Berta GRÜNBERG (1912-1993)

1107
Portret w słońcu akwarela, papier, 20 x 15,3 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. ołówkiem, na passe-partout: Grünberg.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Stanisław JANKOWSKI (1876-1948)

1108
Ogród przed chatą, 1905 akwarela, gwasz, papier;
53,5 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: St. Jankowski / 1905.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1109
Młyn akwarela, papier, 24 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: monogram wiązany i niżej data: wrzesień 1938,
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1110
Morze akwarela, gwasz, papier; 35 x 49 cm.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Stanisław DZIEMAŃSKI (1897-1962)

1111
Tatry w śniegu akwarela, papier; 48,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: ST. DZIEMAŃSKI.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

1112
Portret kobiety, 1915 akwarela, papier; 28,5 x 21,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1113
Żydzi nad księgą kredka, pastel, papier; 26,2 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: nieczytelnie.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1114
Bzy w wazonie pastel, papier, 46 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M....-Hreb / 940.).
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Kajetan KOSIŃSKI (1847-1935)

1115
Wieści akwarela, papier; 36 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kosiński.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Artur KLAR (1895-1942)

1116
Lwów zimą, lata 30. XX w. olej, płótno; 50 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: KLAR II / 31 [ostatnia cyfra częściowo przetarta, nieczytelna].
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

Mieczysław SERWIN-ORACKI (1912-1978)

1117
Na plaży olej, tektura; 20 x 25 cm;
sygn. p. d.: m. Oracki-Serwin.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Stefan DOMARADZKI (1897-1983)

1118
Cerkiew, 1961 olej, tektura; 47 x 60,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Domaradzki 1961.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1979-1944)

1119
Galary z Tyńca olej, tektura; 26 x 31 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony

1120
Kwiaty w ogrodzie olej, tektura, 34 x 24 cm;
na odwrocie dwie pieczątki własnościowe (?).
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Janina LANGER

1121
Dziewczyna z Cyganowic olej, płótno; 65 x 80,5 cm;
na odwrocie napis
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

Isaac ANTCHER (1899-1992)

1122
Podwórze w mały miasteczku olej, płótno; 24 x 33 cm;
sygn. p. d.: Antcher;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Wincenty POTACKI (1904-2001)

1123
Kazimierz Dolny - Jatki, l. 30 XX w. olej, sklejka; 40 x 50,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W Potacki 193... (?) (ryte końcówką pędzla);
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

H. W. KOSSOWSKI, XIX/XX w.

1124
Podkomorzy przed kaplicą w Soplicowie, 1910 Scena z XI księgi Pana Tadeusza Adama Mickiewicza;
olej, płótno; 36,5 x 48,5 cm;
sygn. i dat. p. d.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Jerzy KARSZNIEWICZ (1878-1945)

1125
Widok Krakowa olej, tektura; 14 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Karszniewicz.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

1126
Pejzaż - studium, 1922 olej, tektura; 24 x 34 cm;
sygn. wraz z dedykacją okolicznościową l. d.:
Kochanemu [… - nieczytelnie] / 15.5 922 W. Wodzinowski.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

T. MARCZEWSKI (XX w.)

1127
Dziewczyna o żółtych włosach olej, tektura; 61,8 x 47 cm;
sygn. l. d.: T. (?) MARCZEWSKI.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Jan KOTOWSKI (1885-1960)

1128
Pędzące sanie olej, tektura; 36,5 x 69,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Kotowski
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Julian ŻEBROWSKI (1915-2002)

1129
W kawiarni olej, płyta; 38,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Żebrowski.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Samuel LIEBERMAN ? (XX w.)

1130
W parku olej, płótno; 50 x 38,5 cm;
sygn. l. d.: monogram wiązany LK (?) i data 1920.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Józef CHLEBUS (1893-1943)

1131
Lutowe słońce, 1939 olej, sklejka; 50 x 59,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Chlebus / 1939.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Alfred ŻMUDA (1897-1966)

1132
Motyw z Helu, 1930 olej, tektura; 59,5 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. ŻMUDA / -HEL- 1930.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

1133
Święto Jordanu - studium postaci, 1920 olej, tektura; 69 x 49 cm;
sygn. p. d.: FPautsch;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

1134
Wyszydzanie Chrystusa olej, deska;
29,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1135
Portret konny brygadiera - trębacza olej, tektura; 33,5 x 29,5 cm (wymiar owalu).
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

Malarz nieokreślony (XIX W.)

1136
Portret damy olej, płótno; 94 x 74 cm
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX W.)

1137
Portret damy z różą olej, płótno; 63 x 51 cm
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Stefan JUST (1905-1977)

1138
Pejzaż z drogą, 1967 olej, płótno, 82 x 100 cm;
sygn. p. d.: S Just 67
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Eugenia SKWARCZEWSKA (1891-1981)

1139
Przy pracy olej, płótno, 85 x 69 cm;
sygn. p. d.: E. Skwarczewska
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

201
Św. Jan Chrzciciel drewno lipowe, wys. 91 cm (z krzyżem 110 cm),
szer. 26,5 cm, głęb. 30 cm;
artysta nieokreślony, XIX/XX w.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

202
Św. Mikołaj drewno lipowe, polichromowane;
wys. 64,5 cm, szer. 20,5 cm, głęb. 12 cm.
Polska, 2 ćw. XVII w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Stanisław POPŁAWSKI (1886-1959)

203
Głowa Marii Guarinelli gips polerowany; wys. z podstawą 56 cm,
szer. 20 cm, głęb. 26 cm.
Polska, Kraków, 1928
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

DOIDALSES z Bitynii(czynny ok.poł.IIIw.pne)wg

204
Przykucnięta Afrodyta [kopia rzeźby hellenistycznej] marmur biały; wys. 86,5 cm, szer. 41 cm;
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 20 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Ludwika NITSCHOWA (1889-1989)

205
Mikołaj Kopernik beton, złocenie galwaniczne, lakier; wys. 62 cm, szer. 48 cm, głęb. 38 cm.
Polska, Warszawa, 1973 (?)
estymacja: 18 000 205 - 24 000 zł

Ludwika NITSCHOWA (1889-1989)

206
Fryderyk Chopin brąz, odlew patynowany; wys. 64 cm, szer. 35 cm, głęb. 44 cm.
Polska, Warszawa, 1963.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Xawery DUNIKOWSKI (1875-1964)

207
Głowa Adama Mickiewicza brąz, odlew patynowany, postument granitowy,
polerowany; wys. 47,5 cm, szer. 28 cm,
Polska, lata 60. XX w.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Cena sprzedaży 19 000 zł

Władysław MIECZNIK (1903-1989)

208
Kolumna Zygmunta brąz patynowany, granit szary, polerowany;
Artystyczna Pracownia Brązowniczo-Grawerska,
Polska, Warszawa, lata 70. XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 19 000 zł

Stanisław SZUKALSKI (1895-1987)

209
Puchar zawodów balonowych Jamesa Gordona Benneta w Warszawie, 1936 gips patynowany, polerowany;
wys. 43 cm, szer. 26 cm;
Polska, 1936.
estymacja: 65 000 - 85 000 zł

1201
Popiersie dziewczyny w chustce alabaster, marmur; wys. 34 cm, szer. 36 cm;
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

1202
Popiersie chłopczyka brąz, odlew patynowany, szary kamień;
wys. 46 cm, szer. 31 cm, głęb. 23 cm.
Polska? lata 50-60. XX w.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

Szilard Konstantin SZODY (1878-1939)

1203
Leda z łabędziem brąz, odlew patynowany, marmur;
wys. 31,5 cm, dł. 50,5 cm, szer. 22,5 cm.
Węgry, 1927
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Jadwiga BOHDANOWICZ-KONCZEWSKA ( ? - 1943)

1204
Idąca kobieta brąz patynowany, wys. 29 cm;
sygn. na podstawie, z prawej: Bohdanowicz / 1922;
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

Józef ROBAKOWSKI (ur. 1939)

301
Z cyklu: Kąty energetyczne, 1975 - 1996 fotografia, technika własna, papier;
49,5 x 60,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Andrzej DUDEK-DÜRER (ur. 1471)

302
Meta... Akceleracja III ver II, 2007 fotografia, solwentografia na płótnie; 66,5 x 50 cm;
sygn., dat. i numerowana: AD 3/5/2007;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł