16 października 2017

Wystawa przedaukcyjna
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex

ul. Karowa 31 w Warszawie:

13.10.2017 (piątek): 11.00 – 19.00
14.10.2017 (sobota): 12.00 – 20.00
15.10.2017 (niedziela): 12.00 – 17.00
16.10.2017 (poniedziałek): 11.00 – 18.00

regulamin aukcji wyprzedażowej

741
Pudełko srebrne srebro, pr. sterling (925), waga 281 g;
Tiffany & Co, XX w.

742
Papierośnica srebro, pr. 800, cechowane, waga 110 g.,
Europa Zachodnia, XX w.

743
Bransoleta srebro sterling cechowane oraz złoto 14 ct;
USA, Tiffany & Co, XX w.

744
Zestaw sztućców na sześć osób pięćdziesięcioelementowy;
plater cechowany, Francja, Paryż, Christofle, po 1935 r. (?);
oraz Niemcy Berndorfer, Artur Krupp, 1 poł. XX w.

745
Komplet sztućców na sześć osób trzydziestosześcioelementowy;
srebro cechowane pr. 800, waga: 1084 g., Włochy (?), ok. poł. XX w.

746
Szczypce srebro złocone, waga 26 g.; dł. 16,5 cm;
Europa Środkowa, ok. 1830-40

747
Wizytownik w stylu art-deco srebro niecechowane, wewnątrz złocone; waga 139 g.;
okres międzywojenny

748
Pojemnik na potrawy z podgrzewaczem plater; 34 x 30 x 5 cm;
Europa Zachodnia, XX w.

801
Para spinek do mankietów srebro, pr. 925; 2 x 1,5 x 1,5 cm;
Nowy Jork, Tiffany & Co, XX w.

802
Para spinek do mankietów srebro, pr. 925 1,2 x 1,2 x 2,7 cm;

OTHMAR ZSCHALER (UR. 1930)

803
Medalion oprawa: srebro; 1,5 x 1 cm;
na zawieszce sygn.: 925 OZ

804
Obrączka platynowa wewnątrz sygn.: TIFFANY & Co. PT 950;
platyna; Nowy Jork, Tiffany & Co, XX w.

805
Szpilka do krawata kompozycja z opalem oraz 6 szt. rautów diamentowych;
złoto pr. 0.500, masa całkowita 1.280 g.

806
Spilka do krawata brylant oraz rubin naturalny;
główka - srebro oksydowane, złoto pr. 0.585,
masa całkowita 5.600 g.

807
Dewizka do zegarka złoto, pr. 0.500, masa całkowita 10.890 g.; dł. 34 cm;
ok. poł. XIX w.

808
Medalion z figurą Immaculaty kość, metal, szkło, 6 x 3 x 1,2 cm;
Europa Zachodnia, XIX w. lub wcześniej

809
Medalion z tancerką biskwit porcelany; 7 x 5 cm;
Francja, Państwowa Manufaktura Porcelany w Sevres, XX w.
(naśladownictwo modelu z XVIII w.)

810
Medalion poświęcony Janowi Pawłowi II srebro, pr. 999; średnica 3 cm;
Szwajcaria, XX w.

J. TAUTENHAYN

811
Medal z okazji 200lecia odsieczy wiedeńskiej, 1883 miedź złocona, średnica 6,9 cm;
awers: popiersie króla Jana III Sobieskiego
rewers: inskrypcja łacińska

ZSCHALER OTHMAR (UR. 1930)

812
Rzeźba jubilerska podstawa: kamień - kwarc, o nieregularnej formie, 7,8 x 6 cm;
na niej dwie złote figurki mężczyzn w kostiumach plażowych

813
Zegarek damski Rolex model Oyster Datejust 28 mm;
stal, żółte złoto 18 ct; z firmowym pudełkiem;
Szwajcaria, XX w.

814
Zegarek męski Rolex model Oyster Perpetual Date;
z brylantami w miejscu cyfr;
stal nierdzewna; z etui; Szwajcaria, XX w.

815
Zegarek męski Rolex stal nierdzewna, złoto;
z firmowym etui; Szwajcaria

816
Zegarek męski Tiffany & Co; nr 990190236; średnica tarczy 28 mm;
w etui firmy Rolex; Nowy Jork, Tiffany & Co, XX w.

817
Zegarek kieszonkowy z łańcuszkiem i z kluczykiem;
srebro złocone, średnica tarczy 4 cm;
II poł. XIX w.

818
Pióro wieczne stalówka ze złotem 14 K (585), z grawerowanym numerem: A810
oraz sygn.: MONTBLANC

819
Pióro wieczne stalówka złota 18 K (750); sygn. na zatyczce: CARTIER;
Francja, Paryż, firma CARTIER, k. XX w.

820
Pióro wieczne srebro, stalówka - złoto18 KT (750), sygn. na stalówce: TIFFANY & CO;
USA, Nowy Jork, Tiffany & Co, XX w.

821
Pojemnik na atrament i pióro brąz złocony; dł. 19 cm;
Daleki Wschód, Chiny ?, XX w.

822
Pasek skórzany czarny, skóra genueńska, rozmiar 40, dł. 114 cm;
klamra - srebro pr. 925; USA, Nowy Jork, Tiffany & Co, XX w.

823

824
Listownik miedź, brąz; wys. całkowita: 17,5 cm. k. XIX w.

825
Para wazek żeliwo; wys. całkowita: 17 cm;
XIX w.

826
Para świeczników z puttami kamień, brąz, brąz złocony; wys. 30,5 cm;
XIX w.

827
Para kandelabrów 3-świecowych brąz, odlew cyzelowany; porcelana;
wymiary: 49,8 x 18,3 x 16 cm i 49,2 x 17,5 x 16 cm.
Francja, 4 ćw. XIX w.

CZECHOWSKA-ANTONIEWSKA WIKTORIA (UR. 1929)

828
Plakieta z portretem mężczyzny na odwrocie szkicowe przedstawienie postaci męskiej;
brąz; 10,5 x 7 x 1 cm;
sygn. na odwrocie: VCA; Polska, XX w.

829
6 talerzy cynowych cyna; średn.: 30 cm;
na spodzie oznaczenia: czterodzielny kartusz herbowy
z literami O i M oraz owalny tłok z literami OTE.

830
Lampa stołowa szkło Murano, tkanina, metal; wys. całkowita: 25 cm.
Włochy, Murano, XX w.

831
Lampa gabinetowa plater; wys. całkowita: 43,5 cm.
Polska (?), k. XIX w.

832
Leżący lew - przycisk do papieru brąz, wys. 6,5 cm; szer. 11,5 cm;
głęb. 7,5 cm; nie sygn.

833
Nieśmiertelnik kość słoniowa, rytowana na czarno, wys. 10,5 cm;
Chiny?, XIX/XX w.

834
Szkło powiększające rączka z kości; dł. 19 cm; średnica soczewki 7 cm;
Europa Zachodnia, XIX / XX w.

835
Krater - miniatura żeliwo; wys. 13 cm; XX w.

836
Lichtarz brąz, wys. 56,5 cm;
XVIII w. (?)

837
Moździerz z tłuczkiem żeliwo; wys. 14 cm; XIX w.

838
Lampa z figurą Ave Victis brąz - odlew cyzelowany, patynowany; wys. całości 82 cm;
Francja, Paryż, XIX/XX w.

839
Krucyfiks figura i tabliczka na krzyżu z napisem INRI - kość słoniowa,
krzyż - drewno; wys. 60,5 cm;
Europa Zachodnia, XVIII / XIX w.

840
Szabla oficera Marynarki Wojennej paradna; bez pochwy; na jelcu wyryte: Esmarch; stan zachowania: zły
Europa Zachodnia, XIX / XX w.