Edward HARTWIG (1909-2003)

2
Wierzby, lata 80. XX w. fotografia czarno-biała, brom,
papier; 26,5 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: EHartwig;
Cena wywoławcza. 2 000 zł

4
BIBLIA ZŁOTA KLASYKÓW opracował ks. dr Jan Ładysław Sykora,
spolszczył ks. Zygmunt Chełmicki
Cena wywoławcza. 17 000 zł

H.SIENKIEWICZ(1846-1916) J.STYKA (1858 -1925)

7
Quo Vadis Paris [1900] Illustriations de JAN STYKA,
Gravure de G.LEMOINE E. Flammarion, Editeur.
53 ilustracje Jana Styki
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Stanisław LEWANDOWSKI

8
Henryk Siemiradzki (1843-1902) Warszawa-Kraków 1904. Nakład i własność
Gebethnera i Wolffa; 34 x 27 cm;
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

27
Somosierra - Generał Wincenty Krasiński przyjmuje raport adiutanta piórko, tusz, na delikatnym szkicu ołówkiem,
papier; 26 x 48 cm;
sygn. l. d.: Juliusz Kossak / 1868
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

111
Projekt dekoracji ściennej ze Zmartwychwstałym Chrystusem gwasz na podrysowaniu ołówkiem, tektura fakturowana;
49,5 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Józef Mehoffer (przed konserwacją)
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

112
Portret kobiety pastel, papier, 32 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Berlewi
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

119
Scena symboliczna - Bogini Isztar z Gilgameszem akwarela na podrysowaniu kredką, papier;
68,5 x 51 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Abraham WEINBAUM (1890-1943)

121
Bukiet anemonów na stoliku gwasz, papier; 32,5 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: A Wenbaum
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

122
Motyw z Kazimierza akwarela, gwasz, ołówek, papier,
95 x 65 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 60 000 zł
Cena oferowana 45 000 zł

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

126
Wnętrze izby, 1884 olej, płótno naklejone na tekturę; 47 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: K.Pochwalski 1884
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

129
Bitwa pod Kutnem, 1939 olej, płótno; 115 x 150 cm
sygn.p. d.: Jerzy Kossak/ Kutno/ 1939
Cena wywoławcza. 50 000 zł
Cena oferowana 47 000 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

132
Wiosna, 1904 olej, płótno; 90 x 120 cm;
sygn. l. d.: JÓZEF RAPACKI / 1904 ROK
Cena wywoławcza. 90 000 zł
Cena oferowana 70 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

135
Żółte róże w wazonie z porcelanową figurką olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. z prawej: A. Karpiński
Cena wywoławcza. 9 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

136
Róże w wazonie olej, tektura; 68,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Antoni PIOTROWSKI (1853-1924)

139
Idylla pasterska, 1907 olej, płótno; 94 x 137 cm;
sygn. l. d.: A. PIOTROWSKI 1907
Cena wywoławcza. 65 000 zł

Walery Eliasz RADZIKOWSKI (1841-1905)

142
Pejzaż z kapliczką olej, płótno; 37 x 62 cm,
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

145
Kwitnące jabłonie, 1901 olej, płótno dublowane; 33 x 28 cm;
na odwrocie naklejka z Towarzystwa
Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Olga BOZNAŃSKA (1865-1940)

146
Widok z okna krakowskiej pracowni olej, tektura; 48 x 74 cm;
sygn. p. g.: Olga Boznańska
Cena wywoławcza. 80 000 zł
Cena oferowana 70 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

149
Dziewczynki z kotami, 1917 olej, płótno, 70,5 x 78 cm,
sygn. p. g.: Vlastimil Hofmann 1917
Cena wywoławcza. 70 000 zł
Cena oferowana 55 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

152
Na Gromniczną, ok. 1910 olej, tektura; 60 x 49,5 cm
sygn. l. d.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

157
Noc św. Andrzeja - Wróżbita, 1867 olej, płótno dublowane, 108 x 131 cm;
sygn. p. d.: H. Siemiradzki / 1867
Cena wywoławcza. 450 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

161
Szlachcic śląski, 1622 olej, płótno; 199 x 108 cm;
opis l. d. z datą: 1622
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Malarz nieokreślony włoski (XVII/XVIII w.)

172
Jezus i Samarytanka olej, płótno dublowane;
144,5 x 196,5 cm
Cena wywoławcza. 80 000 zł

204
Św. Jerzy drewno, wys. 90 cm;
Polska?, warsztat prowincjonalny, XVI/XVIIw.,
w tradycji gotyckiej
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Józef GABOWICZ (1882-1939)

211
Natura brąz, kamienna podstawa; 11 x 33 x 16 cm (wymiar rzeźby);
sygn.: J. Gabowicz oraz BR. ŁOPIEŃSCY / WARSZAWA
Cena wywoławcza. 20 000 zł
Cena oferowana 19 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

313
Figury, 1957-1958 ołówek, tusz, piórko, tusz lawowany, papier
milimetrowy; 55 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Maria JAREMA (1908-1958)

404
Głowy, 1954 monotypia barwna, papier naklejony na płótno; 58 x 42,5 cm;
na odwrocie na płótnie opis autorski: MARIA JAREMA / Głowy 1954 / monot. temp. / Nr Kat. 123 / 58
Cena wywoławcza. 295 000 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

407
92/2012, 2012 akryl, węgiel, płótno; 100 x 81 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie na blejtramie: S. Fijałkowski 3 XI 2012 92/2012
Cena wywoławcza. 89 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

410
Pejzaż, 1957 olej, deska; 44 x 53 cm;
sygn. p. d.: Dominik
* do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata z tytułu droit de suite
Cena wywoławcza. 33 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

411
Akt, 1975 olej, płótno; 70 x 50 cm;
na odwrocie opis autorski, sygn. i dat.: IX 1975 / JERZY NOWOSIELSKI
Cena wywoławcza. 130 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

414
Pejzaż norweski z okrętem, 1983 olej, płótno; 101 x 115 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

415
Informel, 1960 olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. p. d.: Kantor
Cena wywoławcza. 210 000 zł
Cena oferowana 160 000 zł

Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)

418
Szczelina - czerwień w szarościach - forma przestrzenna, 1971 technika własna, relief, olej, płyta; 45 x 36 cm;
w załączniku oryginał potwierdzenia autentyczności podpisany przez Marię Kobzdej z 2007 r.
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

501
Fuga na blachę i ultramarynę, 1965 blacha, tworzywo sztuczne, 73 x 100 cm,
sygn. na odwrocie: mbogusz
Cena wywoławcza. 10 000 zł
Cena oferowana 9 500 zł

711
Taca klasycystyczna srebro cechowane, waga 2012 g.
Moskwa, złotnik Aleksiej Kosyriew (czynny 1747-1791),
1791
Cena wywoławcza. 11 000 zł

716
Dzbanek do kawy w stylu Jerzego II srebro cechowane, Londyn, złotniczka Eliza Godfrey
(czynna ca 1720-1758), lata 50. XVIII w.
waga 792 g; wys. 23 cm
Cena wywoławcza. 16 500 zł

719
Cukiernica srebro próby 3 cechowane, waga 381 g.
Peszt, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

723
Żardiniera srebro cechowane głową Minerwy, plater;
waga 3345 g. Francja, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 32 000 zł

805
Bransoleta złota 118 szt diamentów oraz 120 szt brylantów o łącznej masie 5.75 ct;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 46.780 g
Cena wywoławcza. 29 000 zł

807
Kolczyki w typie wiktoriańskim 248 szt brylantów o masie łącznej 1.65 ct + 2 szt pereł naturalnych;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 15.190 g
Cena wywoławcza. 10 000 zł

810
Pierścionek z brylantem diament o masie 1.02 ct oraz 10 szt brylantów,
złoto pr. 0.585, masa całkowita 3.500 g
Cena wywoławcza. 12 000 zł

812
Naszyjnik złoty rozeta diamentowa w otoczeniu 31 szt szafirów
+ 10 szt rozet diamentowych; złoto białe i żółte,
masa całkowita 9.500 g
Cena wywoławcza. 30 000 zł

813
Zegarek damski, naręczny, CARTIER złoto pr. 750, waga łączna 79,550 g.
Francja - Szwajcaria; firma jubilersko-zegarmistrzowska
CARTIER, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Louis A.MOREAU, Hippolyte F.MOREAU

816
Para wazonów - dzbanów, z puttami cyna, drewno toczone; wys. 32,5 cm;
Francja, spółka artystyczna braci Franciszka
i Ludwika Moreau, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

824
Zapona do delii srebro, emalia, imitacje kamieni szlachetnych (?);
Polska, przed połową XVIII w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

828
Ikona - Św. Trójca Starotestamentowa tempera na desce, blacha mosiężna, srebrzona;
41,5 x 67 x 2 cm.
Rosja, XIX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

832
Zegar konsolowy, szafkowy - „religieuse”, w typie Boulle’a drewno, szylkret, mosiądz, brąz, stal, szkło, emalia;
wys. 88,7 cm, Francja, Paryż, warsztat zegarmistrzowskiego
rodu MARTINOT, XVIII w.
Cena wywoławcza. 19 000 zł