Feliks KOPERA

1
Dzieje malarstwa w Polsce Kraków 1925-1929, Tom I-III w dwóch woluminach,
27 x 22 cm, oprawa współczesna skórzana
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Juliusz KOSSAK, Wincenty POL (1807-1872)

2
Mohort. Rapsod rycerski z podania … z 24 illustracyami Juliusza KOSSAKA;
Lwów [1883]. 37 x 28 cm.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Jerzy HOPPEN (1891-1969)

3
Zestaw 6 grafik - Stare Wilno I, 1924 przedstawiających: Kościół św. Anny, Kościół św. Rafała na Śnipiszkach,
estymacja: 5 800 - 7 700 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

4
Szkic plenerowy tusz lawowany, papier; 10,5 x 17 cm;
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

Stefan ŻEROMSKI

1001
Popioły Powieść historyczna z końca XVIII wieku i początku XIX.
T. 1-2. Sześć barwnych akwarel malował Michał Boruciński.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Haldane MACFALL

1002
Historya malarstwa Dzieło zbiorowe z 300 barwnemi tablicami.
Pod redakcją Tadeusza Piniego.
T. 1 - 9. Lwów 1912 - 1918
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1003
Album artystyczne: Zeszyt I - 1886 rok, Zeszyt II - 1887 rok Zjednoczone Towarzystwo Przyjaciół
Sztuk Pięknych w Krakowie; 48 x 35 cm;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Stefan NORBLIN, Zdzisław KLESZCZYŃSKI

1004
Żywot Colombiny Poemat. Z 23 [jest mylnie 33] barwnymi obrazami Stefana Norblina.
Warszawa-Łódź [1922]. str. 77; 35 x 25 cm;
estymacja: 900 - 1 200 zł

E. Andriolli, K. Brandel, A. Malczewski

1005
Marya Warszawa 1879. Nakład Gebethnera i Wolffa.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

1006
ALBUM SIENKIEWICZA Album Jubileuszowy Henryka Sienkiewicza.
Wydanie trzecie, Warszawa 1897; 35 x 28 cm;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Jan Chryzostom PASEK

1007
Pamiętniki Poznań 1926; Wielkopolska Księgarnia Nakładowa
Karola Rzepeckiego; 36 x 27 cm;
estymacja: 900 - 1 200 zł

1008
LUWR - Malarstwo od wieku XIII do XX Wydawnictwo M. Arcta, Warszawa [1920]; 38 x 28 cm;
Oprawa płótno z epoki, Stan zachowania idealny.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jan MATEJKO

1009
Poczet królów polskich Zbiór portretów historycznych. Rysunki Jana Matejki.
Tekstem objaśniającym zaopatrzył St. Smolka
i A. Sokołowski. Wiedeń 1893
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1010
PISMO ŚWIĘTE Starego i Nowego Testamentu podług textu łacińskiego Wulgaty. Przekład x. Jakóba [sic!] Wujka
zatwierdzony przez Stolicę Apostolską. Ozdobione
230 illustracyami Gustawa DORÉ.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Dante ALIGHIERI (1265-1321), Gustav DORE

1011
Boska komedia Przełożona z włoskiego przez J. M. Michała Kowalskiego
Arcybiskupa Maryawitów, z ilustracjami Gustawa Dore'a,
Płock 1932;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 2 900 zł

1012
ENCYKLOPEDIA POWSZECHNA Wydawnictwo Gutenberg
Kraków, [1926-1937], 18 tomów wraz z 4 suplementami
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Jan MATEJKO

1013
Album Warszawa 1873-1876,
nakład i druk Salomona Lewentala, 46 x 67 cm;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

1014
Dzieje cywilizacyi w Polsce, Kazanie Skargi Warszawa 1911 (zeszyt I), 1912 (zeszyt II),
Kazanie Skargi 1913, Towarzystwo Zachęty Sztuk
Pięknych w Królestwie Polskiem.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Konstanty BRANDEL (1880-1970)

1015
Starość sucha igła, papier; 17,6 x 12,6 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Brandel (ołówkiem)
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Jerzy HOPPEN (1891-1969)

1016
Zestaw 6 rycin - Stare Wilno II, 1925 akwaforta, papier; ok. 23 x 17 cm;
prace sygnowane na płycie: J. Hoppen wraz z datą: 1925
estymacja: 5 800 - 7 700 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Jerzy HOPPEN (1891-1969)

