819
Lustro ścienne w dekoracyjnej ramie tafla lustrzana fazowana, drewno, gipsatura, pozłota;
wys. 145 cm, szer. 100,5 cm, głęb. ca 12 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 300 zł

820
Skrzynka płaskorzeźbiona w stylizowane motywy ludowe drewno brzozowe, metal chromowany;
wys. 30,5 cm, szer. 57 cm, głęb. 36 cm.
Europa Środkowa, 1900
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Firma platernicza NORBLIN & Co (czynna od 1820)

821
Lustro toaletowe, z podpórką tafla lustrzana fazowana, drewno mahoniowe,
brąz złocony, blacha mosiężna; wys. 76 cm, szer. 57 cm.
Warszawa, 1896-1914
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

822
Zegar szkieletowy, wagowy, ścienny żelazo, stal, mosiądz; wys. 25 cm, szer. 12,3 cm, głęb. 15 cm.
Europa Zachodnia, XVII / XVIII w.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

1801
Laska z kościaną gałką drewno mahoniowe, kość, stal;
wys. 92,5 cm, średnica gałki 5 cm.
Niemcy? pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1802
Laska ze srebrną rączką drewno czernione, srebro pr. 800;
wys. 90,5 cm, rączka 11 x 2,7 cm.
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1804
Album z zestawem pocztówek - aktów kobiecych Europa Zachodnia (Francja, Włochy, Niemcy);
album - lata 20. XX w., pocztówki XIX - XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 200 zł

1805
Ikona - Relikwiarz Krzyża, w kiocie mosiądz, odlew srebrzony, emalia; drewno lipowe,
snycerka, gipsatura; całość 67, 3 x 48,5 x 15,5 cm.
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 5 400 zł

1806
Ikona - Matka Boska Włodzimierska - „Umilenije” tempera na desce, łukowo wygiętej,
z dwoma gniazdami nie zachowanych szpong; złocenia;
40 x 31,2 x 4,5 cm. Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 4 300 - 5 800 zł

1807
Ikona - Chrzest Jezusa, z basmą tempera na desce, blacha mosiężna, tłoczona;
czerwona tkanina; 31 x 25,8 x 4 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 400 zł

1808
Ikona - Prazdniki tempera na desce, gniazda po dwu szpongach;
26,5 x 22,3 x 1,8 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

1809
Madonna Immaculata kość słoniowa, rzeźbiona;
wys. 26 cm, szer. 11,5 cm, głęb. 5 cm.
Europa Zachodnia, Portugalia?; XIX w.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

1810
Miecz japoński - katana, w pochwie Japonia, pocz. XX w. (?)
estymacja: 3 200 - 4 300 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Fabryka lamp naftowych i palników BERGULIES

1811
Lampa naftowa Niemcy, Berlin, XIX/XX w, kominek szklany - Polska,
Piotrków Trybunalski, Huta Szkła „HORTENSJA”
1 poł. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1812
Lampka nocna z kloszem witrażowym Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1813
Szofar -instrument rytualny - judaicum róg barani; dł. 25 cm, szer. 12 cm, głęb. 3,4 cm.
Europa Środkowa, lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1814
Tkanina dekoracyjna wełna (sukno); haft ręczny muliną; 73 x 120 cm.
Polska?; lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1815
Kilim art-deco wełna; 107 x 174,5 cm.
Europa Środkowa, Polska?; lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1816
Parochet - zasłona na Aron ha-Kodesz - szafę na zwoje Tory w synagodze; judaicum aksamit, satyna, taśma z nicią srebrną i złoconą;
frędzle pasmanteryjne; 140 x 142 cm.
Europa Środkowa, Polska?; 1 tercja XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1817
Tkanina w manierze Ludwika XV materia o płóciennym splocie, wełna?; malowana; 157 x 125 cm.
Europa, wytwórnia nieokreślona, 2 poł. XIX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

1818
Gazetnik drewno sosnowe, fornirowane, metal złocony, mosiądz;
wys. 103 cm, szer. 44,5 cm, głęb. 29 cm.
Europa Środkowa, Wiedeń?; 1-2 dekada XX w.
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

1819
Lustro ścienne w rzeźbionej ramie drewno sosnowe, mahoniowe; tafla lustrzana (wtórna);
wys. 91,5 cm, szer. 101 cm, głęb. 6 cm.
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

901
Lampa stojąca w stylu art déco grab, buczyna (?), sklejka; 188 x 48,4 x 48,4 cm; Polska, lata 30. XX w.;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

902
Stolik pomocniczy klasycyzujący z rozkładanym blatem, mahoniowy; 77,8 x 58 x 49 cm,
blat po rozłożeniu 116 x 49 cm; Anglia (?), pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

903
Para szafek nocnych w stylu art déco mahoniowych; 59,3 x 59 x 37 cm;
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

904
Komplet siedzisk w stylu Ludwika Filipa złożony z czterech krzeseł o falistych liniach szkieletu, mahoniowych;
krzesła - 96 x 47 x 47 cm; Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 000 zł

905
Stół w stylu Ludwika Filipa okrągły, wsparty na czwórnogu, mahoniowy;
76 x śr. 83 cm; Europa Środkowa, po poł. XIX w.;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

906
Stolik pomocniczy w stylu Ludwika Filipa fornirowany wzorzystym palisandrem i inkrustowany
ulistnioną wicią z macicy perłowej, 84,2 x 45,7 x 55,5 cm;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 500 zł

907
Bufet art déco fornirowany wzorzystym orzechem, z dekoracyjnymi stalowymi okuciami;
78,8 x 260 x 60,5 cm; Europa Środkowa, ok. poł. lat 30. XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

908
Szafa eklektyczna zamykana skrzydłami ozdobionymi rzeźbionymi liśćmi, orzechowa;
195,5 x 123 x 62 cm, Polska, koniec XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

909
Stolik eklektyczny z marmurowym blatem, wspartym na gryfie;
śr. 82 x 72 cm; Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

910
Toaletka w stylu biedermeier mahoniowa; 192 x 116 x 62 cm;
Polska (?). 1 ćw. XIX w., po rekonstrukcji na pocz. XX w.
estymacja: 13 000 - 17 000 zł

911
Komplet siedzisk eklektycznych orzechowych, tapicerowanych;
fotele - 106,5 x 64 x 72,5 cm; 4 ćw. XIX w, Polska (?).
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 200 zł

912
Stół eklektyczny dębowy; 78,5 x 140 x 107,5 cm, 5 wkładów - 56,5 x 107,5 cm;
Polska (?), XIX/XX w.
estymacja: 4 200 - 5 600 zł

1901
Stół art déco owalny, z szafką w trzonie, mahoniowy; 76,3 x 140 x 105,5 cm, wkład 55 x 105,5 cm;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1902
Stolik art déco okrągły, brzozowy; 78 x śr. 78 cm,
Polska, l. 30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1903
„Stolik pod radio” orzechowy; 71,8 x 62,5 x 39 cm,
Przedsiębiorstwo Obróbki Drzewa w Koronowie, typ. 600-203 A., l. 50. XX w.
estymacja: 600 - 800 zł

1904
Para fotelików buczyna; 76 x 44 x 52 cm;
Zakład Mebli Giętych Fameg w Radomsku, model A-5942, l. 70. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 500 zł