Dr Gustaw von HAYEK (1836-1911)

1
Wielki atlas do zoologii, botaniki i mineralogii Warszawa 1887. Przekład przejrzał Dr Józef Baranowski.
Atlas zawiera 120 barwnych litografii,
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Stanisław LEWANDOWSKI (1859-1940)

2
Henryk Siemiradzki (1843-1940) Z dziewięćdziesięcioma trzema ilustracyami w tekście, dziesięcioma heliograwiurami,
dwoma kolorowemi facsimiliami szkiców olejnych i portretem.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899) - według

3
Stanisław Rewera Potocki wracający z wyprawy tureckiej, przyjmuje wyoraną buławę chromolitografia, papier; 34 x 74 cm (w świetle passe-partout);
l. d. w kompozycji: Thurwangu lit.
p. d.: Juliusz Kossak / Monachium / 1875
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

4
Portret Egona Petri węgiel, papier; 45 x 36,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Józ Mehoffer, poniżej napis: Egon Petri.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

5
Las, 1917 kredka litograficzna czarna, ołówek, karton kremowy;
25 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

1001
Bóg - Człowiek w opisie Ewangelistów Jan Fra ANGELICO - obrazy
Luigi SALOMONE - litografie
Rzym 1914
estymacja: 900 - 1 200 zł

1002
Malarstwo XIX wieku, Malarstwo klasyczne Warszawa 1938, Wydawnictwo Jakóba Mortkowicza, 34 x 25 cm,
oprawa wydawnicza, kremowe płótno, tytulatura tłoczona złotem
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Stefan ŻEROMSKI

1003
Popioły Powieść historyczna z końca XVIII wieku i początku XIX. T. 1 - 2.
Sześć barwnych akwarel malował Michał Boruciński.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Wydawnictwo Gutenberg

1004
ENCYKLOPEDIA POWSZECHNA Kraków, [1926-1937], 18 tomów wraz z 4 suplementami,
komplet 22 woluminy, 25 x 16 cm, oprawa wydawnicza płócienna
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

JAN MATEJKO

1005
Album Warszawa 1873-1876, nakład i druk Salomona Lewentala, 46 x 67 cm;
oprawa wydawnicza twarda, płótno, tytulatura tłoczona złotem
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

1006
Kościół św. Barbary, 1911 autolitografia barwna, papier;
39 x 27 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

1007
Kościół św. Katarzyny, 1911 autolitografia barwna, papier; 29 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana na kamieniu p. d.:
KRAKÓW CZAJKOWSKI STANISŁAW 1911;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Włodzimierz BŁOCKI (1885-1921)

1008
Kościół św. Marka, 1911 autolitografia barwna, papier;
34,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: WBłocki 911;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Jan Kanty GUMOWSKI (1883-1946)

1009
Lublin. Brama Krakowska, z cyklu: Motywy architektury polskiej, 1918 litografia barwna, papier; 44 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana p. d.: Lublin. Brama krakowska / JGumowski. 918.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 700 zł

Rudolph STORCKLIN (1723-1756)

1010
Zestaw 3 grafik o tematyce sakralnej Car[lo] ORSOLINI, XVIII w. ?
1. Ukrzyżowanie 2. Zesłanie Ducha św.
3. Komunia święta
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Marie Catherine PRESTEL (1747-1794)

1011
Scena wiejska mezzotinta, papier; 45 x 63 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d. w kompozycji: M. Cath. Prestel / 1787
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

AMÉDÉE VARIN (1818-1883), EUGENE VARIN

1012
Zaręczyny według: Anton DIEFFENBACH (1831-1914)
akwaforta, akwatinta, mezzotinta, papier;
53 x 79 cm (wymiar kompozycji)
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

1013
Stanisław Potocki Starosta Halicki, poległy w bitwie pod Wiedniem, w narożniku herb Pilawa;
drzeworyt, papier; 33 x 19 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

Janina SÜSSLE-MUSZKIETOWA (1903-1956)

102
Matka z córką gwasz, karton jasnobrązowy; 17 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Muszkietowa (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)

103
Pejzaż akwarela, papier; 33,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Juliusz Holzmuller;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Zygmunt SZPINGIER (1901-1960)

104
Kobieta w fotelu ołówek, węgiel, papier; 40 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Z. Szpingier.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)

105
Pejzaż tusz, akwarela, gwasz, papier; 49 x 64 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Cyan (faksymile).
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Henryk EPSTEIN (1892-1944)

106
W porcie, lata 30-te XX w. ołówek, akwarela, papier żeberkowy;
40 x 52 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: H. Epstein (ołówkiem).
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

107
Nad księgą - grupa trzech Żydów, ok. 1920 pastel, papier żeberkowy, jasnobrązowy;
43,6 x 30,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Artur / Markowicz;
estymacja: 4 200 - 5 600 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

108
Truskawiec - na drodze do Marysi, ok. 1910 akwarela, papier; 35 x 24,5 cm;
estymacja: 6 200 - 8 300 zł

109
Odpoczynek, 1915 akwarela, papier; 28 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867-1952)

110
Klify na Capri, 1923 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
30 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SJaxa / 1923.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

111
Obraz dwustronny: Popiersie wiejskiej dziewczyny,
Pejzaż z kościołem Mariackim z Plant, po 1900
estymacja: 350 000 - 450 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

112
Jesion, po 1925 olej, sklejka; 50 x 40 cm;
sygn. l. d.: St Kamocki [dwukrotnie].
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Cena oferowana 8 500 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

113
Capri - Zakonnice przed obrazem Matki Boskiej, 1942 olej, tektura; 15,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA / 1942.
estymacja: 5 800 - 7 800 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

114
Morze olej, płótno; 16,5 x 26 cm;
sygn. l. d.: WW (inicjał wiązany);
estymacja: 8 500 - 11 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

115
Pastuszek i starzec, 1914 olej, tektura; 73 x 92 cm;
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman / 1914.
estymacja: 40 000 - 55 000 zł
Cena oferowana 33 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

116
Pod morwą [Portret własny artysty], 1945 olej, tektura fakturowana; 43 x 27 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Wlastimil Hofman 1945 / Jaffa;
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

117
Zajączek, 1957 olej, płyta pilśniowa; 37 x 53 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1957;
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

118
Pegaz - Portret Rafała Malczewskiego, ok. 1902 olej, sklejka naklejona na tekturę; 61 x 74 cm;
na odwrocie, cztery fragmenty nalepek ze stemplami
estymacja: 180 000 - 230 000 zł

Władysław BOROWICKI (1909-1997)

119
Panna młoda i drużbowie olej, płótno; 66 x 120 cm;
sygn. l. d.: Władysław Borowicki.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Zenon KONONOWICZ (1903-1971)

120
Kobieta we wnętrzu, 1949 olej, płótno; 81 x 115 cm,
sygn. p. d.: ZKONONOWICZ (w kompozycji, w pionie)
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

121
Przed karczmą, ok. 1918 olej, płótno; 48 x 80,7 cm;
sygn. l. d.: A Setkowicz.
estymacja: 27 000 - 35 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1941)

122
Kwiaty w ogrodzie olej, tektura; 30,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Iwan Trusz (cyrylicą).
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 8 500 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

124
Targ huculski, ok. 1920 olej, płótno naklejone na tekturę; 65 x 91 cm;
sygn. p. g.: F. Pautsch.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Juliusz ZUBER (1861-1910)

125
Urocza dziewczyna, 1887 olej, płótno; 54 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Zuber. 87.;
estymacja: 19 000 - 25 000 zł

Emil LINDEMAN (1864- ok. 1945)

126
Modlitwa olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: E. Lindeman.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)

127
Pojenie koni, 1928 olej, płótno; 71 x 91 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Batowski / 1928.
estymacja: 28 000 - 38 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

128
Northumberland House w Londynie według Bernardo BELLOTTO zw. CANALETTO (1721-1780)
olej, płótno dublowane; 80 x 130 cm.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

129
Scena dworska - Maria Kazimiera d’Arquien z ojcem, kardynałem Henrykiem Albertem de la Grange d’Arquien olej, płótno dublowane; 44,5 x 38 cm.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Juliusz ZUBER (1861-1910)

130
W huculskiej chacie, 1891 olej, płótno; 78 x 56,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1891. MCHN. JULIUSZ ZUBER.
estymacja: 45 000 - 60 000 zł

Johan von STARRENBERG, czynny 2 poł. XVII w.

131
Portret mężczyzny w ciemnym stroju z białym kołnierzem olej, płótno; 77 x 62 cm;
sygn. i dat. po środku przy prawej krawędzi:
JSterenberg Fec./ 16 [79] ?;
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

Feliks SYPNIEWSKI (1830-1902)

132
Portret mężczyzny w mundurze olej, tektura; 58 x 48 cm;
sygn. inicjałami l. d.: FS.;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł