Błażej IWANOWSKI (1889-1966)

1136
Żółte róże olej, tektura; 34 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Błażej Iwanowski.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

1137
Pejzaż olej, tektura; 14 x 16,5 cm;
sygn. l. d.: St. Paciorek;
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 700 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

1138
Zimowa noc olej, płótno; 60,5 x 90,5 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 5 400 - 7 200 zł
Cena oferowana 4 200 zł

Karol HEIMROTH (1860-1930)

1139
Dziewczyna z koralami olej, płótno dublowane (?); 82 x 59 cm;
sygn. p. d.: Heimroth.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

1140
Szarża ułanów olej, płótno; 85 x 115 cm;
sygn. p. d.: E. Mesjasz.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Krystyna HEINTZE-PASZKOSKA ? (1922-1982)

1141
Kwiaty w dzbanku olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: K. Heintze (słabo czytelna);
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

1142
Stary Żyd z księgą olej, sklejka; 23 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: K. Szewczenko;
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1143
Żyd grający na skrzypcach olej, sklejka; 27 x 20 cm;
sygn. p. d.: K. Szewczenko.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1144
Szewc olej, sklejka; 30 x 25 cm;
sygn. l. d.: K. Szewczenko
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)

1145
Pastuszek, 1929 olej, płyta; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: KŻelechowski, dat. l. d.: 1929.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

1146
Apasz z papierosem olej, płótno; 40 x 30 cm;
sygn. p. g.: G. Mendoly.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 900 zł

Edward WIECZOREK (1901-1988)

1147
Pejzaż z postaciami na drodze olej, tektura; 23 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Ed. Wieczorek.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

John Joseph ENNEKING (1841-1916)

1148
Kwiaty olej, płótno; 60,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Enneking;
estymacja: 4 600 - 6 000 zł

Herman [Zvi] EHRMAN (1903-1993)

1149
Kąpiące się olej, płótno; 68 x 55 cm;
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

1150
Portret chłopca olej, deska; 9 x 15 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofmann.
estymacja: 5 800 - 7 800 zł
Cena oferowana 4 800 zł

Gloria KOSSAK ? (1941-1991)

1151
Widok na Giewont piórko, sepia, tusz, papier; 25,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
napis u dołu wtórny (?): GLORIA KOSSAK.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

1152
Chatka kaszubska - Kościerzyna olej, tektura; 32,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. Przebindowski ;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Gustave den DUYTS (1850-1897)

1153
Wozy w mieście olej, płótno; 38,5 x 55 cm;
sygn. l. d.: Gustave Den Duyts
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Alojzy REICHAN (1807-1860)

1154
Portret kobiety olej, płótno; 65,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Reichan (przetarcia malatury)
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

1155
Apoteoza Słońca olej, płótno; 84,5 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: L. Pękalski.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

L. DORIES, XIX/XX w.

1156
Spacer w parku olej, płótno; 47,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: L. Dories
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Błażej IWANOWSKI (1889-1966)

1157
Barbakan w Warszawie, 1960 olej, tektura; 29,5 x 39,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Błażej Janowski / 1960;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

201
Św. Sebastian drewno gładzone; wys. 73 cm, szer. ca 26 cm, głęb. 23 cm.
Niemcy?, XVIII/XIX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Roger GODCHAUX (1878-1958)

202
Siedzące lwiątko SUSSES FRERES (odlewnia)
terakota; wys. 19,3 cm; Francja, Paryż,
lata 30. XX w. (wersja ceramiczna późniejsza)
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

203
Posążek Buddy brąz, odlew cyzelowany; blacha mosiężna; wys. 38,5 cm;
Daleki Wschód (Chiny?); pocz. XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

204
Kobieta z paterą stop metali brązowiony, gips brązowiony;
Europa Zachodnia, pierwowzór ok. 1930,
odlew oferowany koniec XX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Georges VAN der STRAETEN (1856-1941)

205
Popiersie kobiety w apaszce brąz, patynowany, malowany; wys. 47 cm;
Francja, ok. 1900
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Wiktoria JACYNA (1871-1944)

206
Popiersie lotniczki - Janiny Lewandowskiej (1908-1940) Władysław MIECZNIK (1903-1989) - odlew
brąz patynowany; granit polerowany;
Warszawa, 1929, odlew późniejszy.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Cyprian GODEBSKI (1835-1909) - według

207
Popiersie Adama Mickiewicza Władysław MIECZNIK (1903-1989) - odlew
brąz patynowany; granit polerowany; wys. 14,5 cm;
Warszawa, 2 poł. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Claude Michel - CLODION (1738-1814) - według

208
Satyr z nimfą i puttem R. COTTIN & Fils - odlewnia
brąz, odlew cyzelowany, czarna patyna; wys. 53 cm;
Francja, odlew Paryż, pocz. XX w.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Autor nieustalony

209
Molier (Jean-Baptiste Poquelin) brąz, odlew patynowany, marblit; wys. 43 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 9 500 - 12 500 zł

Alfred DUBUCAND (1828-1894)

210
Myśliwski zwiad brąz, odlew patynowany, lakier; wys. 25 cm;
Francja, k. XIX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Jean-Pierre CORTOT (1787-1843)

211
Filippides - posłaniec spod Maratonu Ferdinand BARBEDIENNE (1810-1892) - odlewnia
brąz, odlew patynowany; wys. 38,5 cm;
Francja, Paryż, odlew k. XIX w.
estymacja: 8 500 - 11 500 zł

212
Bachantka siedząca na beczce z winogronami brąz patynowany, marmur; wys. 18 cm;
Francja, odlew XIX/XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

1201
Putto drewno lipowe, polichromowane, złocone;
wys. 38,9 cm, szer. 24 cm, głęb. 19 cm.
Europa Środkowa, ok. poł. XVIII w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

1202
Skrzydlate putto drewno lipowe, polichromowane, złocone;
wys. 58 cm, szer. 45,5 cm, głęb. 22,5 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Autor nieustalony

1203
Pieta drewno lipowe, płaskorzeźbione, pokostowane;
wys. 58 cm, szer. 34 cm, głęb. 6 cm.
Europa Środkowa, 2 tercja XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Gustave VAN VAERENBERGH (1873-1927)

1204
Popiersie kobiety alabaster, brąz złocony, marmur;
wys. 24,5 cm, szer. 20 cm, głeb. 10,5 cm.
Belgia, Schaarbeek, 1924
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

Paul KOWALCZEWSKI (1865-1910)

1205
Dawid Fritz KOCHENDORFER (1865-1942) Kunstanstalt München
terakota patynowana; wys. 49 cm, szer. 28 cm, głęb. 30 cm.
Niemcy, Monachium, ok. 1905.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Henryk KOSSOWSKI (syn) (1855-1921)

1206
„Piosenka” kompozycja metali brązowiona, drewno toczone, czernione, mosiądz;
wys. 58 cm, szer. 18,5 cm, głęb. 23,5 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1207
Śmiejący się Budda żeliwo, dociążane od spodu; ślady złocenia;
wys. 25 cm, szer. 20,5 cm, głęb. 17cm.
Daleki Wschód, Chiny?; pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Autor nieustalony

1208
Amorek z delfinem brąz, odlew patynowany;
wys. 37,7 cm, szer. 11 cm, głęb. 14,5 cm.
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Charles-Maurice BERTIN (?) ( 1887 - 1956 ?)

1209
„Na finiszu” brąz, zielona patyna; marmur;
wys. 29,5 cm, podstawa 30 x 22 cm.
Francja, lata 30. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

E. ENGLER (czynny XIX/XX w.)

1210
“Viens - y!” - Pastuszek nawołujący trzodę brąz patynowany, malowany;
wys. 36,5 cm, szer. 14,8 cm, głęb. 10 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Eugene LAURENT (1832-1898)

1211
Chłopczyk na łyżwach brąz, odlew patynowany, lakier; marmur;
wys. 35 cm, szer. 19 cm, głęb. 19,7 cm.
Francja, odlew ok. 1900.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Aleksiej Pietrowicz GRACZEW (ok. 1780-1850)

1212
Na pędzących saniach brąz patynowany; wys. 9 cm, dł. 23,8 cm, szer. 8 cm.
Rosja, K. F. WERFEL - fabryka odlewów,
Petersburg, odlew XIX/XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Adam SIEMASZKO (1903-1993)

1213
Hocki-klocki - karykatura Józefa Piłsudskiego brąz, odlew patynowany; marmur;
wys. całk. 33 cm, podstawa 13,2 x 13,4 cm.
Polska, 1930
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Józef GIELNIAK (1932-1972)

301
Bukowiec naoczny - dla synka linoryt, papier; 23 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Gielniak. (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł