Teresa KLINK-KOBIERSKA (ur. 1935)

1414
Lustra pamięci, 1990 olej, płótno; 116 x 81 cm;
sygn. i dat. śr. d.: TERESA KLINK 1990 r.;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Sławomir LEWCZUK (ur. 1938)

1415
Z cyklu: Symptomy, 2017 olej, płótno; 115 x 155 cm;
sygn. i dat. p. d.: LEWCZUK 17;
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Krzesława MALISZEWSKA (ur. 1927)

1416
Akt olej, płótno; 114,5 x 88 cm;
w załączeniu zdjęcie nalepki z CBWA we Wrocławiu z wystawy Grupy X, z numerem katalogowym 8 I informacją o pracy
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Aleksandra MAŃKOWSKA (ur. 1984)

1417
Droga przez pola, 2010 olej, płótno; 50 x 100 cm;
sygn. l. d.: AKot / 2010
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Edmund BURKE (1912-1999)

1418
Igraszki z nimfami akwarela, gwasz, papier, 41 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Burke
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Adam BRINCKEN (ur. 1951)

1419
Pejzaż cmentarny I, 1978 technika własna, olej, sznurek, płótno;
120 x 108 cm (forma przestrzenna);
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Wacław GIBASZEK (ur. 1953)

1420
Kompozycja olej, płótno; 60 x 72 cm;
sygn. na odwrocie: W. Gibaszek
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Helena TCHÓRZEWSKA (1939-1998)

1421
O świcie olej, płótno; 70 x 52 cm;
sygn. p. d.: H. TCHÓRZEWSKA oraz na odwrocie: HELENA TCHÓRZEWSKA ŁÓDŹ"O ŚWICIE"
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Bronisław CHROMY (ur. 1925)

501
Paw brąz patynowany; 33,5 x 44 x 16 cm
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Marian KONIECZNY (ur. 1930)

502
Ecce Homo, z cyklu: Macierzyństwo, 2016 brąz patynowany; 27 x 50 x 16 cm;
sygn., dat. i opisany z tyłu: MKonieczny / 2016 / z cyklu "MACIERZYŃSTWO"
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Zofia WOLSKA (1934-2016)

1501
Mur brąz, 13 x 30 x 4 cm;
Pierwowzór z 1977 r., odlew późniejszy
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Wacław KONDEK (1917-1976)

1502
Dziadek Frasobliwy, 1961 ceramika, siwak; 37 x 15,5 x 10 cm;
sygn. z tyłu: WK 61
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

1503
Pancerz (Cuirasse) brąz patynowany, granitowy postument; wys. 11 cm,
wysokość wraz z postumentem: 13,5 cm.
estymacja: 2 700 - 3 700 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

601
Wazonik dekoracyjny secesyjny szkło warstwowe, trawione, błękitne i jasnopomarańczowe,
wys. 40 cm; sygn. z boku: Gallé
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

602
Kufel z monogramem „F. v. L” Szkło, cyna; wys. 16,5 cm, średnica stopy 9,2 cm;
Niemcy, k. XVIII w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Towarzystwo M.S. Kuzniecowa

603
Talerz dekoracyjny zdobiony pejzażem z rybakiem łowiącym raki fajans (delikatny), farby naszkliwne, złocenia; wys. 4,6 cm, średn. 46 cm;
sygn. drukiem zielonym: rosyjski orzeł dwugłowy
Rosja, XIX/XX w.- pocz. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

604
Amfora neorenesansowa z 2 miniaturami w stylu istoriato i dekoracją groteskową majolika, farby wysokich temperatur, szkliwo ołowiowe (koperta);
wys. 74 cm; nie sygnowana, Włochy, wytwórnia nieokreślona,
kon. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

605
Zestaw naczyń do kawy w oprawie platerowanej: Niemcy, Wu¨rttembergische Metallwaren Fabrik
(oprawa metalowa) i nieustalona wytwórnia
porcelany (naczynia), lata 80. - 90. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

606
Para cache-pots z dekoracją kwiatową, na rocaillowych podstawach porcelana biała; wys. 21 cm, szer.19 cm;
Nieustalona wytwórnia porcelany - Niemcy - Turyngia?,
XIX w. (2 poł.)
estymacja: 2 000 - 2 800 zł
Cena oferowana 1 600 zł

607
Serwis deserowy z miniaturami wg Angeliki Kauffman (1741-1807) porcelana, farby naszkliwne, druk barwny, złocenia;
naśladownictwo Wiednia - Czechy lub Austria,
XIX/ XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Jacob Petit (1797-1868) - manufaktura

608
Lichtarz w formie gałązki kwiatowej z makówkami na liściu porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 10,5 cm, 25 x 13,5 cm;
Francja, Fontainebleau, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

1601
Zestaw 6 kieliszków szkło przeźroczyste, barwione w masie, zielonkawo-miodowe;
Czechy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1602
Wazon wieloboczny, z dekoracją motywami antycznymi szkło przeźroczyste, bezbarwne, z lazurą cytrynową;
fasetowane, szlifowane, otrawiane; wys. 21,8 cm;
Czechy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

1603
Wazon secesyjny, z kobiecymi maskami szkło matowe, łososiowo-różowe; stop cynowy, galwanizowany;
wys. 25,3 cm, średnica brzuśca 22,5 cm;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

1604
Zestaw do nalewek: karafka z korkiem i 10 kieliszków szkło bezbarwne, matowione, częściowo
lazurowane; farby emaliowe, złocenia;
Czechy, 2 tercja XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1605
Para smukłych flakonów szkło warstwowe, przeźroczyste i powlekane;
wys. 54 cm, średnica stopy 14,5 cm.
Włochy, Murano?; po poł. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1606
Orzeł porcelana, farby naszkliwne - dekoracja ręcznie malowana i z natrysku; wys.25 cm;
Czechy (Czechosłowacja), ok. poł. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

1607
Wazon ze szkliwami naciekowymi fajans, szkliwa naciekowe barwne, ołowiowe; wys.46 cm;
Włocławek, Polskie Zjednoczone Fabryki Fajansu,
lata ok.1950 - 1953
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1608
Zespół 5 wazonów ludowych - huculskich glina garncarska, pobiałka, farby ceramiczne
na bazie tlenków metali, szkliwo ołowiowe;
Ukraina - Pokucie, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 900 zł

Ernst Wahliss(1837 - 1900)

1609
Plakieta z popiersiem reliefowym Franciszka Liszta (1811-1886) terrakota, farby ceramiczne półmatowe i patynowane (imitacja brązu);
Austria, Wiedeń/Turn, kon. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

MIŚNIA

1610
Amor z gołębiem porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 20 cm,
XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1611
Zespół naczyń serwisowych z reliefem porcelana biała; Miśnia,
1 ćw. XX w. - okres międzywojenny
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

1612
Serwis do herbaty z malinową dekoracją porcelana, purpura malinowa naszkliwnie, złocenia;
Miśnia, 2 poł. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1613
Sześć talerzy serwisowych porcelana (z drobnymi skazami masy), farby naszkliwne, złocenia;
Szwajcaria, fabryka porcelany w Nyon
n/ Jez.Genewskim (1781-1814), XVIII/XIX w.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

1614
Sześć talerzy płytkich z reliefem porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 3 cm, średn. 31,5 cm;
Miśnia, XX/XXI w.
estymacja: 3 500 - 4 800 zł

Victor Saglier (1809-1894), Louis Majorelle

701
Lustro toaletowe secesyjne cyna srebrzona cechowana; tafla lustrzana, drewno;
wys. 61 cm, szer. 44 cm;
Francja, Paryż, lata 90. XIX w.
estymacja: 6 800 - 9 000 zł

Fabryka J. Fraget (czynna 1824 do 1944)

702
Cukiernica skrzynkowa z kluczykiem plater cechowany, wys. 9,5 cm, szer. 14 cm, głęb. 11 cm;
Warszawa, 4 ćw. XIX w. (przed 1896)
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Teodor Werner i Ska (czynna 1828-1939)

703
Taca prostokątna srebro próby 84 cechowane; waga 1864 g
Warszawa, 1899-1904
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 6 200 zł

Boin-Taburet (firma czynna 1873-1900)

704
Para kandelabrów trójramiennych, czteroświecowych plater cechowany; wys. 33 cm, szer. 27 cm, głęb. 14,6 cm;
Paryż, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Iwan Chlebnikow (firma czynna 1867-1918)

705
Papierośnica srebro próby 84 cechowane;
wys. 2,8 c,, szer. 10 cm, głęb. 6,5 cm;
Moskwa, 1875.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Ludwik Nast (czynny w latach 30-40 XIX w.)

706
Para solniczek na delfinach srebro próby 12 cechowane, częściowo złocone;
waga 262; Warszawa, lata 30. XIX w
estymacja: 5 800 - 7 700 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Emil Radke (czynny 1830-1868)

707
Kubek z nakrywką srebro próby 12 cechowane; waga 115 g.
Warszawa, lata 40. XIX w.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Johann Adam Lemor (czynny 1820-40)

708
Cukiernica skrzynkowa z kluczykiem srebro cechowane; waga 480 g
Wrocław, 1820-1822
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

709
Patera srebro próby 84 cechowane; waga (bez talerza) 700 g;
Warszawa, 1889
estymacja: 5 800 - 7 800 zł
Cena oferowana 5 000 zł

710
Szczypce do szparagów srebro próby 84 cechowane; waga 234 g
Warszawa, 1891
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Emil Radke (czynny 1830-1868)

711
6 łyżeczek do herbaty srebro próby 12 cechowane (Radke, 12) ;
dł. 15,5 cm; waga 308 g.
Warszawa, lata 30-40.XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Peter Nybom (czynny 1798-1826)

712
Paterka - koszyczek z pałąkiem srebro próby 84 cechowane; waga 243 g;
Petersburg, lata 20. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 800 zł

713
Buliera w stylu Ludwika Filipa srebro pr. 13, wys. 33 cm, szer. ca 31 cm,
waga 2.730 g; Austro-Węgry, Wiedeń,
złotnik F.T., 1840.
estymacja: 13 500 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł