Adam MICKIEWICZ, Michał Elwiro ANDRIOLLI

1
Pan Tadeusz Lwów [1889]
Format 37 x 28 cm, oprawa wydawnicza
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Józef Michał BAZEWICZ (1867-1929)

2
Atlas geograficzny ilustrowany Królestwa Polskiego Warszawa [1903-1907]
Format 30 x 23 cm, oprawa skóra bordo
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Chaim GOLDBERG (1917-2004)

3
Żydowskie wesele litografia barwna, papier; 42 x 56 cm;
sygn. p. d.: Chaim Goldberg (ołówkiem);
l. d. napis: 19/300
estymacja: 1 500 - 2 300 zł

Michał PŁOŃSKI (1778-1812)

4
Koszykarz, 1805 akwaforta, papier; 30,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie: M. Płoński f 1805 (po konserwacji).
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

5
Zatoka - rysunki ze szkicownika artysty kredka, papier; 7,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JAN STANISŁAWSKI
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

6
Portret starszego mężczyzny z profilu, 1912 ołówek, papier; 21 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie: Henry Berlewi / … 1912
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

7
Przegląd wojsk, 1847 tusz, piórko, papier; 20,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu z prawej: Juliusz Kossak / 1847 (piórkiem)
estymacja: 13 500 - 18 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

8
Kobieta na leżaku - Maria Malczewska?, ok. 1925 kredka fioletowa, szaroniebieska, zielona,
żółta, czarna, papier; 23 x 30 cm;
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

1001
Studium głowy dziecka en face, XI 1916 ołówek, papier; 12,9 x 22,3 cm;
Praca eksponowana na wystawie
estymacja: 2 000 - 2 800 zł
Cena oferowana 1 400 zł

1002
Stanisław Potocki drzeworyt, papier; 33 x 19 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B. PUC fc (na klocku)
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

Stanisław OSTOJA-CHROSTOWSKI (1897-1947)

1003
Ucieczka do Egiptu, 1931 drzeworyt, papier; 18,5 x 17 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. ołówkiem u dołu: S. O. Chrostowski, 1931
estymacja: 1 000 - 1 400 zł
Cena oferowana 700 zł

Chaim GOLDBERG (1917-2004)

1004
Nauka na chederze miedzioryt, papier; 42,5 x 29 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: Chaim Goldberg
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

1005
Portret chłopca litografia, papier; 60 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
l. d. ołówkiem nakład: 71/150,
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Henry HOLIDAY (1839-1927) - według

1006
Spotkanie Dantego i Beatrycze na moście grafika, papier; 36,5 x 52,5 cm (wymiar kompozycji);
poniżej drukowany opis
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932) - według

1007
Z cyklu: Boże Narodzenie Plansze za: "Pastorałki Tytusa Czyżewskiego
z drzeworytami Tadeusza Makowskiego", Paryż 1925 r.;
odbitki późniejsze.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 2 500 zł

1008
Album artystyczne, 1887 rok Zjednoczone Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych
w Krakowie, 46x35 cm, oprawa twarda
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1009
Ku Czci Poległych Lotników. Księga Pamiątkowa Wydawnictwo Komitetu Budowy Pomnika
Ku Czci Poległych Lotników, Warszawa 1933.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Aleksander BRUCKNER (1856-1939)

1010
Encyklopedia Staropolska Warszawa 1939, Nakładem Trzaski, Everta i Michalskiego
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1011
SZTUKA Polska Malarstwo. Pod kierownictwem Feliksa Jasieńskiego
i Adama Łady Cybulskiego. Lwów - Warszawa [1904].
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

1012
Stanisław Lewandowski (1859-1940) Warszawa - Kraków 1904.
Nakład i własność Gebethnera i Wolffa
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

1013
Stanisław Witkiewicz Warszawa 1900 Nakład Gebethnera i Wolffa.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Elwiro ANDRIOLLI (1836-1893)

1014
Andriolli w sztuce i życiu społecznym Warszawa 1904 Nakładem Henryka Dobrzyckiego
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

1015
Pomnik dla Oświęcimia - tryptyk, 1943 I - widok ogólny - kredka, papier; 70 x 48 cm;
II - wnętrze - kredka, papier; 70 x 48 cm;
III - ołtarz - kredka, papier; 49 x 70 cm;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Artysta nieokreślony polski (XX w.)

101
Projekt etykiety pudełka papierosów akwarela, papier; 105 x 70 cm;
Praca wystawiana w konkursie w warszawskiej Zachęcie
w latach 30. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

102
Widok wioski pastel, papier; 33 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Schreter
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

103
Kwiaty, 1918 pastel, papier; 67 x 84 cm;
sygn. l. g.: Teod Grott / 918
estymacja: 7 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

104
Pejzaż, 1912 akwarela, gwasz, papier naklejony na płytę, 33,5 x 42 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein 1912 (ołówkiem)
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

105
Polowanie par force tusz, piórko, pędzel, papier; 35 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: AU
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Ignacy HIRSZFANG (1892-1943)

106
Droga przez podhalańską wieś, około 1930 akwarela, papier; 34,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: Hirszfang
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

107
Polowanie na zająca, 1879 akwarela, papier; 37,5 x 27 cm;
sygn. i dat. l. d.: Juliusz Kossak / 1879
estymacja: 32 000 - 42 000 zł
Cena sprzedaży 30 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

108
Kwiaty w wazonie, 1938 olej, płótno; 54,5 x 37,5 cm;
sygn. wydrapana w mokrej farbie p. d.: W de Terlikowski / 1938
estymacja: 13 500 - 18 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

109
Żółte róże w wazonie olej, tektura; 34,5 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: A Karpiński
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

110
Martwa natura z piwoniami olej, płótno; 67 x 57 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
estymacja: 33 000 - 43 000 zł

111
Pejzaż jesienny olej, płótno; 31 x 46 cm;
sygn. p. d.: WW;
estymacja: 13 500 - 18 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

112
Motyw z gór olej, tektura; 33 x 36,5 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

113
Białe róże w wazonie olej, płótno; 50,5 x 70,5 cm;
sygn. z prawej: A. Karpiński.
estymacja: 24 000 - 30 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

114
Pejzaż zimowy z łosiem olej, płótno; 71 x 116 cm;
sygn. p. d.: I. Zygmuntowicz
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

115
Odczyt olej, płótno; 79 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: S. Eleszkiewicz
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

116
Pejzaż mazowiecki z jeziorem, ok. 1910 olej, sklejka;
20,5 x 24,5 cm;
estymacja: 41 000 - 55 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

117
Wnętrze saloniku olej, tektura; 23,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA (1886-1971)

118
Wnętrze saloniku olej, płótno naklejone na tekturę;
22 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Zofia Albinowska
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

119
Z Ukrainy olej, tektura; 34,7 x 49,2 cm;
sygn. l. d.: JAN STANISŁAWSKI
estymacja: 110 000 - 150 000 zł

Antoni PIOTROWSKI (1853-1924)

120
Postój konnicy, 1878 olej, deska; 12,5 x 21,7 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: A. PIOTROWSKI / PARYŻ 1878
estymacja: 20 000 - 27 000 zł
Cena oferowana 13 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

121
Rozmowa przed wiejską chatą olej, płótno; 46 x 90 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 8 800 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

122
Bitwa pod Kutnem, 1939 olej, płótno dublowane; 79 x 156 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / Kutno 1939;
estymacja: 27 000 - 36 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

123
Pejzaż z południa Francji, 1919 olej, płótno; 46,5 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: 19 / Terlikowski
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

124
Pejzaż olej, tektura; 46,5 x 57 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

125
Przeszłość i przyszłość, 1923 olej, tektura; 47 x 66 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1923;
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Cena sprzedaży 17 000 zł