Jan SZANCENBACH (1928-1998)

415
Wzorzysta serweta, 1994 olej, płótno; 65,5 x 75,5 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

416
Martwa natura, 1973 olej, płótno; 60 x 77 cm;
sygn. l. d.: T;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Teodor ZAWADZKI (1928-?)

417
Bez tytułu, 1988 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: TZawadzki 88.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Zbigniew JASKIERSKI (1928-1969)

418
Ostrza, 1966 olej, płótno; 119,5 x 99 cm;
na odwrocie napisy autorskie: Z. JASKIERSKI / "OSTRZA" 1966 / 100/120 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

419
Samogłoska, 2003 olej, płótno; 130 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: "SAMOGŁOSKA" / olej/pł. 130 x 100 / Tobis 2003.
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

420
Magnolie i owoce, 1997 olej, płótno; 95 x 85 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 17 000 - 20 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

1401
Twarz, 1982 akwarela, papier; 27,5 x 17 cm (w świetle passe-partout);
dat. p. d.: 10.4.82;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Włodzimierz SZYMAŃSKI (ur. 1960)

1402
Kompozycja, 1990/91 collage, tusz, pióro, pędzel, akwarela, gwasz, papier czerpany;
72 x 51 cm;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Leszek DUTKA (1921-2014)

1403
Akt, 1977 olej, tektura; 59 x 40 cm;
sygn. i dat. śr. d.: L. DUTKA 1977;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Włodzimierz DAWIDOWICZ (ur. 1940)

1404
Światła, 2007 akryl, płótno; 61,5 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Włodzimierz Dawidowicz / „ŚWIATŁA” / akryl + płótno 2007. MIECHÓW / 61 x 50.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1405
Kompozycja, 2014 akryl, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: WD;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Teodor ZAWADZKI (1928-?)

1406
Bez tytułu, z cyklu: Blizny 1989 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: TZawadzki 89.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Teodor ZAWADZKI (1928-?)

1407
Bez tytułu, z cyklu: Blizny, 1989 olej, płótno; 97 x 97 cm;
sygn. i dat. p. d.: TZawadzki 89.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Paweł WRÓBEL (1913-1984)

1408
Żaglówki, l. 70. XX w. akryl, płótno naklejone na sklejkę; 40 x 27,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: WróbelP197… [6 lub 8].
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Magdalena SPASOWICZ (ur. 1927)

1409
Ogród z ławeczką, 1994 olej, płótno; 46,5 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: 94 / MSpasowicz;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1410
Obraz z kolumnami, 1997 olej, płótno; 51 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: MSpasowicz / 97;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Ludwik WIĘCEK (?)

1411
Zwiastowanie pasterzom olej, płyta; 38 x 52,5 cm.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Krystyna LIBERSKA (1926-2010)

1412
Pierrot i ptak, 1984 olej, płyta pilśniowa; 27,5 x 27,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: LK 84;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914-2015)

1413
Z cyklu: Reminiscencje, 1974 technika własna, płyta; 58 x 48 cm;
sygn. l. g.: MUSIAŁOWICZ;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

1414
Dobre, 2015 olej, płótno; 30 x 24 cm;
sygn., dat. i opisany: DOBRE / 2015 / E. DWURNIK;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

1415
Zambrów, 2015 olej, płótno; 24 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany: ZAMBRÓW E.DWURNIK 2015;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Zdzisław MEYRO-MAJROWSKI (ur. 1952)

1416
Bez tytułu olej, płótno; 61 x 46 cm.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Anna KARPOWICZ-WESTNER (ur. 1951)

1417
Malarka z pędzlem, 2015/16 olej, płótno; 41 x 51 cm;
sygn. l. d.: A.Karpowicz-W;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Piotr TUREK (ur. 1961)

1418
Rozmowa koloraturowa XIV, 2016 olej, płótno; 38 x 38 cm;
sygn. i dat. p. d.: Turek / 2016;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena oferowana 1 900 zł

Wojciech KOPCZYŃSKI (ur. 1955)

1419
Auto, 2010 olej, collage, płótno; 40 x 120 cm;
na odwrocie opisany: WOJCIECH / KOPCZYŃSKI / 2010.
estymacja: 3 800 - 5 000 zł

Katarzyna KARPOWICZ (ur. 1985)

1420
Siostry, 2016 olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kat.Karpowicz 16 R;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Janusz KUCHARSKI (ur. 1967)

1421
Przebudzenie, 2015 technika własna, akryl, karty żakardowe, tektura; 50 x 50 x 4,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kucharski '15;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)

1422
Ostatnia Wieczerza [Maria Magdalena obmywająca stopy Chrystusowi - tytuł z odwrocia obrazu], 1947 tempera, deska;
31,5 x 72 cm (w autorskiej listwie ramowej);
estymacja: 20 000 - 28 000 zł
Cena oferowana 17 000 zł

Andrzej URBANOWICZ (1938-2011)

501
Kwadrat słońca - lewy, 2001 kompozycja przestrzenna, elementy kartonu na płycie; 102 x 102 x 8 cm (wymiar w
skrzynkowej oprawie);
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

L. Tadeusz SERAFIN (ur. 1953)

502
LTS '15 20 technika własna, 67 x 33 x 3 cm;
sygn. na odwrocie: LTS / L. Tadeusz Serafin / 67 x 33 x 3 / technika własna;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Pablo PICASSO (1881-1973) - projekt

503
Półmisek z pejzażem i datą: 8.12.53 na kołnierzu farby ceramiczne -czarna(tło) i barwne, szkliwo ołowiowe; wys. 4 cm, 38 x 31 cm
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

601
Lampa na biurko, elektryczna, z liśćmi platanu Francja, David Gueron DEGUÉ (1892-1950),
Cristallerie de Compiegne (od 1919),
Verrerie d’Art Degué, Paris (od 1926), lata 20. XX w.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Emile GALLÉ (1846-1904) Wytwórnia szkieł

602
Wazonik z gałązkami fuksji szkło warstwowe, otrawiane, powlekane;
wys. 14,3 cm, szer. 8,5 cm, głęb. 7,2 cm.
Francja, Nancy, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

LEGRAS & Cie

603
Wazon z liśćmi klonu szkło warstwowe, otrawiane, powlekane;
farby emaliowe; wys. 38,5 cm;
Francja, St. Denis pod Paryżem, pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 600 zł

604
Lampa buduarowa, elektryczna, z gałązkami róż Francja, Nancy, DAUM FRÉRES (Jean-Louis-Auguste -1854-1909,
Jean-Antonin - 1864-1930) Verrerie de Nancy, 2 dekada XX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Wytwórnia Goldscheider (1885-1953)

605
Figurka art déco: dziewczyna z sakwojażem i walizkami Austria, Wiedeń, okres Waltera i Marcela Goldscheiderów,
model: Josef Lorenzl (1892-1950)?, okres międzywojenny.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

606
Figurka art déco: dziewczyna z foksterierem Austria, Wiedeń, okres Waltera i Marcela Goldscheiderów,
model: Stephan Dakon (1904-1992), lata 30. XX wieku.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Imperial Amphora ( Riessner & Kessel)

607
Wazonik ze szlakiem motywu winogron Czechy (Austria), Turn (Teplitz), 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

608
Para wazonów z dekoracją z ptakiem i gałązką róż Francja?, nieokreślona wytwórnia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

ÉMILE GALLÉ ( 1846-1904)

1601
Wazonik z gałązkami dzikiej róży szkło warstwowe, otrawiane, powlekane;
wys. 16,2 cm;
Francja, wytwórnia w Nancy, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 700 zł

ÉMILE GALLÉ ( 1846-1904)

1602
Wazonik z gałązkami i kotkami brzozy szkło warstwowe, otrawiane, powlekane; wys. 15 cm;
Francja, Nancy, wytwórnia Gallé
po śmierci założyciela (1904-1914)
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1603
Wazon dekoracyjny szkło wielobarwne, wys. 38,5 cm.
Włochy, Murano (?), 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Wytwórnia Rosenthal, zakład Bahnhof-Selb

1604
Zespół serwisowy - śniadaniowy mit Perlrand, dla 10 osób (+ 3 filiżanki ze spodkami) Niemcy, proj. Philip Rosenthal z ok. 1920,
lata ok. 1923-1925.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1605
Talerz dekoracyjny famille verte, z egzotycznym ptakiem i chryzantemami Chiny, okres Kangxi (1661-1722) ?,
XVIII w.? (XIX w.).
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Norblin & Co (Norblin, Bracia Buch i Werner)

701
Patera secesyjna stop verit cechowany;
szkło; wys. 28,3 cm, średn. 27,2 cm.
Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 200 zł

J. Fraget (firma czynna 1824-1944)

702
Taca dwuuszna plater cechowany (WARSZAWA/FRAGET/PLAQUE, 1);
wys. 7 cm, szer. 84 cm, głęb. 56 cm
Warszawa, lata 50. XIX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 800 zł

703
Solniczka srebro częściowo złocone próby 84 cechowane, waga 74 g.
Petersburg, ok. 1847
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

704
Cukiernica zwieńczona figurką koziołka srebro próby 3 cechowane, waga 389 g.
Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł