16 października 2017

Wystawa przedaukcyjna
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex

ul. Karowa 31 w Warszawie:

13.10.2017 (piątek): 11.00 – 19.00
14.10.2017 (sobota): 12.00 – 20.00
15.10.2017 (niedziela): 12.00 – 17.00
16.10.2017 (poniedziałek): 11.00 – 18.00

regulamin aukcji wyprzedażowej

Benedykt DORYS (1901-1990)

1
Portret W. Bierdiajewa dyr. Teatru Wielkiego w Poznaniu
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 13,3 x 9 cm;
sygn. l. d.: Dorys

Autor nieokreślony, XX w.

2
Portret Beniamino Gigli z jego autorgrafem i datą: 1952;
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 12,4 x 8,6 cm;

3
Kartka z portretami i autografami czarno biała kartka pocztowa z portretem
Marty Eggerth i Jana Kiepury, z ich autografami;
8,9 x 13,9 cm;

4
Motyle litografia kolorowa, papier;
27,5 x 19 cm (w świetle passe-partout);

5
Dwór w Dokszycach na Litwie, 18 VII 1812 litografia kolorowana akwarelą, papier;
36 x 26 cm (w świetle passe-partout);

6
Scena z polowania akwaforta, papier; 24 x 39 cm (w świetle passe-partout);
Europa Zachodnia, poł. XIX w.

7
Grupa antyczna i Kamee z atletami akwaforta, papier, 49 x 32 cm (w świetle passe-partout);
Praca pochodzi z teki wydanej w 1786-1793

8
Mapa obu Ameryk miedzioryt kolorowany akwarelą, papier;
50 x 65 cm (w świetle passe-partout);

9
Mapa Polski miedzioryt kolorowy, papier;
21,5 x 25 cm (w świetle passe-partout);

Malarz nieokreślony, XX W.

101
Fryderyk Chopin miniatura, gwasz na fotografii, kość;
8 x 5,5 cm (w świetle oprawy);

Stanisław WITKIEWICZ (1850-1915)

102
Przed kaplicą Biruty w Połądze gwasz, sepia, akwarela; papier;
18 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

103
Portret Adama Didura akwarela na podrysowaniu ołówkiem; papier;
34,5 x 26 cm (w świetle oprawy);

Autor nieokreślony, francuski?, XVIII w.

104
Portret dziecka pastel, papier;
37 x 31 cm (w świetle oprawy).

105
Wawel, 1889 gwasz, tusz, tektura jasnobrązowa; 27 x 19,5 cm;
sygn. l. d.: S. Witkiewicz;

Karol KOSSAK (1896-1975)

106
Zaprzęganie koni akwarela, papier; 39 x 53 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: KKossak.

Malarz nieokreślony, XIX w.

107
Mitra zabijająca byka - kompozycja en grisaille olej, płótno dublowane;
46 x 62 cm;

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX

108
Chrystus w grobie olej, płótno dublowane;
35,5 x 63 cm.

Malarz nieokreślony, 1 poł. XVIII w.

109
Św. Marek ewangelista olej, płótno dublowane;
63 x 49,5 cm.

Artysta nieokreślony, monogramista SM

110
Matka z dzieckiem, 1904 olej, tektura; 53 x 38 cm;
sygn. i dat. p. g.: SM / 1904;

Malarz nieokreślony

111
Złożenie do grobu, ok. 1700 olej, deska; 51,5 x 39,5 cm.

112
Alexandre Goubau i jego żona Anna Anthony przed Madonną z Dzieciątkiem, 1881 olej, płótno; 116 x 87 cm;
w załączniku opinia p. Macieja Monkiewicza;

Malarz nieokreślony polski?, 4 ćw. XVIII w.

113
Uczta u Lewiego według obrazu P. Veronesa z 1573 r. w Galleria dell Accademia w Wenecji
olej, płótno dublowane; 93 x 114,5 cm.

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski

114
Scena rodzajowa - Zakochani olej, płótno dublowane; 27 x 20 cm;
k. XVIII w.

201
Główka anielska drewno; 30 x 13 x 12,5 cm.
Europa Zachodnia, XVIII w.

202
Główka anielska drewno; 30 x 20 x 12 cm.
Europa Zachodnia, XVIII w.

203
Mężczyzna z orłem marmur; wys. 55 cm;
sygn.: Fermont / K.O.

204
Madonna marmur; wys. 52 cm;
sygn. na podstawie: GUTWENIGER, LAAS / 1968

205
Amor kość; wys. 13,5 cm; Europa Zachodnia, XIX / XX w.

Vincenzo GEMITO (1852-1929)

206
Sprzedawca wody - popiersie brąz patynowany; wys. całkowita: 21,5 cm;
z tyłu ryty napis: PROPRIETE ARTISTIGA.

Rzeźbiarz nieokreślony, XIX / XX w.

207
Perseusz z głową Meduzy brąz patynowany; wys. całkowita: 27,5 cm.

Felix F. KUPSCH (1885-?)

208
Łucznik brąz patynowany; wys. całkowita: 26 cm;
sygn. na brązowej plincie: F. KUPSCH BLN.

Rzeźbiarz nieokreślony, XIX w.

209
Popiersie wojownika ateńskiego - Peryklesa (?) stop metali; wys. całkowita: 28 cm.

Francja, Barbedienne, XIX /XX w.

210
Młody Herkules (?) lub Apollo brąz patynowany; wys. 26 cm;
znak odlewni: F. BARBEDIENNE. FONDEUR. oraz okrągły tłok z profilowym ujęciem głowy i napisem w otoku.

211
Orant - Modlący się chłopiec, XIX / XX w. kopia rzeźby Boidasa (300 lat p.n.e.);
brąz, kamień; wys. 17 cm;

Grażyna SANIGÓRSKA (ur. 1958)

212
Tancerka brąz; 13 x 22 x 13 cm;
na spodzie tabliczka autorska: G. SANIGÓRSKA.

Maurice CONSTANT (1892-1970)

213
Dawid kompozycja metali, podstawa - drewno; wys. 52 cm;
sygn.: M. Constant.

214
Figura Justyniana Wielkiego w stroju oficera ze zwojem kodeksu Corpus Julis Civilis brąz, marmur; wys. 38 cm;
nie sygn. XX w.(powtórzenie z modelu XIX w.)

215
Merkury brąz patynowany; wys. 83 cm; odlew k. XX w.

Wiktoria CZECHOWSKA-ANTONIEWSKA (ur. 1929)

216
Wacław Niżyński w balecie brąz; wys. 80 cm

217
Ruski chłop brąz, marmur zielony; wys. 13,5 cm; Rosja, XIX / XX w.

218
Lisek brąz polichromowany, farby emaliowe; 4 x 6 cm;
Austria, Wiedeń, XIX/XX w.

219
Tańczący brąz; wys. 7 cm; Niemcy, k. XIX w.

220
Modlący się chłopiec brąz patynowany, drewniana podstawa; wys. rzeźby 141 x 44 x 53 cm;
sygn. z boku: H.Noack. BERLIN - (odlewnia);

221
Tańczący faun brąz patynowany, granitowy cokół; wys. 80 cm; XIX w.

222
Apollo Belwederski rzymska kopia według posągu greckiego rzeźbiarza LEOCHARES (IV w. p.n.e.); brąz patynowany; wys. całkowita: 27,5 cm.

601
Karafka i 5 szklanek do wody wys. karafki: 18 cm, wys. szklanki: 12 cm;
Europa Zachodnia, XX w.

602
4 kieliszki do wody szkło przeźroczyste, bezbarwne, szlifowane, kanelowane; wys. 12,5 cm;
Europa Zachodnia, XX w.

603
Para szklanek modernistycznych szkło jasnooliwkowe, dmuchane, przeźroczyste; wys. 17 cm;
Europa Zachodnia, ok. 1930