830
Szafka ścienna - stelaż na kije bilardowe konstrukcja sosnowa, drewno owocowe? czernione,
pozłacane, malowane, lakierowane;
sukno zielone, listwy metalowe; Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 900 - 6 500 zł

1801
Pierścionek diament w starym szlifie brylantowym
oraz 20 szt. brylantów; złoto 14 ct
estymacja: 9 500 - 12 000 zł

1802
Sygnet damski art-deco 14 szt. diamentów, złoto pr.0.585, masa całkowita 10.850 g.
Wyrób pochodzi z lat 20-tych XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

1803
Pierścionek z brylantami diament w szlifie princessa oraz 32 szt diamentów;
złoto pr.0.585, masa całkowita 3.550 g
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1804
Pierścionek ze szmaragdem szmaragd w szlifie kaboszon o masie ok. 7.00 ct
+ 12 szt diamentów, złoto pr. 0.585,
oprawa kamieni - srebro
estymacja: 24 000 - 32 000 zł

1805
Szpilka złota 12 szt brylantów o łącznej masie ok.0.42 ct;
złoto próba 0.585, masa całkowita 2.700 g
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1806
Zestaw przyborów toaletowych: lusterko, szczotka - do włosów i do ubrań drewno, włosie nylonowe, mosiądz,
tafla lustrzana, szkło, maszynowy haft na kanwie;
USA?; Europa Zachodnia? - ok. poł. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1807
Nóż i widelec w etui w kształcie ryby drewno, laka, stal, mosiądz;
Azja, Indochiny? 1 ćw. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1808
Patera w kształcie muszli blacha miedziana, trybowana, fakturowana,
ryta, złocona, srebrzona; mosiądz;
Austro-Węgry?; XIX/XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Firma szwedzka LARS MAGNUS ERICSSON & Co

1809
Telefon na korbkę Rosja, Petrograd (nazwa Petersburga od 1914),
Rosyjska Spółka Akcyjna - filia sztokholmskiej firmy ERICSSON; 1916.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Fabryka porcelany ROSENTHAL (czynna od 1879)

1810
Lampa elektryczna, buduarowa porcelana biała, złocenia; wys. 26 cm, średnica stopy 13 cm.
Niemcy, Bawaria, Selb; 1914-1933.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1811
Lampa naftowa porcelana biała, mosiądz, szkło;
Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

1812
Ikona - Sobór Świętych, w okładzie tempera na desce z kowczegiem, 35,6 x 27,8 x 4,3 cm;
Rosja, 1 poł. XIX w.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

1813
Ikona - Ukrzyżowanie (tondo) tempera na desce sosnowej, złocenie na pulment;
średnica 38 cm, głęb. 4 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 700 - 4 900 zł

1814
Ikona - Prazdniki, ze sceną Zmartwychwstania tempera na desce, od spodu gniazda po dwóch
nie zachowanych szpongach; 40 x 31,5 x 3,8 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

1815
Ikona - Matka Boska Orędowniczka - „Skarbiaszczaja” tempera na desce z kowczegiem,
z tyłu dwie profilowane szpongi; 31 x 25,8 x 3,8 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1816
Ikona - Chrystus Pantokrator olej ? na desce; boczne krawędzie oklejone
czerwonym pluszem; 26,7 x 21,8 x 2,3 cm.
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 2 600 - 3 500 zł

1817
Zegar kominkowy z figurą kobiety - alegorią literatury marblit, kompozycja metali brązowiona, mosiądz, szkło;
wys. 59 cm, szer. 49,5 cm, głęb. 24 cm.
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

1818
Zegar kominkowy z parą słupków, art-deco marmur czarny i żyłkowany, alabaster złocisty,
wys. 26 cm, szer. 22 cm,
Francja, lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1819
Zegar kominkowy, portykowy POLTI FRERES (czynni ok. poł. XIX w.)
HONORÉ PONS (czynny w 1 poł. XIX w.)
Francja, Châteauroux i Paryż, ok. poł. XIX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

1820
Zegar kominkowy art-deco, z parą ozdobnych słupków marmur, alabaster, onyks, kompozycja metali polichromowana,
metal niklowany, szkło; wys. 27,7 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy?; lata 20/30. XX w.
estymacja: 4 800 - 6 400 zł

Gebr. Rodeck (od 1899 tytuł dostawcy dworu)

1821
Zegar gabinetowy mosiądz srebrzony, mosiądz, stal, emalia, szkło;
wys. 12,4 cm, szer. 14 cm, głęb. 9,5 cm
Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1822
Zegar kominkowy z figurą żołnierza, pod kloszem szklanym brąz cyzelowany, złocony; wys. 44 cm, szer. 29 cm,
dębowa podstawa; Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

1823
Kobierzec Heris wełna na osnowie bawełnianej; 246 x 178 cm.
Iran, 1 poł. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

1824
Para wazonów dekoracyjnych mosiądz, emalia komórkowa; wys. 47,3 cm;
Japonia, okres Meiji (1868-1912).
estymacja: 6 300 - 8 400 zł

1825
Para wazonów z motywem lecących czapli brąz patynowany; wys. 24,2 cm;
Japonia, okres Meiji (1868-1912)
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

1826
Lustro ścienne w stylu Ludwika XVI tafla lustrzana, drewno polichromowane, złocone; 125 x 90,7 x 5 cm.
Europa Środkowa, I poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

1827
Lustro ścienne, neorokokowe tafla lustrzana, fazowana, drewno, gipsatura, złocenia;
wys. 72,2 cm, szer. 58,3 cm, głęb. 4 cm.
Europa Środkowa, XIX/ XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1828
Żyrandol neoempirowy, 10-świecowy, elektryczny mosiądz polerowany i czerniony;
wys. 94 cm, szer. ramion 69 cm, średnica korpusu 37 cm.
Europa Środkowa, Polska? lata 50. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1829
Żyrandol 2-świecowy, elektryczny, regulowany, nawiązujący do „Jugendstil” mosiądz, szkło matowione, malowane farbami emaliowymi;
wys. 85 cm, szer. 72 cm;
Niemcy, Berlin, XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1830
Lampa podłogowa, elektryczna, art-deco drewno, okleiny mahoniowe, metal niklowany;
wys. 175 cm, szer. 40 cm, głęb. 31 cm.
Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena oferowana 800 zł

1831
Kwietnik w typie art-deco sosna, drewno czernione, czeczota brzozowa,
metal niklowany, szkło; wys. 93,5 cm, podstawa 42 x 42 cm.
Europa Środkowa, Polska?, 2 tercja XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 700 zł

901
Stół do jadalni, rozkładany, art deco konstrukcja sosnowa, czeczota brzozowa, drewno czernione;
Europa Środkowa, lata 30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 000 zł

902
Stolik art deco sosna, sklejka liściasta, okleiny orzechowe, metal niklowany;
wys. 60 cm, szer. 74,5 cm, głęb. 74,5 cm.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 300 zł

903
Serwantka w typie art deco sklejka, okleiny mahoniowe, drewno czernione, mosiądz, szkło fazowane;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w. (lub później).
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 800 zł

904
Biurko w typie art deco płyta paździerzowa, okleinowana, sklejka, brzoza,
orzech, drewno czernione, stalowe zamki;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 000 zł

905
Biblioteczka art deco konstrukcja sosnowa, sklejka, okleiny - orzech i palisander,
wewnątrz - mahoń; szkło fazowane; wys. 185,5 cm;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 2 500 zł

906
Szafka - witryna, klasycyzująca sosna, mahoń, intarsja, szkło fazowane, tafla lustrzana,
mosiądz, brąz; wys. 187 cm, szer. 86 cm, głęb. 59 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

907
Toaletka typu „poudreuse”, w tradycji Ludwika XVI konstrukcja - drewno dębowe, sklejka; okleiny - mahoń,
drewno różane, intarsje z oliwki i jaworu;
Europa Zachodnia, k. XIX w. (lub później).
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 3 300 zł

908
Para foteli w typie biedermeier sosna, okleiny jesionowe, tapicerka;
wys. 90 cm, szer. 59 cm, głęb. 59 cm.
Europa Środkowa, Polska?; pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 100 zł

909
Komoda w typie biedermeier sosna, dębina, okleiny mahoniowe; stalowe zamki, kość;
wys. 78,5 cm, szer. 71,5 cm, głęb. 45 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

910
Stolik - kantorek, z unoszonym blatem pisarskim, tzw. „tronchin” konstrukcja dębowa, sosna, okleiny mahoniowe,
żyłki jaworowe i hebanowe, skóra cielęca tłoczona, złocona;
Europa Zachodnia, Anglia lub Francja?; XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

911
Komplet salonowy, neorokokowy: stół, kanapa, para berżer, para krzeseł, taboret konstrukcja sosnowa, kilka odmian orzecha, brązy,
listwy mosiężne, tapicerka;
Europa Środkowa, Austro-Węgry?; k. XIX w.
estymacja: 10 000 - 14 000 zł

1901
Stolik art-deco z okrągłym blatem Sosna, jesion, orzech; wys. 78,5 cm,
średnica 69 cm; pólka 57 x 57 cm.
Europa Środkowa, Polska? lata 30. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1902
Para foteli art-deco Sosna, orzech, tapicerka;
wys. 91,5 cm, szer. 60,5 cm, głęb. 58 cm.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

1903
Konsola w stylu biedermeier Konstrukcja sosnowa, okleiny z czeczoty brzozowej;
wys. 75,5 cm, szer. 76,5 cm, głęb. 39 cm.
Europa Środkowa, po poł. XIX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1904
Szafka - słupek, secesyjna, witrażowa sklejka liściasta, dębina, mahoń, szkło fazowane,
mosiądz; wys. 171 cm, szer. 51,5 cm, głęb. 46 cm.
Europa Środkowa, Niemcy?; pocz. XX w.
estymacja: 2 100 - 2 800 zł

1905
Biureczko damskie Konstrukcja sosnowa, sklejka, fornir mahoniowy;
wys. 70 cm, szer. 70 cm, głęb. 40,5 cm.
Europa Środkowa, 2 tercja XX w.
estymacja: 2 100 - 2 800 zł