Edward HARTWIG (1909-2003)

3
Wierzby fotografia czarno-biała, brom,
papier naklejony na tekturkę; 46,5 x 36,5 cm;
sygn. l. d.: EHartwig,
Cena wywoławcza. 2 200 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Elwiro ANDRIOLLI (1836-1893)

4
Marya Antoni MALCZEWSKI (1793-1826)
Warszawa 1876. Nakład Gebethnera i Wolffa.
Druk J. Ungra.
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

20
Na statku, 1887 r. litografia barwna, papier, 21,5 x 29 cm;
sygn. na płycie l.d.: JulFałat (...) 86
Cena wywoławcza. 1 200 zł
Cena oferowana 1 100 zł

M. FOGEL (XIX/XX w.) MORENO (XIX/XX w.)

22
Zestaw projektów do litografii - 10 szt. tusz, papier;ok:55 x 37,5 cm (7 sztuk, w świetle oprawy),
ok. 40 x 20 cm (2 sztuki, w świetle oprawy),
Cena wywoławcza. 3 900 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

32
Somosierra - Generał Wincenty Krasiński przyjmuje raport adiutanta piórko, tusz, na delikatnym szkicu ołówkiem,
papier; 26 x 48 cm;
sygn. l. d.: Juliusz Kossak / 1868
Cena wywoławcza. 26 000 zł

Wojciech KOSSAK

126
U bram Marrakeszu, 1940 olej, płótno; 70,5 x 105,5 cm;
sygn. wraz z dedykacją : Pani Zofii Janasowej?
/ przyjaciel Wojciech Kossak / 1940;
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

129
Odwrót Wielkiej Armii spod Moskwy, 1926 olej, płótno; 85 x 99,3 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1926
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

132
Portret Pani Sch., ok. 1940 olej, płótno; 150 x 95 cm;
sygn. z prawej A. Karpiński
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

135
Portret damy, 1897 olej, płótno dublowane; 115 x 104,5 cm; 3
sygn. i dat. p. d.: K. Pochwalski / Wien 97
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

138
Macierzyństwo - Madonna z Dzieciątkiem i muzykującym aniołkiem, 1920 olej, płótno; 85,5 x 75 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofmann Paryż 1920
Cena wywoławcza. 66 000 zł
Cena oferowana 45 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

142
Autoportret, 1928 olej, tektura; 47 x 39 cm;
sygn. l. g.: 1928 / Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 17 500 zł
Cena oferowana 16 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

143
Petite fille. Siedząca dziewczyna z warkoczami, 1909-1912 olej, tempera, gwasz, płótno; 79,5 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: J. Makowski
Cena wywoławcza. 800 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

146
Groszki w wazonie olej, tektura; 35,7 x 72,3 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński
Cena wywoławcza. 15 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

153
Pejzaż z południa, 1921 olej, płótno, 50 x 61 cm;
sygn. l. d.: H.Epstein / 1921
Cena wywoławcza. 70 000 zł

R. SUTKOVSKI (XIX w.)

160
Skalisty brzeg, 1880 olej, płótno naklejone tekturę; 17 x 28 cm;
sygn. p. d.: R. Sutkovski (cyrylicą) 1880
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Konstantin Ivanovich GORBATOV (1876-1945)

163
Pejzaż zimowy z brzozami gwasz, papier; 35,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Gorbatow
Cena wywoławcza. 20 000 zł
Cena sprzedaży 26 000 zł

Jan WYNANTS (1632-1684) - krąg

166
Scena rodzajowa ze sztafażem olej, płótno; 73 x 97 cm
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Malarz nieokreślony (XVII w.)

169
Scena mitologiczna olej, płótno; 67,5 x 88 cm
Cena wywoławcza. 80 000 zł

David II TENIERS (1610-1690)

170
Kompozycja z zamkiem w tle olej, płótno dublowane; 103 x 143 cm;
sygn. u dołu na kamieniu: D.T. F. (litera T wpisana w D)
Cena wywoławcza. 200 000 zł

Józef Kiszka

201
Myśliwy, 1926/26 drewno lakierowane, wys. całkowita 70 cm
na spodzie wypalane APX
Cena wywoławcza. 75 000 zł
Cena oferowana 70 000 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

403
Pejzaż surrealistyczny z drzewami technika własna, brystol; 70 x 100 cm
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

406
Kłótnia węgiel, kreda, sangwina; płótno; 195 x 255 cm;
Cena wywoławcza. 29 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

407
Plaża, 1987 olej, płótno naklejone na deskę; 39,5 x 60 cm;
na odwrocie data: 1987 oraz nalepka Galerii Grafiki i Plakatu L'Affiche Warszawa Hoża 40
Cena wywoławcza. 110 000 zł

Zofia ARTYMOWSKA (1923-2000)

410
Czas przeszły, 1965 olej, płótno; 96 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: ZA 65
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

411
Tajemnica zielonego pokoju, 1963 olej, płótno; 131x 97 cm;
sygn. p. d.: Lebenstein 63
Cena wywoławcza. 90 000 zł
Cena oferowana 80 000 zł

Jan CYBIS (1897-1972)

414
Kwiaty w zielonym naczyniu, 1948-1962 olej, płótno; 41 x 52 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis
Cena wywoławcza. 38 000 zł

Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)

416
Salome z głową Jana Chrzciciela, 1974 olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: Kiejstut Bereźnicki / KBereźnicki / Salome . 1974.
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Jerzy MIERZEJEWSKI (1917-2012)

417
Szlembark X, 1992 olej, płótno; 64 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Mierzejewski 1992 oraz
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

418
Szary dzień - z cyklu „Morskie Oko”, 1994 olej, płótno; 65,5 x 75,5 cm;
sygn. l. d.: Szancenbach
Cena wywoławcza. 25 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

WITOLD-K (ur. 1932)

421
Bez tytułu, 1975 olej, płótno; 125 x 181 cm;
sygn. i dat. p. d.: WITOLD - K 1975
Cena wywoławcza. 60 000 zł

620
Serwis obiadowy Maria, z zieloną wicią z owocami agrestu(?) Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal,
lata 30.- 50. XX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

625
Wazon Pokucie, Kuty - warsztat Jana Broszkiewicza,
XX w. - okres międzywojenny.
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

628
Zespół trzech wazonów Imari: para wazonów z pokrywami i flet porcelana, kobalt podszkliwny,
czerwień żelaza naszkl., złocenia;
Japonia, Arita, 2 poł.- koniec XIX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

708
Patera trójdzielna z zającami pod dębem plater cechowany; Berlin, wytwórnia sreber
i platerów Sy und Wagner (czynna od 1858-1933),
k. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 400 zł

723
Patera z pałąkiem srebro cechowane, waga 1064 g.
Moskwa , złotnik Jakow Wiberg
(czynny 1829-1853), 1840
Cena wywoławcza. 13 000 zł

727
Waza srebro próby 84 cechowane, waga 3936 g.
Petersburg, złotnik Carl Bojanowski
(czynny 1825 - lat 60. XIX w.), lata 50. XIX w.
Cena wywoławcza. 20 000 zł

804
Pierścionek złoty w centrum diament o masie 1.00 ct
oraz 12 szt szafirów niebieskich;
złoto pr. 0585, masa całkowita 5.150 g
Cena wywoławcza. 11 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

811
Pierścionek z diamentem diament o masie 1.05 ct,
złoto pr. 0.585, masa całkowita 3.500 g
Cena wywoławcza. 21 000 zł

815
Humidor - kaseta na cygara drewno - pinia, dąb, mahoń; mosiądz;
wys. 36 cm, szer. 46 cm, głęb. 36 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 7 600 zł

832
Zegar kominkowy, portykowy brąz cyzelowany, moletowany, złocony, emalia,
stalowa czasza dzwonka;
Francja, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 11 500 zł

835
Ikona - Ostatnia Wieczerza tempera na desce z 2 pionowymi szpongami;
wys. 41,2 cm, szer. 94,7 cm, głęb. 4 cm.
Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

839
Szabla polska, podoficerska, wz. 21/22 Warszawa, Leszno 73, Fabryka Broni Siecznej
Gabriela Borowskiego; lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

844
Kandelabr 6-świecowy, zelektryfikowany brąz, odlew cyzelowany, giloszowany,
złocony ogniowo; wys. całk. 92 cm,
Francja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

848
Kobierzec gandża osnowa, wątek i runo - wełna; 211 x 118 cm;
Kaukaz, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

851
Żyrandol szklany, 8-świecowy, zelektryfikowany mosiądz; wys. ca 100 cm, rozpiętość ramion ca 84 cm.
Włochy, Murano, XX w.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

852
Żyrandol 6-ramienny, elektryczny, 30-świecowy, z figurą Prometeusza brąz patynowany; wys. 152 cm, szer. ramion ca 92 cm.
Europa Zachodnia, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 18 000 zł

855
Polifon Szwajcaria, Saint Croix, firma MERMOD FRE`RES
- Fabrique d’Horlogerie und de Pieces a` Musique,
k. XIX w.
Cena wywoławcza. 12 500 zł

908
Szafka bufetowa w stylu art déco konstrukcja - sklejka, mahoń, dębina,
fornir - palisander, mahoń; płyta - marmur; okucia - stal;
Francja, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł