Edward HARTWIG (1909-2003)

1
Wycieczka, l. 50. XX w. fotografia czarno-biała, brom, papier; 29 x 23 cm;
na odwrocie pieczątka ZAiKS, sygn.: EH,
oraz datacja ołówkiem: lata 50.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena oferowana 1 900 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

2
Dzieła malarskie, Bydgoszcz 1925 tekst: Stanisław Przybyszewski, Tadeusz Żuk-Skarszewski,
nakład 2500 egz.,105 rysunków w tekście
i 86 rotograwiur na osobnych tablicach
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

3
Studia postaci do kompozycji historycznych ołówek, papier; 32 x 19 cm (w świetle passe-partout, każda praca);
Według tradycji prace pochodzą ze spuścizny po artyście,
ze zbiorów jego córki.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

4
Śpiąca Maria Malczewska ołówek, papier; 16 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: ..... 88.- (ołówkiem);
estymacja: 2 500 - 2 800 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

1001
Życie i dzieło Druk wykonano w tłoczni artystycznej "Grafika"
Stanisława Turskiego w Wilnie, 1939 r.,
w ilości 1000 egzemplarzy
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

SELING HELMUT

1002
Die Kunst der Augsburger Goldschmiede 1529-1868, 3 tomy + suplement Verlag C. H. Beck, München,
1980 (suplement 1994).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Wacław WĄSOWICZ (1891-1943)

1003
Koń z wózkiem drzeworyt, papier; 17,5 x 19 cm (odcisk klocka),
20 x 21 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy)
estymacja: 900 - 1 200 zł

Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)

1004
Kraków - siedem drzeworytów w tece drzeworyt, papier; ok. 21,5 x 15 cm
(wymiar każdej z prac w świetle passe-partout);
każda z prac sygn. p. d. długopisem : StRaczyński
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Józef MEHOFFER (1868-1946)

1005
Sztuka Polska - okładka, 1903 litografia barwna, papier; 37,5 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn.. i dat. w kompozycji, na kamieniu: JÓZEF MEHOFFER / 1903;
estymacja: 600 - 800 zł
Cena oferowana 500 zł

Kuniteru UTAGAWA (1808-1876)

1006
Shimada z serii: Słynne miejsca na drodze Tokaido, 1863 drzeworyt barwny, papier; 33,3 x 22,9 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na klocku l. d.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Ludwik MISKY (1884-1938)

1007
Akrobaci, l. 20 XX w. akwaforta, papier; 19,8 x 7,5 cm (odcisk płyty),
sygn. p. d.: Misky (ołówkiem)
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena oferowana 800 zł

Wacław WAŚKOWSKI (1904-1975)

1008
Autoportret, l. 40 XX w. drzeworyt, papier; 19 x 14 cm (odcisk klocka);
sygn. l. d.: WW. (na klocku);
estymacja: 900 - 1 200 zł