Bożena JĘDRZEJEWICZ-KRZYSIK (ur. 1950)

1408
Zimowa martwa natura, 1982 gwasz, papier; 62,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: BJ 1982.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

1409
Dwór w Szmbarku i Thanatos, 1998 gwasz, papier; 62,8 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: BJ 1982.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Jacek Dominik CYGANEK (ur. 1961)

1410
Powiedz mi coś o sobie, 2017 tempera żółtkowa, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: Jacek Dominik Cyganek;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Eugenia RÓŻAŃSKA (1906 lub 1909-1982)

1411
Łamigłówka, 1965 olej, płótno; 100 x 81,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Eug Różańska / 65,
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Edmund BURKE (1912-1999)

1412
Modelka z białą draperią, 1966 olej, płótno; 81 x 60 cm;
sygn. l. d.: burke;
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Władysław RZĄB (1910-1992)

1413
Tłum olej, płyta; 52,5 x 62,5 cm;
sygn. p. d.: Rząb.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

J.A.WAGNER, XX w.

1414
Piekło, 1973/5 olej, płótno; 146,5 x 97 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wagner 75;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Aleksander TUREK (1933-2016)

1415
Przed domem, 1977 olej, płótno; 69,5 x 79,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Turek 77.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Aleksander TUREK (1933-2016)

1416
Kwitnący sad, 1996 olej, płótno; 70 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Turek 1996.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena oferowana 800 zł

Zbigniew CZAJKOWSKI (1932-2010)

1417
Martwa natura z kwiatami olej, płótno; 92,5 x 73,5 cm;
sygn. p. d.: Z. Cz.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Aleksander TUREK (1933-2016)

1418
Miasteczko nad rzeką, 1975 olej, płótno; 69 x 80 cm;
sygn. p. d.: A. Turek 75.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena oferowana 800 zł

Jan BETLEY (1908-1980)

1419
Pejzaż, 1974 olej, płótno; 47 x 61,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Betley 74.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Jan BETLEY (1908-1980)

1420
Miasteczko, 1974 olej, płótno; 46 x 61 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jan Betley 74.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Franciszek KMITA (1926-2013)

1421
Peniscola Puerto [Okręty], 1982 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: Kmita;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Jan BETLEY (1908-1980)

1422
Kolumna Zygmunta, 1977 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jan Betley 77.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Alojzy BALCERZAK (ur. 1930)

1423
Port we Władysławowie, 1954 olej, płótno; 46,5 x 60,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Balcerzak 54;
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Włodzimierz DAWIDOWICZ (ur. 1940)

1424
Obserwatorka olej, płótno; 65 x 50,5 cm;
na odwrocie napis: W DAWIDOWICZ / OBSERWATORKA / AKRYL + 1[978]R - ?. (nieczytelnie).
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Józef KOWALIKOWSKI (1910-?)

1425
Pejzaż, 1965 olej, płótno; 53,5 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kowalikowski 65 r.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Juliusz NARZYŃSKI (ur. 1934)

1426
Tu i jesień pełna tajemnic, 2015 olej, płótno; 60 x 80,5 cm;
sygn. u dołu: Jul. Narzyński;
estymacja: 5 800 - 7 800 zł

Juliusz NARZYŃSKI (ur. 1934)

1427
Upadek Ikara, 2011 olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. i dat. u dołu: Jul. Narzyński 11;
estymacja: 4 800 - 6 400 zł

Jerzy STAJUDA (1936-1992)

1428
Kompozycja 0211 akwarela, papier; 24,5 x 18 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: [monogram wiązany], l. d.: numer: 0211.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Wolfgang GRASSE (1930-2008)

1429
Autoportret z maską, 1958 olej, tektura; 48 x 36 cm;
sygn. dat. śr. g.: W. GRÄSSE / SELBSTBILDNISS (sic!) / MIT MASKE 85 oraz l. d.: W. GR.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jarosław KAWIORSKI (ur. 1955)

1430
Postać siedząca, 2001 olej, płótno; 150 x 120 cm;
na odwrocie na płótnie opis autorski: KAWIORSKI 2001 / "POSTAĆ SIEDZĄCA".
estymacja: 5 400 - 7 200 zł

Jarosław KAWIORSKI (ur. 1955)

1431
Postaci, 1999 olej, płótno; 150 x 110 cm;
na odwrocie na płótnie opis autorski: POSTACI / KAWIORSKI 99 / ATA 12.
estymacja: 5 400 - 7 200 zł

Franciszek KMITA (1926-2013)

1432
Gdańsk, 1973 olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: Kmita;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Franciszek KMITA (1926-2013)

1433
Brugia, 1975 olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: Kmita;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Renata SZPUNAR-KUBCZYK (ur. 1970)

1434
Peribleptos -Mistra, z cyklu: Grecja, 2008 akryl, papier gruntowany; 31,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: SZPUNAR;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

1435
Hagia Sofia w Mistrze, 2008r. akryl, papier gruntowany; 31,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: SZPUNAR;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

1436
Wspomnienia - Southampton - US olej, płótno; 100 x 70;
sygn. i dat. p. d.: BJ (monogram wiązany) 2016.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

1437
Ocean II Southampton - Us. olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: BJ (monogram wiązany) 2016.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Irena SEŃCZUK-HEINZ ? (ur. 1931)

1438
Na targu, 1965 akwarela, tusz, piórko, papier; 22 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: … / 1965 (słabo czytelna).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Sławomir LEWCZUK (ur. 1938)

1439
Tomograficzny II, z cyklu: Symptomy, 2017 olej, płótno; 80 x 110 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi u dołu: LEWCZUK 17.;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Ludwik KLIMEK (1912-1992)

1440
Fioletowe kwiaty, 1976 olej, płótno; 62,5 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: KLIMEK 76.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

A. SLEZAK, XX w.

1441
Kompozycja z kulami, 1985 technika własna, olej, relief, płótno; 50 x 64 cm;
sygn. l. d.: A. SLEZAK 85.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Marian KONIECZNY (1930-2017)

501
Popiersie chłopca - „La belle Bo…”, 1998 brąz, odlew patynowany; wys. 56 cm, szer. ca 44 cm, głęb. ca 28 cm.
Polska, 1998;
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Jerzy LESKI (1906-1969)

502
Praca brąz, odlew patynowany; wys. 28 cm, podstawa 33 x 16 cm.
Polska, 1930 (odlew - lata 60. XX w.);
estymacja: 2 800 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 100 zł

Marek KOWALSKI (ur. 1954)

503
Gabryela, 1998 drewno polichromowane;
wys. 150 cm (wraz z podstawą);
estymacja: 12 000 - 18 000 zł

Jan STĘPKOWSKI (1952-2011)

504
Akt kobiecy część torsu; marmur; wys. 152 cm;
sygn. na podstawie: STEP
estymacja: 22 000 - 30 000 zł

Manufaktura Porcelany w Sevres (zał.1738/1756)

601
Para talerzy dekoracyjnych z miniaturami portretowymi: 1) Comtesse Stéphanie Marie Rose Tascher de la Pagerie (?; 1788-1832),
2) Marszałka Józefa Poniatowskiego (1763-1813);
Jean Georget (1760-1823)? - miniatury
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Francja - manufaktura nieustalona - Paryż?

602
Nalewka hełmowa złocona z dwiema miniaturami portretowymi w kolistych rezerwach porcelana, złocenia błyszczące i matowe, grawerowane,
farby naszkliwne; Francja - Paryż?, 1 ćw. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Państwowa Manufaktura Porcelany w Miśni

603
Świecznik pięcioramienny art déco farby naszkliwne, złocenia; wys. 21,3 cm, średn. ok. 36 cm;
Manufaktura w Miśni, lata 1924-1934.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Johann J. Kaendler ( 1706-1775)

604
Grupa krynolinowa: Zaloty (Liebesgruppe) wg modelu z ok. 1744/45
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Królewska Manufaktura w Miśni, poł. XIX w.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

1601
Para wazonów szkło iryzujące, nitkowane; wys. 27,5 cm;
Austro-Węgry, w typie Loetz-Witwe, lata 1910-1920.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Wytwórnia nieustalona - Europa Środkowa

1602
Talerz dekoracyjny ze szlakiem z ptakami i gałązkami wokół kołnierza szkło barwione w masie w kolorze kremowo-mlecznym,
dekoracja odlewana(?) cyzelowana; XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Altrohlauer Porzellanfabrik AG, Moritz Zdekauer

1603
Wazon z pędami kwitnących róż Austria (Czechy), Altrohlau (Stara Role),
1884 - 1909 r.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Manufaktura Porcelany w Sevres, XIX/XX w.

1604
Biegnący Amor z kołczanem wg Louisa Simona Boizot (1743-1809)
biskwit porcelany; wys.28 cm;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1605
Serwis satsuma, z "brokatową" dekoracją Japonia, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1606
Serwis deserowy z miniaturami naśladownictwo Wiednia - Czechy lub Austria,
XIX/ XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł