Firma BWC-BUTTES WATCH COMPANY

812
Zegarek damski naręczny, mechaniczny, z bransoletką złoto żółte, 14 K (0,585), szkło; koperta 2,7 x 1 0,7
cm, dł. bransoletki 18, 6 cm; waga łączna 23,200 g.
Szwajcaria, 2 tercja XX w.
estymacja: 3 700 - 4 900 zł

Piotr ŁĄTKOWSKI (czynny 1900-1944)

813
Laska ze srebrną rączką, secesyjna drewno hebanowe, lakierowane; srebro pr. 3;
dł. 88 cm, Polska, Warszawa, 1921-1931.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

814
Lampa salonowa, elektryczna porcelana, mosiądz; wys. z oprawką 37,5 cm;
Niemcy, Miśnia, XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

815
Samowar + tacka, z secesyjną dekoracją Rosja, Tuła, Fabryka Samowarów
Braci Alieksieja i Iwana Bataszewych;
po 1900.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Cesarska Fabryka Porcelany (czynna od 1744)

816
Para lichtarzy porcelana biała, brąz złocony; wys. 22 cm;
Rosja, Petersburg, 1894-1917.
estymacja: 5 800 - 7 800 zł

817
Ikona miesięczna - tzw. mineja; lipiec tempera na desce, silnie wygiętej, 48 x 38 x 5,8 cm.
Rosja, XVIII / XIX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

818
Ikona czteropolowa - „czeteroczestnik”, tzw. rodzinna tempera na desce, z tyłu gniazda po 2 szpongach;
53,5 x 43,5 x 5 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 6 300 - 8 400 zł

Firma rusznikarska A. JAKUBOWSKI W POZNANIU

819
Pistolet kapiszonowy, dwulufowy, z pobojczykiem stal, drewno orzechowe, złoto;
dł. lufy 21,5 cm; Poznań, 1 poł. XIX w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

820
Szabla - szaszka oficerska, kaukaska stal, róg, srebro niellowane; dł. całk. 94 cm.
Rosja, Kaukaz, 3 tercja XIX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

821
Kobierzec perski osnowa i wątek - wełniane; 341 x 251 cm.
Iran, Kashan? Tebriz? 1 poł. XX w.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Johann Baptist HOMANN (1664-1724)

822
Mapa Europy miedzioryt na papierze żeberkowanym, ręcznie kolorowany
akwarelą, 49,3 x 58,3 cm (w świetle pp.);
Norymberga, ok. 1706
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

823
Zegar z popiersiem Franciszka Józefa Haydna brąz, mosiądz, emalia; wys. 22,2 cm, szer. 9,7 cm, głęb. 6,3 cm.
Austria, Wiedeń?; ok. poł. XIX w.
estymacja: 3 200 - 4 300 zł

824
Zegar ścienny, kartel, w obudowie klasycystycznej brąz, mosiądz, szkło, tkanina; wys. 72 cm,
Szwajcaria, Genewa, warsztat zegarmistrzowskiej
rodziny Thuiller działającej w XVIII w. we Francji i Szwajcarii
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

825
Lustro neorokokowe ozdobione rzeźbionymi i złoconymi rocailami, 166,8 x 76 x 25 cm,
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 600 zł

826
Szafeczka wisząca w stylu orientalnym wykonana z mahoniowca i dębiny, 49,5 x 57,5 x 23 cm,
Europa Środkowa z elementami mebla chińskiego, XIX/XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

827
Sedes buduarowy w formie taboretu drewno, okleiny mahoniowe, fajans, tkanina;
wys. 44 cm, Europa Środkowa, k. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

828
Postument w manierze Ludwika XVI drewno złocone, marmur, rafia; wys. 108 cm;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

829
Żyrandol 8-ramienny w stylu Księstwa Warszawskiego, zelektryfikowany mosiądz; wys. 101 cm, szer. w ramionach 76 cm.
Polska, 1 poł. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 300 zł

1801
Pierścionek z diamentem diament w starym szlifie, złoto pr. 0.750,
masa całkowita 6.270 g. Okres międzywojenny XXw.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

1802
Pierścionek z diamentami złoto pr.0.585, masa całkowita 3.820g.
Wyrób wykonano w Rosji.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1803
Pierścionek złoty złoto pr. 0.585, masa całkowita 2.400 g
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1804
Pierścień ze św. Jerzym złoto 14 K (56 // 583); waga 3,160 g.
Rosja, pocz. XX w.; Wielka Brytania, Birmingham,
złotnik „GC”; 1928.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Firma GEORGES FAVRE JACOT (czynna od 1865)

1805
Zegarek kieszonkowy, męski, mechaniczny, z dewizką srebro pr. 84 (0,875), emalia, stal, szkło;
Szwajcaria, Le Locle, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Firma wyrobów galanteryjnych „ALEKSANDER”

1806
Miseczka z figurką kobiety brąz, odlew; wys. 16 cm, głęb. 11 cm;
Polska, Warszawa, lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1807
Patera secesyjna na owoce, zwieńczona wazonem ceramika - kamionka; mosiądz; wys. 48 cm;
Austro-Węgry? Niemcy?; pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

1808
Laska z głową orła brąz, drewno, macica perłowa, mosiądz; dł. całk. 91 cm;
Europa Zachodnia, Włochy?; XIX/XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1809
Wachlarz z malowaną sceną rodzajową kość, papier, akwarela, gwasz; wys. 27 cm, szer. 50,5 cm.
Europa Zachodnia, lata 40. XIX w. (?)
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1810
Okimono w formie figurki kobiety - „bijin” kość rzeźbiona, ryta, tusz; wys. 13,2 cm;
Japonia, XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Fabryka Samowarów BRACI WORONCOWYCH

1811
Samowar mosiądz, drewno toczone; wys. 39 cm;
Rosja, Tuła, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

1812
Naczynie zwane w Rosji „fontan” miedź, mosiądz, szkło mleczne; wys. 44 cm, szer. 35 cm, głęb. 34 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1813
Naczynie do wody, z pałąkiem i pokrywą blacha mosiężna, trybowana i rytowana; miedź; wys. 32 cm;
Indie?; XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1814
Ikona - Prazdniki podwójne, z basmą tempera na desce z kowczegiem i dwiema szpongami;
blacha mosiężna trybowana, ryta; 44 x 37 x 5,5 cm.
Rosja, XVIII/XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 400 zł

1815
Ikona - Matka Boska Kazańska tempera na desce silnie wygiętej w łuk, z tyłu 2 szpongi;
35,2 x 30,2 x 5,3 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

1816
Ikona - Matka Boska (fragment Zwiastowania) tempera na desce, drewno lipowe, snycerka,
gipsatura, złocenie płatkowe; 53,5 x 38 x 5 cm.
Rosja, XVIII/XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

1817
Kadzielnica z psem Fo, trójelementowa brąz lany, cyzelowany; wys. 60,5 cm;
Chiny, XIX/XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1818
Kandelabr 4-świecowy brąz, odlew cyzelowany; wys. 49 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

1819
Kris - puginał malajski, w pochwie stal damastowa, drewna egzotyczne, łubie, blacha srebrna;
Archipelag Malajski, XIX/XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1820
Szyszak - element ściennej dekoracji żeliwo, odlew chromowany; wys. 30 cm;
Niemcy?; Włochy?; k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1821
Tapiseria ze sceną rodzajową wełna na osnowie wełnianej; 184 x 120 cm.
Francja, Beauvais?; XVIII/XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1822
Kilim wełna na osnowie lnianej; 108,5 x 195 cm.
Polska, lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1823
Podstawa lampy podłogowej, elektrycznej, w duchu secesji wiedeńskiej blacha miedziana, kuta; wys. 164,5 cm, podstawa 40 x 40,5 cm.
Austro-Węgry, 1 dekada XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

901
Stolik pomocniczy art déco z okrągłym niewielkim blatem, fornirowany wzorzystą okleiną z czeczoty brzozowej;
wys. 76 cm, śr. 64,3 cm; Polska, ok. 1930;
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

902
Para szafek nocnych w stylu art déco fornirowanych wzorzystą brzozą i różą;
58 x 60 x 35 cm; Polska, lata 20. XX w.;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

903
Toaletka eklektyczna z trójdzielnym lustrem na komodowej podstawie, orzech;
158,5 x 106 x 76 cm; Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

904
Toaletka - pudreza w stylu neorokokowym jaworowa; 73 x 73 x 40,5 cm;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.;
estymacja: 2 800 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 000 zł

905
Stół w stylu Ludwika Filipa okrągły, wsparty na czwórnogu, mahoniowy; 76 x śr. 83 cm;
Europa Środkowa, po poł. XIX w.;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

906
Komplet siedzisk w stylu Ludwika Filipa złożony z czterech krzeseł o falistych liniach szkieletu, mahoniowych;
krzesła - 96 x 47 x 47 cm; Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 200 zł

907
Stolik do robótek w stylu późno-biedermeierowskim z workiem na robótki pod blatem, wykonany z mahoniu i orzecha;
77,5 x śr. 47 cm;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł