Edward HARTWIG (1909-2003)

1
Wierzby, 1950 fotografia czarno-biała, brom, papier;
27 x 36,5 cm;
sygn. l. d.: EH;
Cena wywoławcza. 2 000 zł
Cena sprzedaży 2 100 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

8
Ubiory w Polsce 1200-1795 Kraków 1860. Wydał Jan Matejko
44 x 28 cm; oprawa półskórek z epoki
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

18
Izyda i Horus, 1939 drzeworyt barwny, papier;
29 x 20,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Laszenko
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Jan PESKÉ (1870-1948)

22
Marsylia piórko, tusz, tusz lawowany, papier jasnobrązowy;
31 x 50 cm ( w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

104
Bukiet kwiatów, ok. 1970 akwarela na podrysowaniu tuszem; 88 x 67,5 cm;
poniżej dedykacja z 1970 r.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Chaim GOLDBERG (1917-2004)

115
Ślub żydowski, 1965 piórko, tusz, papier; 70 x 102 cm;
sygn. l. d.: Goldberg Ch dwukrotnie
w różnych językach oraz data 1965
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

118
Pejzaż z myśliwym, 1919 akwarela, papier; 67 x 146 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: j.Fałat/ Bystra 1919
Cena wywoławcza. 85 000 zł
Cena oferowana 60 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

119
Morskie Oko, 1924 olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: ST.GAŁEK / 1924
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Emil LINDEMAN (1864-ok. 1945)

121
Pejzaż z dworkiem, ok. 1900 olej, płótno; 50 x 68,5 cm;
sygn. l. d.: Emil Lindeman
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)

122
Krajobraz, ok. 1932 olej, płótno, 60,5 x 70,5 cm;
sygn. l. d.: Henryk Szczygliński;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

123
Pejzaż z polem olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. l. d.: Terlikowski
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

124
Jesień, ok. 1935 olej, tektura; 24 x 34 cm;
sygn. p. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Alfred de BREANSKI, XIX w.

130
Pejzaż ze Szkocji, 1887 olej, płótno, 79 x 64 cm;
sygn. l. d.: Alfred de Breanski 1887?
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Mela MUTER (1876-1967)

131
Pejzaż, 1933 olej, płótno; 54 x 65 cm;
sygn. na odwrocie, na krośnie: Muter
Cena wywoławcza. 140 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1871-1970)

134
Siostry - Danuta i Barbara Grębeckie, 1950 olej, sklejka; 39 x 67 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1950 / Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 15 000 zł
Cena sprzedaży 22 000 zł

138
Modelka w pracowni artysty, 1922 olej, płótno; 73 x 58 cm;
sygn. p. d.: WW;
Cena wywoławcza. 70 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

141
Martwa natura z figurką olej, tektura; 35 x 99,5 cm;
sygn. z prawej: a.karpiński
Cena wywoławcza. 13 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Natan KORZEŃ (1895-1941)

143
Sztetl olej, tektura; 23 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: N. Korzeń
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Jan SPYCHALSKI (1893-1946)

148
Astry I, 1946 olej, tektura; 24 x 18 cm;
na odwrocie nalepka wystawowa
z CBWA Zachęta w Warszawie z 1958 roku
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Emile Othon FRIESZ (1879-1949)

149
Anemony, 1921 olej, płótno; 46 x 55,5 cm;
na odwrocie, na blejtramie nalepka autorska
Cena wywoławcza. 50 000 zł
Cena oferowana 37 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

153
Święto Jordanu - studium postaci, 1920 olej, tektura; 69 x 49 cm;
sygn. p. d.: FPautsch;
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852-1916)

156
Na stepie olej, płótno; 40,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz
Cena wywoławcza. 33 000 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

157
Zaporożec - studium, ok. 1873 olej, płótno, 63 x 54 cm;
sygn. u dołu: J CHELMOŃSKI
Cena wywoławcza. 150 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

159
Święty Hubert, 1941 olej, tektura; 36,5 x 44 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1941
Cena wywoławcza. 7 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX/XX w.)

160
Pożegnanie kozaka z dziewczyną olej, płótno; 57,5 x 43 cm;
na odwrocie nalepka z adnotacją prof. Jerzego
Cena wywoławcza. 37 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

161
Kobieta z wachlarzem olej, płótno; 16,5 x 11,5 cm;
sygn. p. d.: Bakałowicz
Cena wywoławcza. 9 000 zł

163
Putta - dekoracja oprawy lustra olej, płótno; 32 x 94 cm (kartusz),
wymiar całości oprawy z lustrem: 137 x 136 cm;
sygn. dwukrotnie: LBakałowicz
Cena wywoławcza. 33 000 zł

Nikolaj Nikanorovich DUBOVSKOIJ (1859-1918)

166
Skały, 1906 olej, płótno; 12 x 18 cm;
sygn. na odwrocie (cyrylicą) N. Dubovskoj / 1906
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

168
Portret damy z różą olej, płótno; 63 x 51 cm
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Wojciech POZIEMSKI (czynny XVIII w.)

170
Święty Wincenty Ferreriusz, 1763 olej, płótno; 112 x 78 cm;
sygn. wraz z opisem u góry: S. VINCENTIUS
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Sylvain KINSBURGER (1855-1935)

207
Kosiarz brąz patynowany, wys. całkowita: 77,5 cm;
sygn. na podstawie
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Antonina JULSKA (XIX/ XX w.) - projekt

214
Popiersie mężczyzny L. KRANC (XIX/ XX w.) - odlew
brąz, wys. 55 cm;
Cena wywoławcza. 33 000 zł

Marta SPODAR - kompozycja, odbijał - A. MITKA

301
Kapliczka przydrożna na drzewie, 2014 fotografia w technice gumy dwuchromianowej, papier;
36,5 x 48,7 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Tadeusz ŁAPIŃSKI (ur. 1928)

305
Lihonfleur, 1965 litografia, papier; 61 x 80,5 cm (wymiar arkusza);
50 x 71 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

312
Posta, lata 60. XX w. tusz, papier milimetrowy,
40,1 x 27 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Tadeusz KULISIEWICZ (1899-1988)

313
Portret mężczyzny w turbanie, 1975 tusz, piórko, papier; 41,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kochanej Żeni / Kulisiewicz 1975
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

315
Erotyk, 1958 ołówek, papier; 30 x 21 cm;
sygn. i dat. p. d.: SZ 58
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena oferowana 3 800 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

404
Księżycowy pejzaż - Wizerunek własny artysty, 1951 gwasz, papier; 54,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Konarski 51
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Andrzej KREÜTZ-MAJEWSKI (1936-2011)

405
Projekt scenograficzny do sztuki „Król Edyp” I, 1967 technika mieszana, collage, karton; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Edyp XI. 67.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Jan TARASIN (1926-2009)

407
Kompozycja olej, tektura; 30,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Tarasin
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)

408
Łąka, 1968 olej, płótno; 73,5 x 93 cm;
sygn., dat i opis na odwrocie: Sempoliński '68 / Łąka / 3. 72,5 x 92 cm
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

409
Zwielokrotniona, 1968 olej, płótno; 90 x 63 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: Jan Dobkowski /
Cena wywoławcza. 40 000 zł
Cena oferowana 29 000 zł

Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)

410
Negro Spirituals, 1988 olej, płótno; 150 x 136 cm;
sygn. oraz opis na odwrocie: Pągowska;
Cena wywoławcza. 160 000 zł
Cena oferowana 110 000 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

413
Wahadło, 1961 olej, płótno; 100 x 130 cm;
na odwrocie sygn., dat. i opis: BOGUSZ / MARIAN / 1961 / 100 X 1.30 / "WAHADŁO" / wł prof / Walicki
Cena wywoławcza. 70 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

414
Taniec życia - tryptyk, 1994 akryl, płótno; 197 x 441 cm (wymiar całości),
197x147 cm (wymiar każdej części);
Cena wywoławcza. 90 000 zł

Edward KRASIŃSKI (1925-2004)

417
Interwencja - blue scotch technika własna, płyta; taśma (scotch) niebieska; 62 x 54,5 cm;
na odwrocie naklejka z napisem maszynowym: Edward Krasiński
Cena wywoławcza. 40 000 zł
Cena oferowana 34 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

419
Ogród czerwony, 1980 olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. u dołu: H. PŁÓCIENNIK 80
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

422
Magnolie, 1998 olej, płótno; 85 x 95 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
Cena wywoławcza. 18 000 zł