Piotr PANASIEWICZ (ur. 1963)

1319
Działa Navarone, 2016 litografia barwna, papier; 51,5 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Piotr Panasiewicz
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

401
Bez tytułu gwasz, technika własna, papier; 36 x 44 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Lenica (ryte końcówką pędzla).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Otto AXER (1906-1983)

402
Projekty kostiumów wraz z projektami scenograficznym do: Poemat pedagogiczny 1933-1935, Anton Makarenko akwarela, tusz, ołówek, papier; format zbliżony do 21,7 x 15,5 cm (proj. kostiumów),
17,5 x 24,5 cm (proj. scenograficzne);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

403
Eden, z cyklu: Ikonostas, 1986 technika mieszana, papier; 32 x 32 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem: Eden-z cyklu "IKONOSTAS" K. ZXieliński 1986 r.;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

404
Bez tytułu gwasz, tusz (?), technika własna, papier; 36 x 44 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Lenica (ołówkiem).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur. 1948)

405
Impresja mikołowska, 1992/3 akryl, płótno; 46 x 33 cm;
sygn. i dat. przy lewej krawędzi: FranciszekMaśluszczak 1992/3;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena oferowana 3 100 zł

406
Jest i idzie, 1996 akryl, płótno; 55 x 38,5 cm;
sygn. i dat. przy górnej krawędzi: FranciszekMaśluszczak 1996;
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

407
Porąbka - Mgła 2, 1982 olej, płyta pilśniowa; 40 x 40 cm;
sygn., numerowany i datowany l. d.: DUDA GRACZ
estymacja: 28 000 - 38 000 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

408
Martwa natura, 1973 olej, płótno; 60 x 77 cm;
sygn. l. d.: T;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

409
Pejzaż z wiatrakami olej, płótno; 60 x 72 cm;
na odwrocie, na krajce płótna napis autorski (?): NOWOSIELSKI;
estymacja: 60 000 - 80 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

410
Bez tytułu - Świeca, 1990 olej, płótno; 55 x 40 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: E Rosenstein 1990.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Bożena JĘDRZEJEWICZ-KRZYSIK (ur. 1950)

411
Śniadanie malarza, 2009 olej, płótno; 100 x 73 cm;
sygn. i dat. l. d.: BJ2009.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

412
Plac Zamkowy - Warszawa, 1994 olej, płótno; 73 x 100,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: 1994 / PL. ZAMKOWY / E. DWURNIK;
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Stanisław KRZYSZTAŁOWSKI (1903-1990)

413
Portret kobiety olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: … (słabo czytelnie);
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Władysław POPIELARCZYK (1925-1987)

414
Postać, 1984 olej, płyta pilśniowa; 64 x 44 cm;
sygn. i dat. l. d.: 84 * W. Popielarczyk.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Jerzy KRAWCZYK (1921-1969)

415
Powrót - Wysiedleni olej, płótno; 87 x 135 cm;
na odwrocie cztery nalepki
estymacja: 32 000 - 40 000 zł

Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)

416
Kompozycja, 2011 olej, płótno; 130 x 140 cm;
sygn. i dat. l. g.: S. MŁODOŻENIEC 2011;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Tomasz JAŚKIEWICZ (1932-1991)

417
Obraz 9, 1990 olej, płótno; 62,5 x 54 cm;
na odwrocie 3 nalepki w tym drukowana z informacją o pracy: 33. Obraz 9 / Painting 9,
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Juliusz NARZYŃSKI (ur. 1934)

418
Tu dzień jest piękny i piękna noc, 2004 olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. i dat. śr. d.: 04 Jul. Narzyński;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Zdzisław SALABURSKI (1922-2006)

419
Kompozycja, 1983 olej, płótno; 89 x 116 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. Salaburski 83;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Marek SUŁEK (ur. 1963)

1401
Erotyk 3 technika własna, płótno; 33 x 24 cm;
sygn. l. d.: MS;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Marek SUŁEK (ur. 1963)

1402
Erotyk 4 technika własna, płótno; 33 x 24 cm;
sygn. p. d.: MS;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Marian ADAMCZYK (ur. 1938)

1403
Piłsudski i Witos olej, płótno; 50,5 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: M. Adam.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Artur TURALSKI [TURAL] (ur. 1949)

1404
Strażniczki chroniące królową miłości, 2005 technika własna (akryl, collage, papier), papier; 98 x 68 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. g.: ART. TURAL.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Juliusz NARZYŃSKI (ur. 1934)

1405
Pejzaż z północy, 2015 olej, płótno; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jul. Narzyński / (..) 2015.
estymacja: 2 800 - 3 800 zł

Wacław GIBASZEK (ur. 1953)

1406
Bez tytułu olej, płótno; 59,5 x 72,5 cm;
sygn. na odwrocie: W. Gibaszek.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Jerzy JUNG

1407
Golgota, 1982 olej, płótno; 72,5 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: Golgota / Jung 82
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Marian ŁAŃCUCKI (1910-2003)

1408
Na spacerze, 1955 olej, płótno; 72,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: Łańcucki M. / 55;
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Eugeniusz GERLACH (ur. 1941)

1409
Kompozycja, 1991 olej, płótno; 68 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Eugeniusz / Gerlach / 1991, l. d.: Kraków / 4/II.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Kinga KASPRZYK-CETNAROWICZ (ur. 1944)

1410
Akt I, lata 60 XX w. olej, płótno; 96,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: Kinga;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

1411
Akt tyłem olej, płótno; 75 x 60 cm;
sygn. p. d.: Kinga.;
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

1412
Dwa pokolenia I, l. 70 XX w. olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. p. d.: Kinga;
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

1413
Pogodny ranek w mojej pracowni, 2004 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. p. d.: BJ2004; data wzdłuż lewej krawędzi u dołu: 10.00.h JUNE.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Jarosław KAWIORSKI (ur. 1955)

1414
Postać, 2001 olej, płótno; 100 x 80 cm;
na odwrocie opis autorski: KAWIORSKI 2001 / "POSTAĆ" / OLEJ PŁÓTNO.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

Tadeusz KUTERMAK (1909-1990)

1415
Idąc ulicą olej, płótno; 60 x 68,5 cm;
sygn. p. d.: T. Kutermak.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Franciszek KMITA (1926-2013)

1416
Londyn olej, płótno; 54,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: Kmita;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Renata SZPUNAR-KUBCZYK (ur. 1970)

1417
Erem na skale, z cyklu: Meteory, 2007 olej, płótno; 30 x 40 cm;
sygn. p. d.: SZPUNAR;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1418
Erem na skale III, z cyklu: Meteory, 2007 olej, płótno; 30 x 40 cm;
sygn. p. d.: SZR;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Henryk BYSTRY

1419
Łodzie w Łebie olej, płótno; 39,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: H. Bystry;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Marta KREMER (ur. 1941)

1420
Kobieta - łódź, 1998 olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: Marta Kremer 1998;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Włodzimierz TERECHOWICZ (ur. 1933)

1421
Martwa natura z cytrynami olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. na odwrocie: WŁODZIMIERZ TERECHOWICZ oraz inicjał wiązany.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

Teodor ZAWADZKI (1928- ?)

1422
Bez tytułu, 1988 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: TZawadzki 88.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

Teodor ZAWADZKI (1928- ?)

1423
Bez tytułu, z cyklu: Blizny 1989 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: TZawadzki 89.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

Teodor ZAWADZKI (1928- ?)

1424
Bez tytułu, z cyklu: Blizny, 1989 olej, płótno; 97 x 97 cm;
sygn. i dat. p. d.: TZawadzki 89.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

L. Tadeusz SERAFIN (ur. 1953)

1425
13 VII technika własna; 66 x 95,5 x 5 cm;
sygn. i opisana p. d.: LTS'13 / VII;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Antonio SALVIATI (1816-1890)

601
Pucharek - muszla szkło przeźroczyste i w typie awenturynowego; wys. 23,8 cm;
Włochy, Murano, 1880-1890.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

LEGRAS & Cie

602
Wazon z liśćmi klonu szkło warstwowe, otrawiane, powlekane;
farby emaliowe; wys. 38,5 cm;
Francja, St. Denis pod Paryżem, pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Wytwórnia kamionki i fajansu Villeroy & Boch

603
Kufel z pokrywą z oprawą cynową, z dekoracją Jesień (z serii: Cztery pory roku) kamionka jasna z dekoracją reliefową i beżowym
matowym tłem, wys.28,7 cm;
Niemcy, Mettlach, Villeroy & Boch, 1980.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł