3
Polska - jej dzieje i kultura od czasów najdawniejszych do chwili obecnej Warszawa [1928-1932]. Tomy 1-3,
Nakł. Księg. Trzaski, Everta i Michalskiego.
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Franz Philipp FLORIN (1649-1699)

5
Oeconomus Prudens et Legalis oder Allgemeiner Klug und Rechts-Verstandiger Haus-Vatter Norymberga [1705]. 38 x 25 x 12 cm, s. 1443, oprawa datowana 1743,
sygn. "J.S.H." (deska, skóra świńska, mosiężne narożniki).
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

10
Na statku chromolitografia, papier; 20,5 x 28 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat na płycie: JulFałat / Ceylon / 86
Cena wywoławcza. 900 zł

Franciszek ŻMURKO (1859-1910)

11
Tancerka litografia, papier; 31 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: Franciszek Żmurko.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

19
Muszkieter - dwa szkice ołówkiem na jednym arkuszu ołówek, papier; 21 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. - faksymile podpisu: Eug Zak.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

101
Widok miejski ołówek, akwarela, papier, 19,8 x 28 cm
Cena wywoławcza. 2 200 zł
Cena oferowana 1 700 zł

Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1887-1952)

107
Łodzie na brzegu, 1945 akwarela, gwasz, papier; 33,5 x 47,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa/ 1945
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

114
Na nartach, ok 1950 akwarela, papier; 37,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
Cena wywoławcza. 18 000 zł
Cena oferowana 17 000 zł

Max HANEMAN (1882-1944)

121
Dziewczyna w chuście, 1912 pastel, papier; 60 x 47 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. p. d.: HANEMAN/ Kraków 1912.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

124
Polowanie par force, ok. 1940 olej, tektura; 65 x 95 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak;
Cena wywoławcza. 23 500 zł
Cena oferowana 18 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

125
Św. Hubert, 1943 olej, tektura; 34,5 x 49 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak 1943;
Cena wywoławcza. 4 500 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Jan KONARSKI (XIX/XX w.)

127
Jadą wozy olej, płótno; 80 x 110 cm;
sygn. p. d.: J. Konarski
Cena wywoławcza. 75 000 zł
Cena oferowana 55 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

130
Studium kobiety olej, tektura; 29,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Malczewski
Cena wywoławcza. 54 000 zł
Cena oferowana 52 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

132
Portret kobiety z różą, 1942 olej, sklejka; 48 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman / 1942 / Jerozolima
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

133
Tenisistka, 1918 olej, płótno; 55 x 44 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1918
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

136
Chasyd nad świętą księgą, ok. 1960 olej, płótno; 58 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 25 000 zł
Cena oferowana 22 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

139
Kuropatwy zimą, ok. 1925 olej, płótno; 58,5 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: I Zygmuntowicz
Cena wywoławcza. 20 000 zł
Cena oferowana 19 000 zł

Jan KARMAŃSKI (1887-1958)

141
Widok na Farę w Kazimierzu Dolnym, 1951 olej, tektura, 39,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. KARMAŃSKI 1951
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

142
Fara w Kazimierzu, 1930 olej, płótno, 82,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI / 1930
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

145
Wenecja - Canal Grande, ok. 1925 olej, tektura, 36 x 52,5 cm;
sygn. p. d.: StKamocki
Cena wywoławcza. 21 000 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

152
Pejzaż pochmurny olej, płótno naklejone na płytę, 24,5 x 35 cm
na odwrocie stara nalepka z napisem odręcznym:
"mal. przez J. Chełmońskiego"
Cena wywoławcza. 90 000 zł

155
W sadzie, 1905 olej, tektura, 33 x 48 cm;
sygn. l. d.: WW;
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Maurycy MĘDRZYCKI (1890-1951)

156
Kwiaty w wazonie, 1933 olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. p. g.: Meadjizky; p. d. dedykacja autorska: a Madame Mittelhauser/ un souvenir de son admirale/ […] - Mendjizky/ Paris 30. X. 3
Cena wywoławcza. 16 500 zł

Tadeusz STYKA (1889 - 1954)

158
Białe kwiaty w secesyjnym wazonie olej, tektura, 93 x 66 cm;
sygn. l.d.: TADE STYKA
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Olimpia JANKOWSKA (czynna w II poł. XIX w.)

159
Ranek w Dolinie Kościeliskiej, ok. 1860 olej, płótno, 42 x 33 cm;
sygn. l. d.: Olimpia Jankowska
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

161
Scena historyczna ze schyłku I Rzeczpospolitej, 1859 olej, płótno dublowane, 50 x 60 cm (owal);
sygn. p. d.: WBakałowicz/1859
Cena wywoławcza. 40 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

Stanisław CHLEBOWSKI (1835-1884)

164
Wschodni wojownik - szkic do obrazu sepia, gwasz, roztarty biały olej, płótno;
19 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn.: p. g.: Chlebowski / Konstantynopol
Cena wywoławcza. 27 000 zł

Aleksander KOTSIS (1836-1877)

167
Chłopak strzelający z klucza, przed 1863 olej, płótno; 65,5 x 52 cm;
p. d.: ślady zapewne sygnatury
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Andrzej Jerzy MNISZECH (1823-1905)

170
Portret z książką, 1857 olej, deska, 118 x 78 cm;
sygn. l. g.: AEtis suae XXXII / ANO MDCCCLVII / AM;
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Ksawery Jan KANIEWSKI (1805-1867)

173
Portret młodej kobiety olej, płótno, 65 x 54 cm;
sygn. p.d.: K. Kaniewski / mal. w Warsz. / 1848
Cena wywoławcza. 55 000 zł

August ZAMOYSKI (1893-1970)

204
Akt stojacej kobiety (Bez tytułu) gips patynowany; wys. 51 cm;
sygn. na pniu: ZAMOYSKI.
Cena wywoławcza. 18 000 zł
Cena sprzedaży 75 000 zł

217
Chrystus Zmartwychwstały drewno lipowe polichromowane, wys. 93 cm.
Śląsk (?), ok. 1500
Cena wywoławcza. 38 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

308
Mechano-Faktura, 1924/1964 litografia barwna, papier; 58,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
syg. i dat. p. d.: H. BERLEWI 64;
Cena wywoławcza. 3 800 zł
Cena sprzedaży 3 800 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

316
Bez tytułu, 1957 tusz, piórko, papier; 28,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
śr. d. opis i stempel: 11.10.57. / ZDZISŁAW / BEKSIŃSKI
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

319
Figura osiowa, 1960 czarny flamaster, papier; 65 x 49 cm;
sygn. i dat. w obrębie kompozycji śr. d.: LEBENSTEIN 1960
Cena wywoławcza. 7 200 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

403
Bez tytułu gwasz, papier; 60 x 83 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lenica
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Maria JAREMA (1908-1958)

408
Głowy, 1954 monotypia barwna, papier naklejony na płótno; 58 x 42,5 cm;
na odwrocie na płótnie opis autorski: MARIA JAREMA / Głowy 1954 / monot. temp. / Nr Kat. 123 / 58 x
Cena wywoławcza. 240 000 zł

Zbysław MACIEJEWSKI (1946-1999)

409
Sen, 1996 akryl, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: ZbMaciejewski 25 II 1996 ;
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)

410
Moralitet - GR.V, 1989 olej, płótno; 135 x 110 cm;
sygn. p. d.: E. Markowski
Cena wywoławcza. 63 000 zł

Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)

411
Twarz, 1972 olej, płótno; 92,5 x 73 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: JACEK / SEMPOLIŃSKI / "TWARZ" / 1972
Cena wywoławcza. 17 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

412
Manekin 3, 1988 olej, płótno; 81 x 61 cm; sygn. p. g.: E. Markowski
na odwrocie opis autorski: "MANEKIN - 3" oraz E Markowski / 1988 / 61x 81 - na blejtramie
Cena wywoławcza. 29 000 zł
Cena oferowana 22 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

413
Czarodziejski wąż, 1971 olej, płotno; 41 x 33,5 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: Jan Dobkowski / "CZARODZIEJSKI WĄŻ" 1971 / olej 41 cm x 33 cm
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

415
Obraz 2462 (Turzyniec - Sierpień), 1999 olej, płyta, 80 x 60 cm;
sygn. l. d.: DUDA GRACZ * 2462 / 99 *
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

416
Bez tytułu, 1993 olej, płótno; 190 x 130 cm;
sygn. na odwrocie l. g.: L. Tarasewicz 1993
Cena wywoławcza. 75 000 zł
Cena oferowana 60 000 zł

Wacaw TARANCZEWSKI (1903-1987)

417
Pejzaż z drogą i rzeką olej, płótno; 73 x 51 cm;
sygn. p. d.: W .Taranczewski
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

419
Pejzaż, 2001 olej, płótno; 90 x 120 cm;
sygn. l. d.: Dominik
Cena wywoławcza. 28 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

423
Jesienny kosz z owocami, 1969 olej, tektura; 43 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PODSADECKI. 1969.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

428
Czerwone, 2015 olej, akryl, płótno; 70 x 50 cm; sygn. i dat. p. d.: E DWURNIK / 2015
na odwrocie opis autorski: 2015 / E. DWURNIK / "CZERWONE" / NR: XXIII - 743 / 5314
Cena wywoławcza. 5 000 zł