Józef KUCHARSKI, XX w.

1106
Martwa natura z astrami w wazonie, l. 30 XX w. akwarela, papier; 62 x 47,5 cm;
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: Józef Kucharsky / 1931 r.;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

E. SERMON, XX w.

1107
Jesienny las akwarela, papier; 59 x 49 cm;
sygn. l. d.: E / SERMON
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

E. SERMON, XX w.

1108
Zabudowania akwarela, papier; 49,5 x 59,5 cm;
sygn. l. d.: E / SERMON
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX/XX w.

1109
Flirt pod hotelem akwarela, papier; 72,5 x 54,5 cm;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Leon FORTUŃSKI (1859-1895)

1110
Scena alegoryczna, 1875 tusz, gwasz, papier; 33,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: LFortuński / 875
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1111
Wschodni targ olej, tektura; 40 x 50 cm;
sygn. l. d.: SBiałucki (?)
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Błażej IWANOWSKI (1889-1966)

1112
Barbakan w Warszawie, 1960 olej, tektura; 29,5 x 39,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Błażej Iwanowski / 1960;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

L. DORIES, XIX/XX

1113
Spacer w parku olej, płótno; 47,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: L. Dories
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

1114
Modlitwa na Saharze, 1935 olej, płótno naklejone na sklejkę, 50 x 34,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: A Laszenko / Touggourt 35;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Louis de LEEUW (1875-1931)

1115
Targ kwiatowy w Amsterdamie olej, płótno; 50,5 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: de Leeuw
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Karol CHARLEÉ KOWALSKI (1910-1968)

1116
Kolumna Zygmunta, 1947 olej, płótno; 66 x 70,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: KK / 47 (w okręgu)
estymacja: 4 000 - 5 400 zł

Karol HEIMROTH (1860-1930)

1117
Nawołujący góral olej, płótno dublowane; 81 42,5 cm;
sygn. i opisany l. d.: Heimroth Zakopane (słaboczytelnie, końcówką pędzla)
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Hans Otto RÜGER, XIX/XX w.

1118
Parobek z dzbanem olej, płótno dublowane; 77,5 x 64 cm;
sygn. l. d.: H. Otto Rüger
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Stefan JUST (1905-1977)

1119
W parku, l. 60 XX w. olej, płótno; 81 x 100,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: SJust 69 (?)
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Krzysztof WEJMAN (1939-2013)

1120
Klasztor w Tyńcu olej, tektura; 16 x 23 cm;
u dołu, na oddzielnym papierze, drukowany napis:
Wejman: Klasztor w Tyńcu
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

1121
W obozie wojskowym olej, płótno; 43 x 51 cm;
obraz po konserwacji (krajki)
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Stefan JUST (1905-1977)

1122
Martwa natura z kwiatami, 1969 olej, płótno; 53 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: SJust / 69
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Tadeusz ROMAN (1906-1983)

1123
Deszczowy dzień w Kazimierzu olej, płótno; 51 x 68 cm;
sygn. p. d.: T. ROMAN
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Malarz nieokreślony, 2 poł XVIII w.

1124
Sceny alegoryczne z puttami - para obrazów Alegoria Nadziei oraz Wiary
olej, płótno dublowane; 89 x 89 cm (każdy);
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Rudolf JELINEK (1880-1944)

1125
Lato olej, płótno; 60,5 x 80 cm;
sygn. p. d.: RJelinek;
estymacja: 4 800 - 6 400 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

1126
Samotność, 2 poł. l. 60 XX w. olej, płótno; 41 x 61 cm;
sygn. p. d. : Wlastimil / Hofman
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Malarz nieokreślony, polski, XX w.

1127
Pejzaż zimowy olej, tektura; 27 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. ołówkiem: Bałynicki ? (słaboczytelnie)
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Alfred TERLECKI (1883-1973)

1128
Rybacy, 1937 olej, płyta; 49,5 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: ALFREDTERLECKI 1937;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Mieczysław RAKOWSKI (1883-1947)

1129
Jesienny las olej, płótno; 65 x 54 cm;
na odwrocie opis: M. RAKOWSKI / LIVES / 1946
estymacja: 2 500 - 3 400 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

1130
Cyganka, 1937 olej, płótno; 50 x 35 cm;
sygn. i dat. p. g.: G. Mendoly / 1937
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

J. KOZERSKI, XIX/XX w.

1131
Zaręczyny - scena rodzajowa we wnętrzu olej, płótno, 83,5 x 150 cm;
sygn. u dołu.: J. Kozerski A. D. 1898.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Henryk RAUCHINGER (1858-1942)

1132
Portret mężczyzny olej, płótno; 105 x 86 cm;
sygn. l. d.: Henryk Rauchinger / Wien
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832) - według

1133
Wóz olej, blacha; 36 x 44,5 cm;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

1134
Kobieta z wachlarzem olej, płótno; 16,5 x 11,5 cm;
sygn. p. d.: Bakałowicz
estymacja: 8 500 - 11 000 zł

Sackider Frederic REMINGTON (1861-1909)

201
Ujeżdżanie konia - koń stający dęba brąz patynowany, na marmurowej podstawie,
wys. całkowita 59 cm, wys. figury 56 cm;
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

Firma brązownicza Bracia Łopieńscy

202
Słoń Brąz, iworyna; 36 x 40 x 15 cm;
sygn. z tyłu: BR. ŁOPIEŃSCY / WARSZAWA
Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 20 000 - 26 000 zł

Friedrich Christoph HAUSMANN (1860-1936)

203
Niedźwiedź Brąz, odlew, czarna farba emaliowa; w
ys. 52 cm, szer. 30,5 cm, głęb. 36 cm.
Niemcy, Frankfurt nad Menem, XIX/XX w.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Władysław MIECZNIK (1903-1989)

204
Plakieta - Marszałek Józef Piłsudski Brąz, odlew patynowany; wys. 115 cm, szer. 78 cm, głęb. 10 cm.
Polska, Warszawa, k. lat 30. XX w.
estymacja: 8 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Edward WITTIG (1879-1941)

205
Popiersie Józefa Piłsudskiego Brąz, odlew patynowany; wys. 59 cm, szer. 54 cm, głęb. 31 cm;
sygn. z boku: E. WITTIG
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Cena sprzedaży 28 000 zł

1201
Zestaw 4 figurek drewnianych, w konwencji sztuki naiwnej drewno polichromowane;
Polska, 2 poł. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1202
Uskrzydlona główka anielska Drewno polichromowane;
wys. 28 cm, szer. 46 cm, głęb. 14 cm.
Europa Środkowa, Polska? XX w.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

1203
Para amorków drewno lipowe, polichromowane; wys. 24 cm i 24,5 cm.
Polska?; XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

1204
Figura anioła drewno lipowe, polichromowane i złocone na pulment;
wys. 39 cm, szer. 20 cm, głęb. 12 cm.
Polska?; XVIII/XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1205
Studium siedzącej postaci drewno lipowe; wys. 18,7 cm, szer. 10,2 cm;
Zakopane? Praca uczniowska ze Szkoły
Przemysłu Drzewnego ? lata 30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1206
Bóstwo buddyjskie drewno polichromowane, złocone,
inkrustacje z cekinów i drobnych kawałeczków lustra;
Tajlandia? XIX/XX w.
estymacja: 4 600 - 6 000 zł

BOETHOS z Chalkedonu, (III w. p. n. e.) - wg

1207
Chłopiec z gęsią brąz, odlew patynowany, czarny marblit;
wys. 21,5 cm, podstawa 12,7 x 11,8 cm.
Europa Zachodnia, Niemcy?; XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Emmanuel VILLANIS (1858-1914)

1208
„Seule!” - popiersie kobiece brąz, odlew patynowany, granit; wys. 43 cm.
Francja, pocz. XX w. (lub później)
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Wiktor (?) SZCZEBLEWSKI (czynny XIX/XX w.)

1209
Gwiżdżący chłopiec okrętowy brąz, odlew polichromowany;
wys. 42,5 cm, szer. 15 cm, średnica podstawy 13 cm.
Francja? model 1889, odlew XX w.
estymacja: 5 000 - 6 800 zł

R. LULLIER (czynny w 1 poł. XX w.)

1210
Kobieta z psem, rzeźba gabinetowa art-deco kompozycja metali polichromowana, kość (imitacja?)
polichromowana; marmur, czarny marblit; mosiądz;
Europa Zachodnia, Francja? lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

Marek ZALEWSKI (1953 - )

1211
Plakieta ze sceną batalistyczną z epoki mosiądz, 14,8 x 22,7 cm;
ZART - Autorska Pracownia Plastyczna;
Ciechanów, XX/XXI w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Jan ZAPOTOCZNY (1886-1959)

1212
Popiersie Alojzego Rasińskiego (1857-1936) gips patynowany; wys. 58 cm, szer. 23 cm, głęb. 26 cm.
Polska, Zakopane, 1933; napis na cokole po 1936.
estymacja: 6 800 - 9 000 zł

Jan ZAPOTOCZNY (1886-1959)

1213
Studium głowy męskiej glina wypalana, wys. 16 cm, szer. 8,7 cm,
głęb. 9,8 cm; wys. z podstawą 29,5 cm.
Polska, l. 40/50. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

301
Bez tytułu grafika komputerowa, papier;
59 x 78,5 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 100 zł