cm;
sygn. p. d.: WILH / WACHTEL
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Maurycy GOTTLIEB (1856-1879)

150
Portret aktora - studium, 1878 olej, płótno,
47,5 x 36,5 cm;
Cena wywoławcza. 500 000 zł

Malarz nieokreślony (XVII w.)

157
Święty olej, płótno dublowane;
138 x 171 cm
Cena wywoławcza. 17 000 zł
Cena sprzedaży 17 000 zł

211
Matka Boża Małopolska?, w typie figur XV-wiecznych,
realizacja późniejsza XVII w. (?)
Cena wywoławcza. 21 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

401
Abstrakcja akwarela, papier; 24,5 x 20 cm;
sygn.. na odwrocie: J. N. ołówkiem oraz nalepka
Cena wywoławcza. 3 500 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

403
67 x 97 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

409
Kłótnia węgiel, kreda, sangwina; płótno;
195 x 255 cm
Cena wywoławcza. 48 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

412
Waga, 1972 olej, płótno; 41 x 33 cm;
sygn. na odwrocie: Jan Dobkowski/ "Waga" 1972/ olej 41 cm x 33 cm
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

413
Obraz 2414 - Rybokarty - Requiem dla PGR-u, 1999 olej, płyta; 69 x 100 cm;
sygn. l. d.: DUDA GRACZ. 2414/99.;
Cena wywoławcza. 70 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

416
Kwiaty, 1996 olej, płótno; 77 x 66 cm;
sygn. p. d.: JSzancenbach;
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

419
Pejzaż ok. 2004 akryl na podrysowaniu ołówkiem, płótno; 73 x 100 cm;
sygn. p. d.: Dominik
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Eugeniusz WANIEK (1906-2009)

430
Drzewo wolności, 1964 olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn.. p. d.: E. Waniek
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

501
Relief, 1960 metal, płyta MDF, 88 x 60 cm;
na odwrocie napisy: BEKSIŃSKI / 1960 / WŁASNOŚĆ MARKA PIASECKIEGO / KRAKÓW SIEMIRADZKIEGO 25 M. 16
Cena wywoławcza. 160 000 zł

Bronisław CHROMY (ur. 1925)

502
Kolarze, 2002 brąz; wys. 40 cm, szer. 88 cm, podstawa 20 cm
Cena wywoławcza. 18 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Bronisław CHROMY (ur. 1925)

503
Paw, 2002 brąz; wys. 125 cm, szer. 100 cm
Cena wywoławcza. 29 000 zł

604
Wazon dekoracyjny szkło wielobarwne, wys. 38,5 cm.
Włochy, Murano (?), 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

612
Patera z odciskaną dekoracją roślinną porcelana, kobalt, złocenia matowe,
dekoracja odciskana (Pressdekor);
Miśnia, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

713
Puchar - nautilus srebro próby 13 cechowane, waga 532 g.
Wiedeń, lata 80. XVIII w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

723
Żardiniera z wkładką ze szkła srebro próby 800 cechowane, waga 1538 g.
Heilbronn, Bruckmann und Sohne (czynna 1805-1973),
firma kupiecka - E.Goldschmidt, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

727
Sztućce na 12 osób i środka stołu w kantynie (108 sztuk) srebro cechowane, stal; waga 6036 g (bez noży).
Paryż, wytwórnia Savary et Fils (czynny 1876-1889),
ok. 1880
Cena wywoławcza. 38 000 zł

728
Waza do zupy srebro cechowane, waga 1930 g.
Sheffield, wytwórnia William Hutton und Sons Ltd,
1933
Cena wywoławcza. 10 000 zł

732
Taca klasycystyczna srebro cechowane, waga 2012 g.
Moskwa, złotnik Aleksiej Kosyriew, 1791
Cena wywoławcza. 13 000 zł

804
Pierścionek z diamentem diament w starym szlifie brylantowym
o masie ok. 0.65ct;
złoto pr. 585, masa całkowita 1.970 g
Cena wywoławcza. 10 000 zł

812
Zegarek kieszonkowy, PATEK, z kluczykiem złoto pr. 585, emalia, szkło, waga 27,240 g.
Szwajcaria, Genewa, firma Antoniego
Norberta Patka, po 1850.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

823
Ikona - Ukrzyżowanie tempera na desce z dwiema szpongami,
52,3 x 43,5 x 5,5 cm.
Rosja, po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Wacław GRODECKI (ok. 1535 - 1591)

827
Mapa Ziem Rzeczypospolitej Polskiej miedzioryt kolorowany, papier; 38 x 50 cm;
Z atlasu: „Theatrum Orbis Terrarum…”, 1570.
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena oferowana 3 400 zł

829
Kandelabr 6-świecowy, zelektryfikowany brąz, odlew cyzelowany, giloszowany,
złocony ogniowo; wys. całk. 92 cm;
Francja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

835
Zestaw 2 szabli francuskich i kirysu Francja, 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 17 000 zł

838
Zegar kominkowy z parą kandelabrów brąz złocony, szkło, mosiądz;
Francja, firma JAPY FRERES, po 1855.
Cena wywoławcza. 20 000 zł

906
Serwantka w stylu późno-biedermeierowskim konstrukcja - sosna, fornir - mahoń;
162,6 x 78 x 42,8 cm.
Europa Środkowa, ok. 1840-1850.
Cena wywoławcza. 6 700 zł
Cena sprzedaży 6 700 zł

907
Stół neoempirowy konstrukcja - buczyna, świerk, fornir - palisander;
Europa, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

910
Szafa sieniowa barokowa konstrukcja - dębina, sosna; fornir - orzech;
205,5 x 188,5 x 77 cm.
Polska, Toruń, ok. 1760 w.
Cena wywoławcza. 110 000 zł