1017
Zestaw 5 rycin - Stare Wilno III, 1927 akwaforta, papier; ok. 23 x 17 cm;
część prac sygnowana na płycie: J. Hoppen wraz z datą: 1927
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena oferowana 3 800 zł

Jan Piotr HRYNKOWSKI (1891-1971)

1018
Dziewczynka II, 1923 litografia barwna, papier; 52,5 x 37,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: J Hrynkowski (ołówkiem);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Paweł STELLER (1895-1974)

1019
Rybak, 1926 drzeworyt, bibuła; 26,5 x 20,5 cm (odcisk klocka);
sygn. i dat. p. d.: SP (monogramem na klocku);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Władysław ŻURAWSKI (1888-1962)

1020
Wędrowcy, 1931 drzeworyt, papier; 21,5 x 13,4 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: WŻurawski 931. (ołówkiem);
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Autor nieokreślony

1021
Para rycin o tematyce religijnej 1. Święta Rodzina - miedzioryt (?), papier;
2. Pokłon pasterzy - miedzioryt (?), papier;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Autor nieokreślony

1022
Nad grobem miedzioryt barwny (?), papier; 34 x 40,8 cm;
napis l. d.: Gez. von F. Edlen v. Habermann.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Autorzy nieokreśleni

1023
Zestaw 4 prac graficznych o tematyce końskiej 1. Upadek z konia - litografia 2. Koń - litografia
3. Konie i jeździec - litografia
4. Polowania - miedzioryt barwny (?)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

1024
Studia postaci i konia węgiel, papier brązowy;
32,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Anton SCHEURITZEL (1874-1954)

1025
Wenecja, 1924 ołówek, papier; 32 x 35,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Vennetia / Anton Scheuritzel 24.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

101
Widok miejski akwarela, gwasz, papier; 20 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
poniżej napis: PAŁANNKI WIEŚSEŁ OISRA (?) - przysłonięte oprawą.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

102
Kwiaty w oknie akwarela, papier; 35 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Teod. Grott.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Jerzy MAKAREWICZ (1907-1944)

103
Wnętrze kawiarni pastel, papier brązowy naklejony na tekturę;
45,5 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Makarewicz (ołówkiem)
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Henryk EPSTEIN (1892-1944)

104
Na rynku ołówek, pastel, papier brązowy;
22,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Epstein (flamastrem).
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

105
Tulipany w dzbanie [Tulipany w wazonie], ok. 1920 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy;
59 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Pankiewicz.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

106
Jockey na koniu akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
49 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert (ołówkiem).
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Antoni CHRZANOWSKI (1905-2000)

107
Widok na kościół na Skałce w Krakowie, 1945 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton;
45 x 58 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Władysław ROGUSKI (1890-1940)

108
Zwiastowanie olej, tempera, tektura; 48 x 68,5 cm;
sygn. p. d.: WRoguski (inicjał wiązany);
estymacja: 27 000 - 35 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

109
Pejzaż z małego miasteczka, 1950 tusz, piórko, akwarela, papier;
30,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Hayden / 50.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

110
Góralskie chałupy akwarela, papier; 34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Filipkiewicz.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

111
Pejzaż akwarela, papier; 23 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jul Fałat.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
Cena sprzedaży 19 000 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)

112
Martwa natura ze skrzypcami olej, płótno; 69,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: T. Cybulski.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Zenon KONONOWICZ (1903-1971)

113
Astry w wazonie, 1938 olej, płótno; 64 x 44,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. K. 38 r.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

114
Żółte róże i porcelanowa figurka olej, tektura; 33,5 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aKarpiński.
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Marc STERLING (1895-1976)

115
Martwa natura z ptaszkiem, ok. 1930 olej, płótno; 24 x 19 cm;
sygn. l. d.: MSterling.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Wilhelm KOTARBIŃSKI (1849-1921)

116
Królowa Morza - szkic olej, tektura; 50 x 39 cm;
na odwrocie nalepka wystawowa
estymacja: 22 000 - 28 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

117
Sternik [Autoportret], ok. 1940 olej, sklejka; 31 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: F.M. Wygrzywalski.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

118
Rybacy ciągnący sieci olej, płótno; 55 x 75 cm;
sygn. l. d.: F.M. Wygrzywalski senior;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

119
Sanie [osiągające wzgórze] olej, tektura; 27 x 35 cm;
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł