1204
Krucyfiks drewno czernione, lakierowane; kość; blacha srebrna;
wys. 46 cm, szer. 24,7 cm, głęb. 6,2 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

LENARD

1205
Mężczyzna w okularach drewno czernione;
wys. 49 cm, szer. 35,5 cm, głęb. 9,5 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 500 zł

PAŃSTWOWA SZKOŁA PRZEMYSŁU DRZEWNEGO1918-1939

1206
Orzeł drewno barwione, pokryte lakierem;
wys. 22,3 cm, szer. 11 cm, głęb. 18,5 cm.
Polska, Zakopane, 1932
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

J. E. DESCOMES

1207
Akt kobiecy z szalem brąz, odlew patynowany;
wys. 45,5 cm, szer. 22,2 cm, głęb. 13 cm.
Francja?; 2 tercja XX w.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

1208
Koziołek brąz, odlew patynowany;
wys. 21 cm, podstawa 19,5 x 8,5 cm.
Europa Środkowa, Skandynawia?; XX w.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Magdalena ABAKANOWICZ (1930-2017)

301
Bez tytułu, 1985 miękki werniks, papier; 64 x 48 cm (wymiar kompozycji); 70 x 55 cm
(wymiar arkusza w świetle passe-partout);
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

302
Akt kobiety, 1995 serigrafia barwna, papier; 42,5 x 38 cm (wymiar kompozycji),
45 x 40 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

303
Bez tytułu - op-art serigrafia, papier; 26 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Józef GIELNIAK (1932-1972)

304
Moim bliźnim, 1962 linoryt, papier; 27,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Gielniak (ołówkiem);
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

305
Zuzanna, 1938 ołówek, karton; 18 x 16,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: SZ 38 (ołówkiem); tytuł p. d.: ZUZANNA (ołówkiem);
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Andrzej DUDEK-DÜRER (ur. 1471)

1301
Meta... Akceleracja I ver III, 2007 fotografia barwna, werniksowana, solwentografia,
płótno; 50,2 x 66,7cm;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Patrick SICCOLI (ur. 1955)

1302
Andy Warhol i Bianca Jagger fotografia czarno-biała, brom, papier, 40,5 x 64 cm (wymiar arkusza);
sygnowana l. d.: Siccoli (flamastrem);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

1303
Bez tytułu grafika komputerowa, papier; 88,5 x 88,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie opis: ZBeksiński (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 900 zł

1304
PO234, 1998 grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 200 zł

1305
Bez tytułu, 1999 grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

1306
Bez tytułu, 1985 miękki werniks, papier; 48 x 63,5 cm (wymiar kompozycji); 55,5 x 70,5 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1307
Miodowy miesiąc IV, 1967 autocynkografia, papier; 49,8 x 64,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem: „Miodowy miesiąc IV 35/50 autocynkografia 1967 (A.P.)
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

1308
Ognisty ptak, 1965 linoryt barwny, papier żeberkowy;
58,5 x 48 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Yarosłav KACHMAR (ur. 1955)

1309
Enigma III, 2004 technika własna, papier;
29,5 x 29,5 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Yarosłav KACHMAR (ur. 1955)

1310
Bez tytułu - tryptyk, 1996 własna technika graficzna, papier; 10 x 7 cm (wymiar kompozycji jednej pracy);
6 x 4,5 cm (wymiar kompozycji każdej z 2 prac);
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)

1311
Ewa, 1926 drzeworyt, papier; 14,8 x 9,8 cm (odcisk klocka);
sygn. i dat. p. d.: St. Raczyński / 926 (ołówkiem),
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

1312
Akrobaci, 1948 akwaforta, papier; 25,5 x 18 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: J. Kraupe 1948 (ołówkiem), l. d.: "Akrobaci" akwaforta (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)

1313
Zuzanny, 1979 akwaforta, akwatinta barwna, papier; 57,5 x 44,5 cm (odcisk płyty);
poniżej kompozycji sygn. p. d.: Konrad Srzednicki (ołówkiem),
estymacja: 900 - 1 200 zł

Leszek RÓZGA (1924-2015)

1314
Pejzaż wiosenny, 1977 akwaforta barwna, papier; 32 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Leszek Rózga imp / 1977 (ołówkiem),
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

1315
Chora kobieta, 1987 akwaforta, papier; 64,5 x 49 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: EDwurnik / 87 (ołówkiem),
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Stanisław DAWSKI (1905-1990)

1316
Z cyklu: Kobieta monotypia, papier; 51,5 x 44,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Dawski (ołówkiem), l. d.: tytuł "Chora kobieta" (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Robert BARTEL (ur. 1962)

1317
Anioł, 1988 akwaforta, akwatinta, papier; 57,5 x 46 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.; R. Bartel ' 88 r (ołówkiem),
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

1318
Układ paralelny - studium, 1977 goffrage, linoryt barwny, papier;
52,5 x 80,5 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Krystyna PIOTROWSKA (ur. 1946)

1319
Autoportret z Vincentem, 1993 akwaforta, akwatinta, papier; 66 x 98 cm.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

1320
Kwiaty drzeworyt, papier; 35 x 27 cm;
sygn. w kompozycji l. g.: gmerk artysty oraz sygn. u dołu ołówkiem p. d.: SMrożewski, opisany ołówkiem: Epr.d. Artiste.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

1321
Akt ołówek, papier; 14 x 8,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: HRC.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Władysław RZĄB (1910-1992)

1322
Przed kościołem piórko, tusz, papier naklejony na papier; 29,5 x 21 cm;
sygn. śr. d.: Rząb.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

1323
Kompozycja, 2000 akwarela, tusz, papier bordowy; 15,5 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u dołu: II/2000 E. Rosenstein (ołówkiem);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

1324
Konar nad wodą II, 1959 tusz, tusz lawowany, piórko, papier; 25 x 35 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI, dat. p. d. 14.4.1959;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

401
Projekt kostiumu do spektaklu: Umarła klasa pisak, gwasz, papier bibułkowy; 30 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: TKantor.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

402
Bez tytułu (Cerkiew / Ikonostas), 1990 gwasz, długopis, karton; 32,5 x 23 cm;
Praca posiada certyfikat z Fundacji Nowosielskich w Krakowie.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Andrzej KREUTZ-MAJEWSKI (1936-2011)

403
Don Juan - Molier, 1993 gwasz, collage, papier; 27 x 69 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: A. Kreuz Majewski;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

404
Projekt scenografii gwasz, collage, papier; 16 x 23 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 17 000 - 20 000 zł
Cena sprzedaży 17 000 zł

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925)

405
Bez tytułu, l. 60 XX w. gwasz, papier; 31 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SGier (długopisem, słabo czytelnie);
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

406
Oczekiwanie, 1992 pastel, papier; 73,5 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1992 / Stasys.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 100 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

407
Pejzaż ok. 2004 akryl na podrysowaniu ołówkiem, płótno; 73 x 100 cm; sygn. p. d.: Dominik;
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

408
Bez tytułu, 1975 olej, płyta; 72,5 x 88 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI / 1975
estymacja: 80 000 - 110 000 zł
Cena sprzedaży 80 000 zł

Zbylut GRZYWACZ (1939-2004)

409
Czartogon, lata 70. XX w. olej, płótno; 90 x 40 cm;
na odwrocie napis flamastrem: CZARTOGON.
estymacja: 9 000 - 13 000 zł

Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)

410
Scena rodzajowa, 1955 olej, płótno; 33 x 43 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kobzdej / 55.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Zbigniew M. DOWGIAŁŁO (ur. 1961)

411
Fruwający Picasso w trakcie latania, 1986-1995 akry, olej, płótno; 150 x 180 cm;
sygn. i dat p. d.: 1986-95 Dowgiałło;
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Paweł WRÓBEL (1913-1984)

412
Potańcówka, 1975 akryl, płótno; 50 x 59 cm;
sygn. i dat. p. d.: WróbelP1975 (przed konserwacją).
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Maria KORSAK (1907/8-2002)

413
Obozowisko nad jeziorem olej, płótno; 55 x 73 cm;
sygn. p. d.: M. Korsak.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 100 zł

Paweł WRÓBEL (1913-1984)

414
Przyjaciele, 1975 akryl, płótno; 55 x 35,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: WrobelP1975.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł