Wiktor KORECKI (1890-1980)

126
Nokturn olej, płótno; 60,5 x 92 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

127
Kwitnące drzewo gwasz, tektura; 72 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

128
Starość i młodość olej, tektura; 33 x 44 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

129
Chłopiec grający na okarynie olej, płótno; 52,5 x 46 cm;
sygn. u dołu po środku: Z. STRYJEŃSKA.
estymacja: 24 000 - 32 000 zł
Cena sprzedaży 24 000 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1883)

130
Macierzyństwo, 1930 olej, płótno; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: L. Gottlieb;
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

131
Autoportret z paletą, 1890 olej, płótno; 120 x 85 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: Mieczysław Reyzner Paryż 1890;
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Cena sprzedaży 43 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

132
Portret siostry artysty Bronisławy - We wnętrzu, 1920 olej, tektura; 74 x 102 cm;
sygn. i dat. p. g.: J. Malczewski / 1920.
estymacja: 140 000 - 180 000 zł

Karl SCHAETTE (1884-1951)

133
Pejzaż górski olej, płótno; 80,5 x 80,5 cm;
sygn. l. d.: C. SCHAETTE / MCHN [Munchen].
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Max F. RICHTER-REICH (1896-1950)

134
Targ kwiatowy w Amsterdamie olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. l. d.: F. RICHTER-REICH;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Wacław SZYMANOWSKI (1859-1930)

135
Góralskie zaloty, ok. 1920 olej, płótno; 61,5 x 91 cm;
sygn. l. d.: Wacław Szymanowski
estymacja: 30 000 - 38 000 zł
Cena oferowana 25 000 zł

Ksawery KANIEWSKI (1805-1867)

136
Portret mężczyzny z laską, 1864 olej, płótno dublowane; 72 x 59 cm
sygn. i dat. p. d.: Kaniewski / R. 1864.
estymacja: 5 800 - 7 800 zł

Victor SCHIVERT (ok. 1863-1926)

137
Zaloty, ok. 1890 olej, deska; 41 x 31,5 cm;
sygn. i opisany l. d.: V.Schivert. Mu¨nchen.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.,

138
Satyr wyciągający cierń ze stopy Oreada według ryciny Jana Harmensz’a Mullera powstałej
na podstawie rysunku Bartholomeusa Sprangera (1546-1611)
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Mieczysław von HABENSTREIT, XIX / XX w.

1101
Kominy w Strążyskach, 1910 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 37 x 52 cm;
sygn., dat. i opisana p. d.: Kominy w Strążyskach / M. von Habenstreit / 1910;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

1102
Izabella Czartoryska, lata 70. pisak, akwarela, papier; 39 x 29 cm (w świetle pass-partout);
sygn. p. d.: majaberezowska
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Jerzy KOŻUCHOWSKI (1893-1967)

1103
Kirasjer na koniu akwarela, papier; 31 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JKożuchowski;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Zygmunt DOBRZYCKI (1896-1970)

1104
Pejzaż z rzeką, 1949 gwasz, papier; 23 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: ZDobrzycki 49.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Nikolai Dimitrievivh PROKOFIEV (1866-1913)

1105
Statki na morzu akwarela, karton naklejony na tekturę; 12,5 x 17,5 cm;
sygn. p. d. cyrylicą: N. Prokofiev, wraz z datą: 1902.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

1106
Góral z fajką pastel, papier; 50 x 35 cm;
sygn. l. d.: St. Górski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

1107
Żyd nad księgą pastel, papier; 28 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany l. d.: Ar. Markowicz / Kraków.
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

Zbigniew GOSTWICKI (1906-2003)

1108
Pejzaż, 1935 gwasz, papier; 23,5 x 32 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Zb. Jarosz Gostwicki / 1935.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

1109
Na skraju lasu akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
34 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: St. Żurawski (ołówkiem);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

B. SAPIRMAN, XX w.

1110
Żyd nad księgą, 1934 gwasz, papier; 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: B. SAPIRMAN / 934 (słabo czytelna).
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

1111
Motyw miejski akwarela, papier; 22 x 13,5 cm;
u dołu napis: OLMPAKWSIMIASTOPNKIA 25 OZ.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1112
Zatoka Pucka akwarela, papier naklejony na tekturę;
24,5 x 34,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: St Żurawski (ołówkiem);
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Kajetan KOSIŃSKI (1847-1935)

1113
Wesele krakowskie akwarela, tektura; 17,5 x 31 cm;
sygn. l. d.: K. Kosiński.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 900 zł

Stanisław JÓŻEWSKI, XX w.

1114
Morze - zestaw 5 prac tempera, papier;
wymiary każdego obrazu około: 30 x 34,5 cm;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

1115
Kazimierz nad Wisłą, 1953 olej, karton; 16,5 x 23,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kidoń 1953 (ołówkiem);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Malarz nieokreślony polski, XX w.

1116
Tyniec olej, płótno, 28,5 x 32,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: … (ołówkiem, nieczytelnie).
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Danuta SŁUCZANOWSKA-OSADCZY (ur. 1926)

1117
Wiejska chata olej, sklejka, 38 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis: Słuczanowska / ur. 1926 ASPK 1975 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Cena oferowana 800 zł

Witold LEONHARD (1890-1947)

1118
Studium chmur, 1910 olej, tektura; 23 x 24 cm;
sygn. i dat. p. g.: Witold Leonhard. / 1910.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

I. CZYŻEWICZ, XX w.

1119
Władzia, 1930 olej, sklejka; 99 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: WŁADZIA. / I CZYŻEWICZ / 1930.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1120
Portret kobiety, ok. 1930 olej, płótno; 70,5 x 50 cm;
sygn. p. d. … (nieczytelna).
estymacja: 5 400 - 7 200 zł
Cena oferowana 4 200 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

1121
Portret Jerzego Horodyńskiego olej, tektura; 41,5 x 31,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1950 / Wlastimil / Hofman
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 300 zł

Georg MAJEWICZ (1897 - 1973)

1122
Dziki olej, płótno naklejone na płytę;
68,5 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: G. MAJEWICZ.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

1123
Budowa olej, tektura; 22 x 41,5 cm;
sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Mieczysław RAKOWSKI (1883-1947)

1124
Wnętrze kościoła św. Michała i św. Guduli w Brukseli, 1934 olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. de Rakowski / 1934;
estymacja: 3 900 - 5 200 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

1125
Pejzaż z Przyszowej, 1928 olej, tektura; 36 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wodzinowski / 26-VII 1928;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena oferowana 1 900 zł

Jerzy KOŻUCHOWSKI (1893-1967)

1126
U wodopoju olej, deska; 24,5 x 18 cm;
sygn. l. d.: JKożuchowski;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

CIROLI, XX w.

1127
Fontanna olej, deska; 22,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. Ciroli ? (słabo czytelna).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Adam SETKOWICZ (1875-1945)

1128
Na wsi olej, tektura; 14 x 18 cm;
sygn. l. d.: A. SETKOWICZ.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Eugen BRACHT (1842-1921)

1129
Pejzaż z polną drogą olej, płótno; 42 x 55 cm;
sygn. l. d.: EUGEN BRACHT.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 8 500 zł

Ałła LASKOWSKA (1920-2000)

1130
Dachy miasta olej, płótno; 61 x 80 cm;
na odwrocie opis dotyczący własności, flamastrem.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

1131
Postój przed domem, 1951 olej, tektura, 36 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1951
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

1132
Morze, 1938 olej, płótno; 43,5 x 66 cm;
sygn. i dat. p. d.: R. Bratkowski 1938 ? (data słabo czytelna).
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Beatries LEWIN, XX w.

1133
Colombina olej, płótno naklejone na płytę; 61 x 31 cm;
sygn. p. g.: Beatries Lewin.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony

1134
Akt - rzeźba olej, płótno; 73,5 x 54 cm;
sygn. p. d.: W. T(…) - słabo czytelna.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Roman BREITENWALD (1911-1985)

1135
Powrót olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł