Eugeniusz ZAK (1884 -1926)

7
La Porte Lourde [Ciężkie wrota]; Paris 1929 25 x 20 cm; oprawa wydawnicza miękka, nakład 300 egz.,
oferowany z nr. 280; zawiera 9 ilustracji wykonanych
techniką miękkiego werniksu
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Erick Jonson DAHLBERGH, Nicolas PERELLE

15
Panorama Warszawy od strony Wisły Norymberga, z dzieła Samuela Pufendorfa: „De Rebus a Carolo Gustavo
Sueciae Rege Gestis”; 1696.
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

32
Szkic do obrazu Matka Boska i Pasterze tusz lawowany, papier; 32,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie okrągły stempel z napisem wokół
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Togo Kazimierz FAŁAT (1904-1981)

116
Jesienny pejzaż górski gwasz, papier;
35 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

119
Powstanie, ok. 1930 gwasz, tempera, papier;
85 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

120
sygn. p. d.: Eug. Zak
Cena wywoławcza. 220 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

130
Ogrójec, 1935 olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

135
sygn. p. d.: SW (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 360 000 zł
Cena oferowana 250 000 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

138
Pejzaż z Bretanii, ok. 1916 olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p. d.: Jan Rubczak
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

139
Przekupki olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: E Erb
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Karol HILLER (1891-1939)

141
Pejzaż z rzeką, 1925 olej, płótno; 45,5 x 57,5 cm;
sygn. p. d.: K HILLER 25
Cena wywoławcza. 14 000 zł
Cena sprzedaży 29 000 zł

144
Barbakan w Krakowie, 1906 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. l. d.: WW ; na odwrocie data: 1906
Cena wywoławcza. 50 000 zł
Cena oferowana 36 000 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

147
Pejzaż pochmurny olej, płótno naklejone na płytę, 24,5 x 35 cm
na odwrocie stara nalepka z napisem odręcznym: "mal. przez J. Chełmońskiego"
Cena wywoławcza. 100 000 zł
Cena oferowana 70 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

150
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 21 000 zł
Cena sprzedaży 21 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

155
Ranny legionista, 1921 olej, płótno naklejone na tekturę; 53 x 42,5 cm;
sygn. p. d.: Wojciech Kossak / 1921
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

157
Epizod z odwrotu Wielkiej Armii, 1934 olej, tektura; 72 x 101 cm;
sygn. l. d.: Wojciech Kossak / 1934
Cena wywoławcza. 42 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

158
Sygnał po posiłki, 1944 olej, tektura; 48,5 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jerzy Kossak / 1944;
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

160
Bitwa pod Kutnem, 1939 olej, płótno; 80 x 130 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / Kutno 1939;
Cena wywoławcza. 47 000 zł

Léon KAUFMANN KAMIR (1872-1933)

163
Regaty w Tréboul (Finiste`re) - para obrazów, 1909 olej, płótno; 46,5 x 55,5 cm (wymiar każdej z prac);
sygn., dat. i opis: Kamir/ Tréboul 1909
oraz Kamir 1909 / Tréboul
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

166
Portret Pani Sch., ok. 1940 olej, płótno; 150 x 95 cm;
sygn. z prawej A. Karpiński
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Ernst SEGER (1868-1939)

201
Salome, ok. 1915 brąz patynowany, wys. 49 cm;
sygn. na okrągłej podstawie: SEGER ERNST
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Carl KAUBA (1865-1922)

203
Pastereczka brąz, odlew patynowany, marmur; wys. 81 cm.
sygn. z boku C. Kauba;
Austria, Wiedeń, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 29 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

310
Półakt, 1997 serigrafia, papier; 70 x 50 cm;
opis u dołu nr: 15/XV
Cena wywoławcza. 5 500 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

317
Akt na plaży, 1995 serigrafia, papier; 44 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis ołówkiem u dołu: JERZY NOWOSIELSKI 95 II/8/50
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

318
Postać, lata 60. XX w. tusz, papier milimetrowy,
40,1 x 27 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Jonasz STERN (1904-1988)

320
Spotkanie z nocą ok. 1963 monotypia, ołówek, papier;
39 x 29 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Jan TARASIN (1926-2009)

401
Bez tytułu, 1975 akwarela, tusz, papier; 24,5 x 21 cm;
sygn. p. d.: JTarasin 75
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)

402
Postać, 1978 gwasz, kreda, papier; 62,5 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. Pągowska 78
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Kajetan SOSNOWSKI (1913-1987)

403
Sen o nieznanym mieście, 1958 technika własna, tektura; 72 x 25,5 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: "SEN O NIEZNANYM MIEŚCIE" / 1958 / K. Sosnowski
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)

404
Negro Spirituals, 1988 olej, płótno; 150 x 136 cm;
sygn. oraz opis na odwrocie: Pągowska; TERESA PĄGOWSKA 1988 / NEGRO SPIRITUALS / 150 X 136 CM
Cena wywoławcza. 130 000 zł
Cena oferowana 100 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

407
Gorące zaloty, 1984 olej, akryl, płótno; 64 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 84
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

408
Kobieta na tle miasta, 1971 olej, płótno, 81 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI/ 1971
Cena wywoławcza. 190 000 zł

Władysław JACKIEWICZ (1924-2016)

411
Obraz IX, 2009 olej, płótno; 81 x 100 cm;
opis, sygn. i dat. na odwrocie, na blejtramie: W. JACKIEWICZ OBRAZ IX / 2009
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

412
sygn., dat. i opis na odwrocie: Jan Dobkowski
Cena wywoławcza. 70 000 zł

Tadeusz ŁAPIŃSKI (ur. 1928)

413
Malarstwo materii, 1959 olej, płótno, 100,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 59
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)

415
sygn. p. d.: Kobzdej / 1958
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Mirosław HOCHLINGER, Konstanty MACKIEWICZ

418
Kompozycja I, 1983 olej, płótno; 61 x 81,5 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ / M HOCHLINGER;
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Anna SZPRYNGER (ur. 1982)

421
Bez tytułu, 2015 akryl, płótno; 40 x 40 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2015
Cena wywoławcza. 7 600 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

503
Przestrzeń IX, 1977 akryl, aluminium, werniks, 70 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: mbogusz
Cena wywoławcza. 10 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Anne ITZYKSON (ur. 1963)

507
Akt klęczącej kobiety, 1996 brąz patynowany, wys. rzeźby: 31 cm, kamienna podstawa;
sygn. z boku Itzykson'96 4/8 oraz okrągły odcisk odlewni
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

605
Wazka dekoracyjna z miniaturą rodzajową wg Teniersa i miniaturą pejzażową Francja, Edme Samson(?),
Paryż, kon. XIX w. - XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 8 500 zł

608
Kobieta w stroju ludowym (łużyckim) Miśnia, model: Hugo Spieler (1854-1922),
ok. 1897-98, realizacja ok. 1900-1910.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

616
Dekoracyjny wazon huculski glina garncarska, pobiałka, farby ceramiczne,
nie sygnowany. Pokucie, 1 - 2 ćw. XX w. ?
Cena wywoławcza. 6 000 zł

707
Para lichtarzy srebro próby 84 cechowane; waga 570 g.
Rosja, 2 poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

708
Koszyk - paterka srebro cechowane, waga 596 g.
Moskwa, złotnik Iwan Gubkin, 1850
Cena wywoławcza. 5 000 zł

711
Półmisek okrągły z nakrywką srebro cechowane, waga 713 g;
Londyn, Sebastian and James Crespell
(czynni ok. 1764-1773), 1763/64
Cena wywoławcza. 8 000 zł

712
Świecznik pięcioświecowy art déco srebro próby 2 cechowane; waga 1040 g
Holandia, Rotterrdam?, 1920
Cena wywoławcza. 5 000 zł

720
Waza z nakrywą neorokokowa srebro cechowane znakami fantazyjnymi; waga 3800 g.
Hanau, Schleisner & Sohne ?, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 14 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł